Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no to już się napstrykałeś w życiu widzę :) to montuj niezależne w każdym pomieszczeniu - statystycznie mniejsze prawdopodobieństwo unieruchomienia systemu, chociaz w przypadku mastera kusi możliwość podpięcia do kompa

 

i właśnie to kusi najbardziej - bo to taki "prosty" sterownik ala inteligentny dom

 

Takie coś to DeviLink, czujki bezprzewodowe i jeden dotykowy panel, ale to koszt 4-5 tyś jak dla twojego domu.

 

a 4-5 tys = koszt 11-12 sterowników dedykowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zastanawiam się czy sterownik nie będzie głupiał tam gdzie będzie świeciło słońce , dlatego rozważamy zrobienie pętli z czujnikiem podłogowym tam gdzie słońce będzie miało znaczący wpływ i 2 tam gdzie słońce nie dochodzi - i tu by się sprawdziło połączenie tej 2 pętli np z korytarzem ...?

 

Korytarze sobie odpuść, ja nie ma i nawet nie czuje że są chlodniejsze. Z tym słońcem to po prostu pomyśl, na jakiej ścianie zamontować sterownik i po problemie. Nie mnóż bez sensu sterowników i kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin zdążył już ci napisać aby wywalić kable z korytarza a przynajmniej zmniejszyć ile się da i ułożyć jednym kablem np, przedpokój z korytarzem...

odnośnie odległości u mnie są od 5 do 25cm poukładane i nie ma problemu

przy mniejszej mocy to już w ogóle nie ma znaczenia że będzie rzadziej, ty będziesz miał podłogę cieplejszą od pomieszczenia o raptem 1-2*...

A jaką masz moc kabli na mb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin zdążył już ci napisać aby wywalić kable z korytarza a przynajmniej zmniejszyć ile się da i ułożyć jednym kablem np, przedpokój z korytarzem...

odnośnie odległości u mnie są od 5 do 25cm poukładane i nie ma problemu

przy mniejszej mocy to już w ogóle nie ma znaczenia że będzie rzadziej, ty będziesz miał podłogę cieplejszą od pomieszczenia o raptem 1-2*...

 

w samym przedpokoju raczej bym kabli nie kładł - WM też tam nie robimy z Pawłem - ciepło będzie i tak płyta oddawała - a pomieszczenie będzie mocno wietrzone (drzwi wejściowe), między domem a przedpokojem (gankiem) - będą jakieś nieco lepsze drzwi z uszczelką aby straty ciepła z domu ograniczyć

 

z kabli w korytarzu w takim razie zrezygnuję lub połączę z salonem - tylko w takim razie co z ich rozstawem ? czy lepiej nie dawać czy dać ale rzadziej położone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co pisał Piczman.

W wodnym, możesz dac rzadko pętle a jak nie będzie grzało to podniesiesz temp wody, a w kablach masz stałą moc i może okazac się że przy rozstawie 30cm dla kabli 10W/m2 one nie sa wtsanie rozgrzać posadzki do 24oC.

 

jutro z nim jeszcze porozmawiam i dowiem się dokładnie - bo z tego co pamiętam jego układ jest oparty na buforze ciepła i nie mam tam dużych skoków temperatury - a podłogówka wodna wymaga niskich temperatur - tyle że nie reaguje tak szybko jak kable grzewcze na zasadzie włącz / wyłącz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w samym przedpokoju raczej bym kabli nie kładł - WM też tam nie robimy z Pawłem - ciepło będzie i tak płyta oddawała - a pomieszczenie będzie mocno wietrzone (drzwi wejściowe), między domem a przedpokojem (gankiem) - będą jakieś nieco lepsze drzwi z uszczelką aby straty ciepła z domu ograniczyć

 

z kabli w korytarzu w takim razie zrezygnuję lub połączę z salonem - tylko w takim razie co z ich rozstawem ? czy lepiej nie dawać czy dać ale rzadziej położone?

To skoro wiatrołap może byc dla was pomieszczenim zimnym to tam też zrezygnuj. więc odpada kolejny obwód, choc ja u siebie w woatrołapie mam kable, tyle że u mnie to jest pomieszczeni ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i te 10W/mb też masz z rozstawem 25cm?

 

u mnie w pomieszczeniach nie są układane równomiernie, np. na poddaszu pod skosem gdzie wiadomo łóżko itp są rozłożone co 25, pod oknami tarasowymi co 5-10, środki pomieszczeń 10-15cm...

teraz to bym się nie piep... i równomiernie porozkładał tak aby moc do pomieszczenia pasowała, jak robiłem swoje to inna szkoła wyczytana była...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie będzie bardzo duże przeszklenie

cos jak na fotce

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=90004&d=1323812580

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=90005&d=1323812583

 

jeśli będą dni słoneczne - to będzie bardzo ciepłe pomieszczenie

zastanawiam się tylko i wyłącznie nad względem czysto praktycznym - tzw ciepła posadzka - wchodzę ściągam / zakładam buty i staje na posadzce gołą stopą (w skarpetce bez kapci) - z 2 strony było kilka stron temu pisane o tym ze podłoga przy ogrzewaniu elektrycznym nie jest znacząco ciepła względem temperatury w pomieszczeniu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie będzie bardzo duże przeszklenie

cos jak na fotce

jeśli będą dni słoneczne - to będzie bardzo ciepłe pomieszczenie

zastanawiam się tylko i wyłącznie nad względem czysto praktycznym - tzw ciepła posadzka - wchodzę ściągam / zakładam buty i staje na posadzce gołą stopą (w skarpetce bez kapci) - z 2 strony było kilka stron temu pisane o tym ze podłoga przy ogrzewaniu elektrycznym nie jest znacząco ciepła względem temperatury w pomieszczeniu ...

Jak dla mnie warto mieć tam ciepłą posadzkę, tak jest że ciepłej nie czujesz, ale uwierz mi że zimna poczujesz że jest zimna:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz jest pytanie - czy w przedsionku zrobić izolację od płyty i grzać tylko w określonych godzinach - np rano 7-9 i 17-21

czy zrobić jak w całym domu - grzanie nocą ??

 

np w łazience pod prysznicem hydraulik poleca mi mate izolowaną dzięki czemu płytki bardzo szybko łapią temperaturę od ciepłej wody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz powiedzieć że się nie sprawdziło ??

 

działa dobrze...

z doświadczenia wychodzi że przy obecnym standardzie docieplenia to lepiej nie kombinować bo potem to różne ciepłe i zimne placki wychodzą...

tak apropo temp. podłogi nie łudź się że będzie ciepła..

co najwyżej będzie odczucie że jest nie zimna:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...