Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

TAK przy mojej instalacji to koszt jakieś 3 kpln więc przy kosztach całego domu to niewiele a latem CWU za free

 

A masz grawitacyjnie czy z pompką?

Mnie CWU latem dla trzech osób kosztuje 20zł miesięcznie. Nie sądzę, by nawet za 3000zł to by się opłacało. No chyba, że rodzina większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz grawitacyjnie czy z pompką?

Mnie CWU latem dla trzech osób kosztuje 20zł miesięcznie. Nie sądzę, by nawet za 3000zł to by się opłacało. No chyba, że rodzina większa.

z pompką więc nie do końca free bo oto chyba chodziło

wiem że to się może nie opłaca do samej CWU ale solary będą wspomagać też ogrzewanie

ja podchodzę do tego troche inaczej niż wszyscy ,mam solary bo chciałem

W rodzinie i znajomi uważają mnie za dziwaka bo mam gaz na działce a chcę ogrzewać prądem , mam bojler 1600l i montuje na dworze cud skrzynkę co z 0 stc robi 50 stc:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtórzę kolejny raz - wiedza kosztuje...

 

P.S. - też miałem takie wyceny, zrobiłem sporo taniej - dzisiaj pewnie byłoby jeszcze taniej...cóż, wiedza kosztuje...

Wiesz czym się różnia użytkownic PCi od tych grzejących prądem?

Tym że Wy piszecie że można za 15tyś, że trzeba poszukać, że akurat teraz jest drożej ale było taniej dwa dni temu, a na koniec że wiedza kosztuje.

My (grzejący prądem), mówie Ci że jak przepłacisz tak jak ja to za kable + osprzet zapłacisz 8900, a jak się zapytasz nim kupisz to zrobisz to za 6000+ ewentyualna robocizna 1500-2000. My mówimy o rzeczywistości a Wy macie wybujaną wyobraźnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProStaś, powiedz to tym wszystkim co wybudowali domy i grzeją węglem, będzie zadyma ale nic to nie pomoże, dalej będą smrodzić.

Dlatego trzeba szukać tych, którzy są dopiero jeszcze przed zakupem projektu. Tylko z tymi można coś jeszcze popracować. Większość tych, co już wybudowali albo właśnie budują są już dla nas straceni. Ich jeszcze choć ratuje ta tak nie lubiana przez was PC.

A co z tym Kfristoferem_30, co ma dom 50kWh/m2 72m2, a Ty razem ze swoimi kolegami na innym watku wciskacie mu PCi, zero obiektywizmu, zero zdrowego rozsądku. wasze motto to "Nieważne gdzie, oby PC"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, tyle, że to ja płacę niższe rachunki a nie ty. Wy tylko chcecie na siłę udowodnić, że prądem się da tanio ogrzewać, najczęściej sprytnie chowając koszta tego. A na koniec i tak płacicie więcej niż ci z PC. Jak to mawiali, wasz cyrk, wasze małpy:)

Jesli chcesz podeślę Ci plik XLS z poniesionymi kosztami budowy co do 1zł. Wtedy zobaczysz ile kosztuje dom energooszczędny i skończysz gadać głupoty. Prawda jest taka że Ty nigdy nie byłeś w stanie i nie udowodniłeś swoich faktycznych kosztów, zawsze dajesz pseudowyliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty podałeś 24tyś, ja napisałem że można było za 15. Czyli 12tyś różnicy. Ty twierdzisz, że realny wzrost cen energii to 1,2% w stosunku rocznym. Ja już absolutnie się z tym nie zgadzam. Wstawić inne dane a wyjdzie nie 40 a 20 lat, a realnie pewnie jeszcze mniej.

Powiedz mi tak szczerze, gdyby ktoś ci tą pompę za 15tyś zamontował, to wstawił byś ją?

Gdyby babcia miała wąsy była by dziadkiem, ale ich nie ma itd.

