Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak nie kumasz tematu to nie porównuj ;)

Rozłożenie rurek jest na takiej samej zasadzie co rozłożenie kabli,podpięcie tego w całość pod rozdzielacz do pieca przez uprawnionego hydraulika to koszt 300-500zł z fakturą VAT,bez faktury to i za 200zł Ci to zrobią :)

 

Jasne a może za darmo mi to zrobią, albo nawet dopłacą nie wiem jak u Ciebie ale w lubuskim to kroją równo także te ceny co niektórzy podają na forum to aż mi się wierzyć nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jasne a może za darmo mi to zrobią, albo nawet dopłacą nie wiem jak u Ciebie ale w lubuskim to kroją równo także te ceny co niektórzy podają na forum to aż mi się wierzyć nie chce.

Może źle szukasz ? Ja mam ofertę na rozłożenie rur i podłącznie wszystkiego do kupy za 15-20zł/m2,samo podłączenie 500zł z VAT.

 

Nie wiem jak daleko masz do Chojny ale w tamtym regionie(Cedynia,Mieszkowice,Moryń) jest taniej niż u mnie na Śląsku :)

Także,może warto dokładniej poszukać ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin wywiercił 1000 dziur w betonie,także czy wodne jest bardziej pracochłonne ??

Ile czasu zajmuje wywiercenie 1000 dziur ?

jest spora róznica miedzy wierceniem w ścianie, a "wierceniem" w jednodniowej wylwce, tam wchodzi jak w masło.

Ale wcale nie musisz wiercic, mozesz kable polozyc bezposrednio na folii i mocować je na flopy tak jak rurki wodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisał qlesh

Dostaliśmy dwie wyceny - przypomnę dom 220 m2 pow użytkowej parter plus poddasze do tego 40m2 garaż w bryle domu, 5 osób. Dobrze ocieplony:

 

1. od EKO-TECH http://www.cieploznatury.pl (ceny brutto) - zapotrzebowanie na moc cieplną przyjęli 12,7 kW; pompa NIBE F 1245 12 kW z zasobnikiem, materiałami i montażem 40.500 zł, do tego odwierty 240m - 25.000 zł.

 

 

właściwie dalej nie czytałem - 65kpln - bosh... ; strzygą, proszę państwa, na całego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
<podłogówka dla domu 130 m2 około 15000 zł

1950 ma kosmiczne ceny,to już producenci PCi biorą po 100zł/m2...

podłog

 

Ile będę musiał dać takich linków, by co niektórzy zrozumieli, że zwykły, jednorazowy inwestor idzie do firmy i prosi o wycenę ?? A dostaje takie ?

 

Ile to razy muszę zapodać ten załącznik,żeby ludzie nie dali się strzyc jak barany czy owce...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozłożyć rurki potrafił by niemal każdy. Jest to na pewno bardziej pracochłonne od kabli, ale nie jest to jakaś czarna magia. Samo podłączenie do rozdzielaczy pozostawił bym instalatorowi.
Bardzo dobrze to ująłeś. Tak samo jak podłączenie kabli do sterownika i sprawdzenie całości przed zalaniem powinien wykonać elektryk z uprawnieniami, tak samo podłączenie rurek do rozdzielacza, sprawdzenie całej instalacji i wykonanie próby szczelności warto powierzyć hydraulikowi posiadającego odpowiednie narzędzia.

Niektóre narzędzia są przy tym bardzo proste (nożyce do cięcia rur - odpowiednik śrubokręta przy kablach), inne bardziej skomplikowane (pompka do przeprowadzania prób szczelności - odpowiednik miernika oporu izolacji przy kablach).

Podobnie jak przy instalacji elektrycznej niebezpieczeństwo wynika ze operowania niebezpiecznym dla życia napięciem, tak przy instalacji wodnej niebezpieczne są ciśnienia i ew. skutki przecieków.

Mam praktykę w układaniu rurek, ale kabli się też nie boję (elektryk, to jeden z moich wyuczonych zawodów).

 

Jeszcze jeden argument za rurkami ;).

