Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pojawiło się mi jeszcze jedno pytanie. Jak zasilacie grzejniki łazienkowe (do suszenia ręczników) i podłogówkę w łazience. Zwłaszcza pytanie do "pompiarzy". Woda w obiegu CO jest niezbyt gorąca. W łazience chciałbym mieć temperaturę podłogi odczuwalnie ciepłą. W "standardowym" np gazowym systemie można zastosować dwa obiegi i ten "grzejnikowy" wpuścić na grzejnik a powrót z grzejnika dać na zasilanie podłogi w łazience. Miałem tak zrobione i fajny efekt cieplutkiej podłogi po wyjściu z kąpieli jest boski. A w przypadku PC albo innych obiegów niskotemperaturowych? Czy zwiększenie gęstości rurek załatwi temat podłogi? Co wtedy z grzejnikami?

 

Rurki gęściej a grzejniki jako osobne pętle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Helow - zyje jeszcze, ale ledwo....KOncowka budowy wykancza na maksa i juz wiem ze na swieta sie jednak nie wprowadzimy ;(

 

od wtorku mam taryfe juz zwykla (hm powiedzmy ze w elektrowni troche nie do konca prawde zeznalam ...) czyli taryfe g12e i teraz grzejemy tylko w dzien (dzis szlo 2 godziny i masakra jak cieplo sie zrobilo) i calymi nocami - budynek oddaje jeszcze wiele wilgoci. Ale utrzymuje sie ladnie temp podlogi i temp w budynku - zobaczymy ... moze sie spradzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam tu do Was już kilka miesięcy, ale jak co do czego to i tak nie wiem co zrobić.

Podpowiedzcie proszę o jaką moc docelową powinnam wystąpić do ZE.

Będę ogrzewała prądem (pewnie piec Kospel), cwu też prądem - a w ogóle to przecież wszystko prądem. Budynek parterowy - około 125 m2 do grzania - dodatkowe urządzenia to płyta indukcyjna, pralka, suszarka i zmywarka.

Mój elektryk, który będzie mi robił prowizorkę będzie jutro występował o warunki dla mnie i wolałabym Was zapytać o tę moc.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez asbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalnym domu wystarczy 14kW. Czy tyle wystarczy także przy ogrzewaniu elektrycznym, będzie zależało od tego jakie masz zapotrzebowanie budynku na ciepło do ogrzewania. Jeżeli mieścisz się w normie 50kWh/m2 rocznie, to taka moc będzie wystarczająca. To jest chyba górna granica opłacalności stosowania ogrzewania elektrycznego - rocznie za ogrzewanie zapłacisz wtedy ok. 2000zł + ok. 1000zł za podgrzanie ciepłej wody + normalne zużycie ok. 2000zł, czyli miesięczne opłaty za energię elektryczną w granicach ok. 400zł.

Powyżej tego zużycia warto myśleć o alternatywnym, tańszym sposobie ogrzewania i przygotowania ciepłej wody.

 

Pozwoliłam sobie wysłać maila na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogę masz wyraźnie ciepłą? A grzejniki ... przy 35 stopniach a pewnie taką temperaturą ogrzewasz podłogówkę grzejnik jest ledwie letni. Mylę się?

 

Wcale nie, grzejnik podczas pracy PC jest dość ciepły (nie gorący). Później z każdą godziną robi się chłodniejszy. Zagrzej wodę w czajniku do 35st i dotknij go, sam się przekonasz, że to wcale nie tak mało;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ileee??? Matko jedyna, jaką macie temperaturę w domu?

 

Lubimy ciepełko :)

To temperatura podłogi ( akurat w łazience, bo podłogówka u mnie jest tylko dodatkiem do kaloryferów ), jak Marcin pytał, w domu teraz mam 24oC :)

 

pozdrawiam, majki

Edytowane przez majki
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...