To tak jak ja bym Ci napisał że kable zrobisz za 2500zł, prawda? taka sama jak twoje PCi za 15tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC bedzie podłączona do bufora ciepła razem z kominkiem solarem i grzałkami ,wszystko będzie hulać w g12w (oczywiście poza solarem :p)

ogrzewanie to 100% podłogówka na dwóch rozdzielaczach i jednym esbe

A jaki jest całkowity koszt instalacji CWU+CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest całkowity koszt instalacji CWU+CO?

 

Taki że my za to będziemy grzać przez najbliższe 15 lat. Brakuje mi tu jeszt kotła kondensacyjnego i śmieciucha na wszelki wypadek. Sorry za złosliwości Rafi ale zdaje się, mówiąc oględnie, Twoja instalacja nie jest optymalna pod względem kosztów.

Przypomina mi sie historia która opowiadał Piczman o swoim hydrauliku: otóz gośc postanowił zaszczędzić na ogrzewaniu, wywalił piec gazowy (o ile dobrze pamietam) wstawił kominek z PW i na koniec kosztem 13 tys zł postawił wiatę na drewno. Dla mnie bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki że my za to będziemy grzać przez najbliższe 15 lat. Brakuje mi tu jeszt kotła kondensacyjnego i śmieciucha na wszelki wypadek. Sorry za złosliwości Rafi ale zdaje się, mówiąc oględnie, Twoja instalacja nie jest optymalna pod względem kosztów.

Przypomina mi sie historia która opowiadał Piczman o swoim hydrauliku: otóz gośc postanowił zaszczędzić na ogrzewaniu, wywalił piec gazowy (o ile dobrze pamietam) wstawił kominek z PW i na koniec kosztem 13 tys zł postawił wiatę na drewno. Dla mnie bomba.

 

hhmm 15 lat powiadasz ,niebył bym taki pewien Kolego

całowity koszt zamknie się w 10kpln

wiem wiem to nie możliwe (to do Marcina-uprzedzam jego wypowiedz;))

a jednak się da tyle że to koszty samego materiału ,robocizna moja

bufor też własnej produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhmm 15 lat powiadasz ,niebył bym taki pewien Kolego

całowity koszt zamknie się w 10kpln

wiem wiem to nie możliwe (to do Marcina-uprzedzam jego wypowiedz;))

a jednak się da tyle że to koszty samego materiału ,robocizna moja

bufor też własnej produkcji

a ilu dokona tego "tymi ręcami"...?

przez FM przelewa się dziennie morze ludzi, większość z nich nawet nie pyta bo dla nich to czarna magia:yes:

następna sprawa...

jeszcze tego swojego "ustrojstwa"nie uruchomiłeś;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ilu dokona tego "tymi ręcami"...?

przez FM przelewa się dziennie morze ludzi, większość z nich nawet nie pyta bo dla nich to czarna magia:yes:

następna sprawa...

jeszcze tego swojego "ustrojstwa"nie uruchomiłeś;)

 

nie jeszcze nie uruchomiłem ale spokojnie wiem co robię

układ jest prosty do bólu i taki ma być zero automatyki (bo i poco ) wszystko na przekaznikach- priorytet zdarzeń

nie mam nic przeciwko kablom ale to system mono niema prądu w nocy niema ciepła w dzień

ja mam zapas ciepła na dwa trzy dni a pompki to ups pociągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhmm 15 lat powiadasz ,niebył bym taki pewien Kolego

całowity koszt zamknie się w 10kpln

wiem wiem to nie możliwe (to do Marcina-uprzedzam jego wypowiedz;))

a jednak się da tyle że to koszty samego materiału ,robocizna moja

bufor też własnej produkcji

 

za 10000 PLN będziesz miał bufor, pompę ciepła, kominek z PW, solary, instalację CO (podłogówka?) + jeszcze trochę sterowania?

Wybacz - ale nie dowierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...