W położone rurki zawsze można wciągnąć kabel grzewczy (pewnie trzeba by go tylko zalać olejem transformatorowym, wodą lub glikolem), w kable rurek się już nie wciągnie :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja miałem super jednak szczęście. Hydraulikę w całym domu, od kanalizy po podłogówkę robił mi kolega, który jest ponoć najdroższy w regionie. (instalacja w miedzi) Za całą robotę skasował 10tyś. Robi teraz u sąsiada dom niemal dwa razy większy za 15tyś. Do roboty nie miałem absolutnych zastrzeżeń. Gdyby tak swoją robotę wykonywali budowlańcy to wszystkie domy były by pasywne:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle szukasz ? Ja mam ofertę na rozłożenie rur i podłącznie wszystkiego do kupy za 15-20zł/m2,samo podłączenie 500zł z VAT.

 

Nie wiem jak daleko masz do Chojny ale w tamtym regionie(Cedynia,Mieszkowice,Moryń) jest taniej niż u mnie na Śląsku :)

Także,może warto dokładniej poszukać ?

 

Zielona Góra - tutaj nie ma takich cen, średnia to 100 PLN za metr podłogówki wodnej na gotowo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zielona Góra - tutaj nie ma takich cen, średnia to 100 PLN za metr podłogówki wodnej na gotowo !

Poczekaj,poczekaj,100zł na gotowo to jest samo rozłożenie rurek czy z układaniem styro ?? To jest różnica :)

Podaj cenę samego rozłożenia rurek+podłączenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henok

położenie kabla, a potem na opakowaniu masz podana rezystancję, mieszysz ja i widzisz że nie jest uszkodzony, podłączenie jest tak samo banalne jak gniazda, nawet łatwiejsze bo jest to łopatologicznie opisane na sterowniku i w instrukcji, dużo trudniejsze jest podłączenie sprzętów RTV (telewizor+satelit+amplitune i głosniki) a jakoś nikt do tego specjalisty nie woła, a s-kę załączysz po podłączeniu, więc pracujesz beznapięciowo.

kable w rurki - żart, inaczej trudno to potraktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle szukasz ? Ja mam ofertę na rozłożenie rur i podłącznie wszystkiego do kupy za 15-20zł/m2,samo podłączenie 500zł z VAT.

 

 

Tylko dziwne jest że jak dojdzie co do czego to nikt nie korzysta z ofert tych najtańszych firm. Może dlatego że skoro najtańsza to i jakość idzie w parze z ceną, może nie maja klientów, a dlaczego ich nie mają bo słaba jakość? Dlatego n-ty raz piszę podawajcie koszty poniesione a nie domniemane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj,poczekaj,100zł na gotowo to jest samo rozłożenie rurek czy z układaniem styro ?? To jest różnica :)

Podaj cenę samego rozłożenia rurek+podłączenie...

 

 

Już ją podałem ! Jest to cena instalacji C.O. bez pieca za m2

 

P.S tylko na koniec rozmowy o cenie zawsze mówią że może być troszkę więcej ! w zależności od czegoś tam !

Edytowane przez Brygada RR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
położenie kabla, a potem na opakowaniu masz podana rezystancję, mieszysz ja i widzisz że nie jest uszkodzony

Czym mierzysz ? Jak mierzysz ? Co to jest rezystancja,ile powinna wynosić ?

I Ty uważsz,że jest to prostsze od ułożenia rurek ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Już ją podałem ! Jest to cena instalacji C.O. bez pieca za m2

 

A ha,podłączenie instalacji c.o. zalezy od m2 podłogówki ? Gdybym miał 1000m2 podłogówki to za instalację zapłacę 100000zł ??? Nie pisz bzdur.Ile kosztuje podłączenie pieca ?

 

Dlatego n-ty raz piszę podawajcie koszty poniesione a nie domniemane.

Czemu się upierasz,że koszty z oferty,części z cenników są inne niż w rzeczywistości ??

Ciężko się przyznać ale tak jest,wodna podłogówka zrobiona systemem gospodarczym jest w podobnej cenie co kable zrobione systemem gospodarczym ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...