Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Tylko, że Ty masz zdezyrfikowane ogrzewanie, ja też mam, ale ile domów ma? Obstawiam, że nie więcej jak 2-5%. Faktem jest, że prąd ostatnio drożeje najmniej:)

A co to ma to podwyżek ? Każde media drożeją(prąd,gaz,drewno)...

Czy nie lepiej ograniczyć zużycie i nie martwić się o podwyżki ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co to ma to podwyżek ? Każde media drożeją(prąd,gaz,drewno)...

Czy nie lepiej ograniczyć zużycie i nie martwić się o podwyżki ????

 

Drożeją różnie rok do roku. Dopiero dane kbab-a pokazują, że podobnie na przestrzeni lat. Rok do roku można stracić:) Ty już Arturo 72 mieszkasz już czy jeszcze nie? Może byś mój dom budowany 9-10 lat temu doprowadził do standardu domu Marcina, żebym się nie musiał martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Może byś mój dom budowany 9-10 lat temu doprowadził do standardu domu Marcina, żebym się nie musiał martwić?

Spoko :)

Pobieznie to:

Wypierdziel te okna co masz,wstaw z U-0,8,jak masz już styro na ścianie to dodaj drugą warstwę ze 15cm grafitowego,jeśli nie masz styro to wal na zamówienie grafitowego 25cm.Wentylacja,olej grawitację,wstaw Lunę za parę groszy,dorób kanałów za 1tys.zł i masz małe zużycie i dom 3-5L :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma to podwyżek ? Każde media drożeją(prąd,gaz,drewno)...

Czy nie lepiej ograniczyć zużycie i nie martwić się o podwyżki ????

Dokładnie trzeba izolować oczywiście nikt jak narazie nie wspomina o podatku od CO2 który to nasz zdradziecki rząd przyjął z otwartymi ramionami. Nie wszedł jeszcze w życie. Ale wejdzie niedługo spowoduje to nie tylko wzrost cen nośników energii ale wzrost cen wszystkich produktów.

Ciekaw jestem dlaczego za skokiem technologicznym nie idzie tańsze życie. Ceny z 1913 są porównywalne do dzisiejszych.

A co do inflacji to jest to jedynie zakamuflowany podatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek71, ja tam sterowników nie mam:) Ja tylko odczuwam. To co piszesz w jedną stronę na plus ja również odczuwam na własnej skórze, po wyłączeniu podłogi na minus pomimo tego, że w domu dalej bardzo ciepło

 

Dlatego zastanawiam się nad sensem budowy domow nie wymagających ogrzewania (pasywny i poniżej). Niby 21 stopni w srodku a pi...dzi. Pamietam że J-J się z tym motał w pierwszym sezonie. Teraz jakos opanował sytuację.

Człowiek to jest takie zwierze co musi mieć jakieś ognisko. Tysiąca lat spędzonego w jaskiniach Panie nie oszukasz. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zastanawiam się nad sensem budowy domow nie wymagających ogrzewania (pasywny i poniżej). Niby 21 stopni w srodku a pi...dzi. Pamietam że J-J się z tym motał w pierwszym sezonie. Teraz jakos opanował sytuację.

Człowiek to jest takie zwierze co musi mieć jakieś ognisko. Tysiąca lat spędzonego w jaskiniach Panie nie oszukasz. :-)

 

Ja po tym sezonie chcę policzyć, ile drożej będzie mnie kosztowało grzanie w G11. Zapewne ilość kWh spadnie, bo nie będę musiał grzać w nocy do wyższych temperatur. Cały czas mnie wk... te temperatury zewnętrzne. Od października mam w domu "okres przejściowy". Niby grzeje, ale to ciepło to nie to co w czasie mrozów. To jest największy minus grzania prądem w drugiej taryfie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po tym sezonie chcę policzyć, ile drożej będzie mnie kosztowało grzanie w G11. Zapewne ilość kWh spadnie, bo nie będę musiał grzać w nocy do wyższych temperatur. Cały czas mnie wk... te temperatury zewnętrzne. Od października mam w domu "okres przejściowy". Niby grzeje, ale to ciepło to nie to co w czasie mrozów. To jest największy minus grzania prądem w drugiej taryfie!!!!

