Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kominek (poszło ok 1mp dębiny) i gaz od 28.10. do 14.12 poszło 73m3 GZ50, bez palenia w kominku zużyłbym w tym czasie po ok 5m3/dobę gazu.

 

U mnie średnia w grudniu wychodzi 18kWh na dobę (CO, CWU). W weekend grzejemy nieco mocniej i zauważyłem, że grzejąc równomiernie przez kolejne dni temp. pomału jest coraz niższa. Czyli najgorzej jest w piątek. Albo będę musiał zmienić ustawienia, albo w czwartki przepalać w kominku. Jako, że nie lubię czegoś musieć, przestawię ustawienia PC:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@ProStaś

 

tak, mam dwa obwody promiennik na obwodzie 24 h.

poza tym.... postanowilem wprowadzic dosc szczegolowe dane do arkusza "kbab" stworzylem swoja zakladke "kurt76" oto wyniki: 35,95 kWh/m2 przy temp. 21 st C,

oceniam, ze 95% energii w taniej taryfie.

 

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmIvzeh1jpYadFFBbXNqUk5pQjJQNjF1STgxNkVRd2c

 

jesli sie sprawdzi bedzie pieknie, w szczegolnosci uwzgledniajac minimalny koszt inwestycyjny...

Edytowane przez kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać temp posadzki są różne, nawet bardzo różne. U mnie dla całego domu to 22,5-23,4 wahania w poszczególnych pomieszczeniach są max 0,6oC (ładowanie/oddawanie). Czy przy wahaniach na poziomie 5oC nie odczuwacie chłodu, mimo iz temp jest ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś dzisiaj wiadomości w TVP1? Informacja: od 1 stycznia prąd drożeje ok. 5%. Ogrzewający prądem dom o pow. 150 m2 zapłacą za ogrzewanie ok. 15 tyś za sezon, ogrzewający taki sam dom olejem opałowym ok. 8 tyś. , węglem rachunek za ogrzewanie wyniesie ok. 4 tyś za sezon:) Normalnie k...a nóż się w kieszeni otwiera:) Niestety dziennikarstwo jest na takim poziomie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać temp posadzki są różne, nawet bardzo różne. U mnie dla całego domu to 22,5-23,4 wahania w poszczególnych pomieszczeniach są max 0,6oC (ładowanie/oddawanie). Czy przy wahaniach na poziomie 5oC nie odczuwacie chłodu, mimo iz temp jest ok?

 

Nie mam czym zmierzyć temp. posadzki, ale już dawno zauważyłem, że przy wychłodzonym mocno domu do np. 20 stopni po włączeniu podłogi po dwóch godzinach zaczynamy odczuwać wyraźne ciepło i komfort termiczny, pomimo, że termometr jeszcze nawet nie ruszył, a przy wyłączeniu podłogi np. przy +22,5 po 2-4 godzinach czuć "chłód" pomimo, że temperatura ta sama:) Promieniowanie cieplne czy sugestia? Sam nie wiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś dzisiaj wiadomości w TVP1? Informacja: od 1 stycznia prąd drożeje ok. 5%. Ogrzewający prądem dom o pow. 150 m2 zapłacą za ogrzewanie ok. 15 tyś za sezon, ogrzewający taki sam dom olejem opałowym ok. 8 tyś. , węglem rachunek za ogrzewanie wyniesie ok. 4 tyś za sezon:) Normalnie k...a nóż się w kieszeni otwiera:) Niestety dziennikarstwo jest na takim poziomie

 

za kilka dni będzie jakiś nowy temat i przestaną piep... na ten;)

tak na szybkiego policzyłem...

będę ze dwie stówy w plecy dzięki tym podwyżkom ...

ale bez paniki, odkąd mieszkam prąd cały czas drożeje..., w ogólnym rozrachunku tego się nie odczuwa :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czym zmierzyć temp. posadzki, ale już dawno zauważyłem, że przy wychłodzonym mocno domu do np. 20 stopni po włączeniu podłogi po dwóch godzinach zaczynamy odczuwać wyraźne ciepło i komfort termiczny, pomimo, że termometr jeszcze nawet nie ruszył, a przy wyłączeniu podłogi np. przy +22,5 po 2-4 godzinach czuć "chłód" pomimo, że temperatura ta sama:) Promieniowanie cieplne czy sugestia? Sam nie wiem:)

