Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wełny ma być 40 cm i dlatego też chciałem tak zrobić jak mówisz a ewentualne przejścia nad belkami ocieplić dodatkowo płachtą wełny. Ponieważ instalację WM będę robił sam boje się, że będzie trzeba może to i owo skorygować i przy takim rozwiązaniu po prostu zdejmę wełnę i już. A przy okazji co macie na wełnę od strony strychu? Folię? Jaką? Ja chcę dać na środku płyy osb aby stworzyć stryszek ale resztę zostawić przykrytą jakąś folią paroprzepuszczalną ale może wystarczy jak nic nie będzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na wątku o PCi wciskają koledze z domem 72 m2 o zapotrzebowaniu 50 kWh/m2*rok pompę ciepła za 40.000 zł: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?53557-POMPA-CIEP%C5%81A-spostrze%C5%BCenia-uwagi.&p=5049795&viewfull=1#post5049795

 

Samouwielbienie i wzajemna adoracja widać nie zna granic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, jeśli znajdziesz mi w przeciągu tygodnia ofertę na PCi do mojego domu za 15.000 wraz z DZ i wymiennikiem CWU oraz robocizną, to stawiam whisky. Czas start. Stoi? Czy strach obleciał OLIMPA?

 

Jeśli nie znajdziesz, to potwierdzi się tylko to, co wiedzą wszyscy. Że mocny jesteś tylko w pisaniu pierdół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, jeśli znajdziesz mi w przeciągu tygodnia ofertę na PCi do mojego domu za 15.000 wraz z DZ i wymiennikiem CWU oraz robocizną, to stawiam whisky. Czas start. Stoi?

 

Stało, wtedy kiedy zaczynałeś się budować. Ale ok.

Dla domu z tak małym zapotrzebowaniem. (uważaj Arturo72)

http://www.ecopol-system.pl/oferta/oferta.html

Teraz kosztuje niemal 11 netto, ale zapewniam cię, adiqq potwierdzi, że gdybyś pomyślał wcześniej, miałbyś ją już za 10 i to brutto. Ja za swoją 8kW zapłaciłem 10. Mniejsza by była tańsza. Pewnie o jakieś 500zł.

Do tego 200m kolektora. Prawdę mówiąc to groszowe sprawy. Max 2000zł z glikolem i koparką.

Jeden lub dwa zbiorniki CWU za 1,5tyś. i 1,5tyś na resztę pierdół.

Zostaje jeszcze instalacja, ale skoro ty jej nie liczyłeś to i ja nie liczę.

No ale ja tam się nie tam znam...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie rozumiesz. Znajdź ofertę na 15.000 zł. Nie chcę Twoich wyliczanek nie mających potwierdzenia w faktach. Oferta z firmy, może być mailowa.

 

Ja nie rozumiem? Ja mam ci szukać oferty firm? Ja ci mogę tylko napisać jak sam bym to zrobił, żeby było najtaniej.

Zrobił bym samemu DZ za 1tyś. zł.(szpadlem:D) (przy jednej pętli nawet rozdzielacza nie trzeba) Kupił bym dwa zbiorniki lub jeden większy. Zadzwonił do przedstawiciela z mojego regionu by kupić u niego tą PC i by mi to podłączył za rozsądną cenę. Jak znam życie, to mają oni jeszcze prowizję od sprzedaży PC, więc prowizja plus moje pieniążki zapewne by mu odpowiadały. Zważywszy, że roboty by miał niewiele. Zostało by jeszcze grosza na pompki, zbiorniczki itp.

Uwierz mi, ja niewiele więcej zapłaciłem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić solary za 15tyś, można zrobić samemu jaśkowy za 1,5tyś. Wybór należy do ciebie:)

 

Teraz to piszecie, że ma przyjechać firma, ma zainstalować, ma skasować. Ale jak pisaliśmy o tym, że budując dom energooszczędny, trzeba mieć dużo czasu, by wszystko dopilnować, a czasami po prostu samemu zrobić to był wrzask.

Ja napisałem jak bym zrobił, i to nie moja sprawa czy zrobicie tak czy nie.

Nie wiem jasiek co tak cię śmieszy, w końcu to podobny przykład jak z twoim solarkiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić solary za 15tyś, można zrobić samemu jaśkowy za 1,5tyś. Wybór należy do ciebie:)

 

Teraz to piszecie, że ma przyjechać firma, ma zainstalować, ma skasować. Ale jak pisaliśmy o tym, że budując dom energooszczędny, trzeba mieć dużo czasu, by wszystko dopilnować, a czasami po prostu samemu zrobić to był wrzask.

Ja napisałem jak bym zrobił, i to nie moja sprawa czy zrobicie tak czy nie.

Nie wiem jasiek co tak cię śmieszy, w końcu to podobny przykład jak z twoim solarkiem;)

 

jak zrobić tanio samemu to mi nie musisz tłumaczyć...

wytłumacz to tym co nie mają do tego smykałki, dla nich są ceny takie jak podał ProStaś wyżej...

 

jak chcesz to moge ci wytłumaczyć jak samemu tanio wybudować dom nisko energetyczny (a może i pasywny ), tylko ilu jest takich którzy temu podołają;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trafiłeś w sedno sprawy!!!

Bo wielu tu pisało, że jest to bardzo proste. Za to zakopanie samemu 200m rury już sprawia widać duży problem. Przecież w tym co napisałem nic więcej samemu nie trzeba robić.

 

Liwko

tych wielu to jest tylko garstka...

ja nie mówię o samej kotłowni..., tylko o kompletnym systemie grzewczym z podłogówką, rozdzielaczami, zasobnikiem cwu itp.

dla mnie i może dla ciebie to jest proste...

ale przeciętny inwestor "wymięknie" i skorzysta z oferty jakiejś firmy która mu to kompleksowo...

to samo jest z WM, solarami i innymi dobrodziejstwami

a za to niestety się płaci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko

tych wielu to jest tylko garstka...

ja nie mówię o samej kotłowni..., tylko o kompletnym systemie grzewczym z podłogówką, rozdzielaczami, zasobnikiem cwu itp.

dla mnie i może dla ciebie to jest proste...

ale przeciętny inwestor "wymięknie" i skorzysta z oferty jakiejś firmy która mu to kompleksowo...

to samo jest z WM, solarami i innymi dobrodziejstwami

a za to niestety się płaci...

 

Ale przecież ta wycena dotyczyła domu budowlanego laika, który podłogówkę wodną już ma zrobioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...