 

jak dobrze po kombinujesz z ustawieniami to nie więcej niż trzy stówy na sezon (w twoim przypadku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam nie przesadzaj, ja tam bardzo sobie chwalę te temperatury...inna rzecz, że ja grzeję do 22,5-23C, u ciebie jak grzejesz do 20-21C to faktycznie może czynić dużą różnicę

 

W weekendy mam w okolicach 22,5 i 25 w łazienkach. Do piątku, wykorzystując tylko tanią taryfę, temperatura zaczyna mi spadać. Delikatnie zmienię ustawienia, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie się nad tym zastanawiam, czy za ten komfort nie warto zapłacić.

 

ja tam się nie zastanawiam, tylko tak mam...

w łazience mam ciepło kiedy mi potrzeba, w holu mam ciepłą podłogę także wieczorem

cały dom jest tak ustawiony że nie ma możliwości spadku temp. poniżej 21*

tutaj widać główną zaletę nie centralnego sterowania, jeżeli temp. w którymś pomieszczeniu spada poniżej wymaganej to aktywuje się tylko to jedno a nie cały dom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam się nie zastanawiam, tylko tak mam...

w łazience mam ciepło kiedy mi potrzeba, w holu mam ciepłą podłogę także wieczorem

cały dom jest tak ustawiony że nie ma możliwości spadku temp. poniżej 21*

tutaj widać główną zaletę nie centralnego sterowania, jeżeli temp. w którymś pomieszczeniu spada poniżej wymaganej to aktywuje się tylko to jedno a nie cały dom...

 

Ja k robi się chłodno, to robi się w całym domu, od salonu po łazienkę. W domu jest tylko jeden pokój mniej używany, więc reszta musi być w miarę równomiernie ogrzewana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja k robi się chłodno, to robi się w całym domu, od salonu po łazienkę. W domu jest tylko jeden pokój mniej używany, więc reszta musi być w miarę równomiernie ogrzewana.

 

a to ty masz jakiś "inny" dom...

u mnie każde pomieszczenie "żyje" swoim własnym rytmem, w każdym pomieszczeniu inaczej spada temperatura (dotyczy to również temp. podłogi )

 

ile czasu obecnie chodzi u ciebie PC i w jakich godzinach faktycznie pracuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie się nad tym zastanawiam, czy za ten komfort nie warto zapłacić.

Ja od nowego roku zminiam taryfę na G12r, wtedy mam tanią taryfę do 7 rano, a nie 6-tej i 13-16, a nie 13-15. tak jest 7dni w tygodniu, jak dla mnie to jest lepsze niż weekendowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ??

a co będzie jak siepnie z -15* ??

będzie chodziła na okrągło ?

 

ile masz temp. rano po tym całonocnym grzaniu ?

 

Jak będzie -15 pompa wyjedzie poza tanią.

Już pisałem. Od poniedziałku do piątku grzejąc tylko w taniej temperatura zaczyna mi spadać. Jak w poniedziałek mam 22,5, to w piątek tylko 21. Na pewno też obecny wiatr miał na to duży wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja k robi się chłodno, to robi się w całym domu, od salonu po łazienkę. W domu jest tylko jeden pokój mniej używany, więc reszta musi być w miarę równomiernie ogrzewana.

Tak jest w domach standardowych. U Ciebie zyski bytowe, strony świata itd nie maja takiego wpływu jak w domach energooszczędnych. W moim każde pomieszczenie to co innego, np pokój syna który jest od pd, ma tylko jedna ścianę zewnętrzną często świeci słońce, wychładza się dużo wolniej niż nasza sypiania, która jest narożna i to od strony pn-wsch. W pomieszczeniu gospodarczym temp mam 21,3oC, mimo iż tam nie chodzi ogrzewanie, jest natomiast pralka i bojler i to on grzeje. Więc jak widzisz każde pomieszczenie to po części osobny organizm, dlatego też niecentralność ogrzewania w domach energooszczędnych ma spore znaczenie na odpowiednie i ekonomiczne wykorzystanie systemu ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...