 

mam podobne odczucia :yes:

ja obstawiam promieniowanie, moje sterowniki mierzą podczerwień i podczas grzania pokazują głupoty typu...

po pietnastu minutach grzania podłogi na sterowniku jest o jeden stopień więcej niż było wcześniej a stacja pogodowa ani drgnie, dopiero po jakiejś godzinie zaczyna powolutku coś się dziać...

w tym czasie sterownik zdąży wykonać ze dwa "stinty" załączenia i wyłączenia...

po przełączeniu na czujniki podłogowe wszystko się stabilizuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś dzisiaj wiadomości w TVP1? Informacja: od 1 stycznia prąd drożeje ok. 5%. Ogrzewający prądem dom o pow. 150 m2 zapłacą za ogrzewanie ok. 15 tyś za sezon, ogrzewający taki sam dom olejem opałowym ok. 8 tyś. , węglem rachunek za ogrzewanie wyniesie ok. 4 tyś za sezon:) Normalnie k...a nóż się w kieszeni otwiera:) Niestety dziennikarstwo jest na takim poziomie

 

Wierzycie w te brednie??? a gaz nie drożeje?? a wprowadzenie akcyzy na węgiel to co?? olej jakoś też najtańszy nie jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze systemu ogrzewania należy przyjąć, że proporcje cenowe między nośnikami energii będą stałe, dlatego aktualnie w gorszej sytuacji są ci co ponoszą większe koszty od innych, bo nominalnie dla nich każda podwyżka wymusi dokładanie większej kasy, chociaż procentowo podwyżki mogą być równe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze systemu ogrzewania należy przyjąć, że proporcje cenowe między nośnikami energii będą stałe, dlatego aktualnie w gorszej sytuacji są ci co ponoszą większe koszty od innych, bo nominalnie dla nich każda podwyżka wymusi dokładanie większej kasy, chociaż procentowo podwyżki mogą być równe.

 

Tylko, że Ty masz zdezyrfikowane ogrzewanie, ja też mam, ale ile domów ma? Obstawiam, że nie więcej jak 2-5%. Faktem jest, że prąd ostatnio drożeje najmniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że prąd ostatnio drożeje najmniej:)

Wg moich faktur od jesieni 2005 do jesieni 2011 prąd podrożał 51,79%, gaz 50,26%.

Oczywiście możliwość wyboru nośnika energii, jego ilość i komfortowy dostęp (tar G11 vs G12) - preferuje dostęp do kilku nośników. Niektórzy są przeciwnikami gazu, chociaż mają go za płotem, mówią że drogi, ale jak go mają w domu i zmieszczą się w taryfie W-1, to jego koszt jest znośny a przerwy w dostawie nie zdarzają się.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czym zmierzyć temp. posadzki, ale już dawno zauważyłem, że przy wychłodzonym mocno domu do np. 20 stopni po włączeniu podłogi po dwóch godzinach zaczynamy odczuwać wyraźne ciepło i komfort termiczny, pomimo, że termometr jeszcze nawet nie ruszył, a przy wyłączeniu podłogi np. przy +22,5 po 2-4 godzinach czuć "chłód" pomimo, że temperatura ta sama:) Promieniowanie cieplne czy sugestia? Sam nie wiem:)

 

Żadna sugestia - promieniowanie. Temperatura odczuwalna jako "ciepło" przy podłogówce zaczyna się już od 20-21 stopni gdzie dla większości przy grzejnikach dopiero 22 a nie rzadko 23 stopnie. Dlatego też podłogówka jest oszczędniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada:

 

Na początku skręć ustawienie promiennika na III i patrz na termometr i zużycie prądu (tylko gdzieś tak po 4-5 dniach od odpalenia ogrzewania, pamiętaj że DH potrzebuje 48 h na stabilizację pracy).

Jak nie będzie zauważalnych i odczuwalnych wahań temp. - zostaw.

Jak będzie za zimno podkręć na V - i obserwuj.

 

W przyszłym roku będziesz mistrzem :)

 

pzdr

 

a ogolnie jak oceniasz te grzejniki, daja rade czy wynalazek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...