Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Marcin przy twoim domu za ogrzewanie z PC i CWU zapłaciłbyś ok. 500 zł rocznie mniej za cały prąd na posesji...

czy te kilka setek robi tak wielką różnicę ?

jak kogoś rajcuje cała ta maszyneria za drzwiami pomieszczenia gospodarczego i jakiś szum dobiegający całymi nocami z tego pomieszczenia to czemu nie...

wiesz jak w naszych domach wyglądają kotłownie;)

każdy system ma wady i zalety, co kto lubi...

 

Marcin że tak spytam jaką masz teraz wilgotność w domu ?

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może budowlany laik ci to wyjaśni bo widać, że dalej nie rozumiesz, że tą podłogówkę wodną już ma. Wycena była dla pozostałych elementów!

 

To moze dla mnie zrobisz??? podłogówke wodną mam... zasobnik też mam, grzejniki są, drabinkii, dom parterowy 180m2 50%grzejniki 50% podłogówka zasobnik cwu 300l wiec tylko wywiercic otwory kupic i zamontowac PC co ty na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może budowlany laik ci to wyjaśni bo widać, że dalej nie rozumiesz, że tą podłogówkę wodną już ma. Wycena była dla pozostałych elementów!

No widzisz, wiec w takim bądż razie powiedz mi jak zrobisz mi ogrzewanie za 15tyś z PCI podłogówką materiałem i robocizną, bo to na kilku wątkach ostatnio starasz się wmówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin przy twoim domu za ogrzewanie z PC i CWU zapłaciłbyś ok. 500 zł rocznie więcej za cały prąd na posesji...

czy te kilka setek robi tak wielką różnicę ?

jak kogoś rajcuje cała ta maszyneria za drzwiami pomieszczenia gospodarczego i jakiś szum dobiegający całymi nocami z tego pomieszczenia to czemu nie...

wiesz jak w naszych domach wyglądają kotłownie;)

każdy system ma wady i zalety, co kto lubi...

 

Marcin że tak spytam jaką masz teraz wilgotność w domu ?

Wiesz jak ktoś zrobi to CO na bazie podłogówki i PCI za 15tyś to ja naprawdę będę go wychwalał pod niebiosa, nawet ojcieć poświęci na to 2m2 domu. Dom i tak będzie 3litrowy, no ale skoro za takie pięniądze będzie miał PCi to super.

Henok, pamiętaj że ja nie piję do Ciebie, ale ogólnie, może jestem nie na czasie z cenami PCi może to naprawdę posżło 3x w dół, więc czemu nie.

 

wilgotność 38-40%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz może coś NA TEMAT:

Ponownie w całym domu ogrzewanie pracuje tylko na czujnikach podłogowych, praktyka pokazała że tak jest lepiej, może w okresach przejściowych w pokojach czujniki powietrzne się sprawdzały, ale teraz jednak powodują wahania temp i przegrzewanie pomieszczeń, może sytuacja byłaby inna kiedy mógłbym używać opcji adaptacyjnej, to jednak jest niemozliwe przy korzystaniu z II taryfy. na czujnikach podłogowych, posadzka ma bardziej stałą temp. co jest przyjemniejsze dla stóp.

Teraz już przetestowałem wszystkie opcje no i jak widzę dla mnie najlepsza jest opcja z czujkami posadzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny pomp poszły na dół.Ostatno wynalazłem markową PCi Atlantic Alfea s8 8kW za 13,4tys.zł.

Przypuszczalnie "nie markowe" o mniejszej mocy można dorwać taniej,także 10tys.zł za PCi i 5tys.zł za podłogówkę.Da radę ;)

 

Oczywiście,mam ofertę na rozłożenie rurek podłogówki i podpięcie w całość przez firmę za 20zł/m2*110m2 + rurki 600mb*2,3+pierdoły=ok.5tys.zł

Za 10tys.zł powinno się dorwać małą PCi p-w z montażem.

No tak ale ja mam 152m2, a mój ojciec jak dobrze pamiętam 165m2? Więc już będzie bliżej do 20tyś. No i czy to ceny netto czy brutto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz może coś NA TEMAT:

Ponownie w całym domu ogrzewanie pracuje tylko na czujnikach podłogowych, praktyka pokazała że tak jest lepiej, może w okresach przejściowych w pokojach czujniki powietrzne się sprawdzały, ale teraz jednak powodują wahania temp i przegrzewanie pomieszczeń, może sytuacja byłaby inna kiedy mógłbym używać opcji adaptacyjnej, to jednak jest niemozliwe przy korzystaniu z II taryfy. na czujnikach podłogowych, posadzka ma bardziej stałą temp. co jest przyjemniejsze dla stóp.

Teraz już przetestowałem wszystkie opcje no i jak widzę dla mnie najlepsza jest opcja z czujkami posadzki.

kiedyś analizowałem z tobą te ustawienia...

wychodzi na to że masz za dużą moc w kablach, zanim zareaguje sterownik pokojowy już jest za dużo energii wpompowane w podłogę...

u mnie jest mniejsza moc, ale większe straty budynku więc chodzi dosyć dobrze

próbowałeś ustawić na dwóch czujnikach z ograniczeniem temp. podłogi z nastawami tak jak teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś analizowałem z tobą te ustawienia...

wychodzi na to że masz za dużą moc w kablach, zanim zareaguje sterownik pokojowy już jest za dużo energii wpompowane w podłogę...

u mnie jest mniejsza moc, ale większe straty budynku więc chodzi dosyć dobrze

próbowałeś ustawić na dwóch czujnikach z ograniczeniem temp. podłogi z nastawami tak jak teraz ?

Tak, tyle że ograniczenie było 25oC,a to sporo za dużo.

Masz rację u mnie kable są co najmniej o 30% za duże, o czym nie raz pisałem. Ale żeby zachować max odstepy 20cm musiałbym mieć kable 10W/mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, wiec w takim bądż razie powiedz mi jak zrobisz mi ogrzewanie za 15tyś z PCI podłogówką materiałem i robocizną, bo to na kilku wątkach ostatnio starasz się wmówić.

 

Gdzie? Przytocz tutaj, gdzie ja to komuś wmawiałem! Znowu prowokujesz i oskarżasz mnie o coś czego nie powiedziałem! Dyskusja z tobą nie ma kompletnie sensu bo wyrywasz coś z kontekstu i przeinaczasz fakty.

Ja już tym razem nie dam się sprowokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ale mi się nie chciało kabinować:-) nie wiem też ile skoro na powierzchni z reguły mam 23-23,5oC, podobno na dole trzeba ustawiać mniej ale ile?

 

ustaw na początek o jeden stopień więcej niż chcesz w pomieszczeniu (nie bój się nie zamarzniesz ), na następny dzień zobacz co się dzieje i koryguj

sterowniki z dwoma czujnikami są właśnie do ogrzewania kablami bo tutaj masz albo max. albo zero, więc trzeba małymi dawkami żeby "po kościach" się zdążyło rozejść...

przy samych podłogowych masz ograniczone możliwości odnośnie wszelakich zysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar1982kaz jeśli planujesz grzejniki to kolega "couligon" (napewno przerkęciłem), ma konwektory, więc napewno ma w tej matrii sporo do powiedzenia. Warto byłoby zrobić OZC, ale po tym co napisałeś myśle że 3500kWh/rok spokojnie powinieneś osiągnąć, a może nawet lepiej.

 

Prawie dobrze!!!;)

jak kogoś rajcuje cała ta maszyneria za drzwiami pomieszczenia gospodarczego i jakiś szum dobiegający całymi nocami z tego pomieszczenia to czemu nie...

 

Mnie na przykład kręci a nie mam. Najbardziej skomplikowana instalacja w domu to recykling szarej wody. Czasem pójdę sobie popatrzeć na migające światałka czujników poziomu... czule gładzę filtr i manoametr... Wszak to moje Dziecko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups...

miało być MNIEJ...:bash:

dzięki za spostrzeżenie, lecę zmienić

 

Dlatego też jak by to wszystko miało mnie kosztować 15tyś to jeszcze bym się zastanowił i zrobił, ale skoro dla metrażu 150m2 to byłoby koło 20 to juz coraz bardziej trzeba się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na przykład kręci a nie mam. Najbardziej skomplikowana instalacja w domu to recykling szarej wody. Czasem pójdę sobie popatrzeć na migające światałka czujników poziomu... czule gładzę filtr i manoametr... Wszak to moje Dziecko....

Też lubie taki bajery, ze mnie jest typowy przykład dłubalca garażowego, cos pokręcić, coś zamontować, tyle że z czasem krucho, robie po nocach - dosłownie. Ostatnio po 2-giej w nocy żona na siłe mnie ściągnęła ze strychu, no ale do puki junior nie pójdzie do przedszkola nie ma wizji na więcej wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też jak by to wszystko miało mnie kosztować 15tyś to jeszcze bym się zastanowił i zrobił, ale skoro dla metrażu 150m2 to byłoby koło 20 to juz coraz bardziej trzeba się zastanowić.

 

nawet z twojej chaty da się zrobić COP 2...

wystarczy kilka klocków zainwestować w materiały i trochę się narobić...

nie trzeba demolować domu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...