Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U nas w regionie jest wiele firm specjalizujących się w ogrzewaniu prądem na kablach,oferty jakie dostałem to 120zł/m2 na Elektrze do 150zł/m2 na Devi.

Czy uważasz,że przedstawiciel Elektry w Gliwicach kłamał dając mi taką ofertę ?

 

Jeszcze raz się pytam Marcina Cetery,gdzie jest ta tańszość instalacji na kablach ?

Koljny raz dajesz oferty, ja tez mam oferty na PCI za 70-100tyś złoty i dlatego ich nie uwzględniłem. Podaj mi jeden (tylko jeden) przykład ogrzewania elektrycznego kablami za takie pieniądze, przykład osoby co zamontowała i tyle zapłaciła.

Nie dawaj ofert bo jak dla mnie to można sobie nimi nie powiem co podetrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a czy to musi się opłacać ?

ja po prostu chciałem mieć nie centralne na kablach...

i dom bez kotłowni i innych brudnych i hałaśliwych pomieszczeń...

ma być komfortowo, to jest najważniejsze

 

To wydaje mi się, że ta dyskusja może doprowadzić do tego: który kolor Ci się podoba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henok co jak co ale Ty powinieneś poważnie spojrzeć na takie cenniki, Ty "kasujesz" wg nich?

Niekoniecznie, ale chętnie (w ramach relaksu) przyjmę zlecenie na wykonanie wodnego ogrzewania podłogowego za kwotę 100zł/m2. Legalnie, z fakturą.

Jak większa robota, to aktualne w całej Polsce.

Masz takie zlecenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n-razy pisałem na forum że sa dwa domy do zrobienia i z chęcią będę tam widział ogrzewanie wodne w cenie kabli, nikt sie nie zgłosił że zrobi, mało tego teraz Arturo zrobi to nawet taniej niz kable. żebys ni był strany zrób mi to w cenie kabli. Serio, zapraszam szczegóły swojej oferty lub firmy co w takiej cenie zrobi podeślij na prv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, ale chętnie (w ramach relaksu) przyjmę zlecenie na wykonanie wodnego ogrzewania podłogowego za kwotę 100zł/m2. Legalnie, z fakturą.

Jak większa robota, to aktualne w całej Polsce.

Masz takie zlecenia ?

Takie oferty własnie miałem i ich nie przyjąłem, dziwisz sie dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wydaje mi się, że ta dyskusja może doprowadzić do tego: który kolor Ci się podoba:)

 

jeżeli chcesz jakieś rozwiązanie we WŁASNYM domu to musisz robić tak jak wszyscy ?

ja na dzień dzisiejszy postawiłbym dom o jak najmniejszej akumulacji z ogrzewaniem nadmuchowym elektrycznym...

ale standard obecnie to chata z betonu i podłogówka wodna...

czy muszę robić tak jak wszyscy dookoła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie koszt całej elektryki w domu 150 m2 nie przekroczy 16-18 tys w tym ok 10 tys kable grzewcze ze sterownikami

 

w twoim przypadku to jedyna słuszna droga

ale 10 tyś to porównalne do mojego wodnego.

ja za arturem czasami nie nadążam ale marcin weżmy to na luz wszystko.

są plusy dodatnie i ujemne każdej opcji..

tak szczerze np rk to elektr.podł w twoim przypadku to też głupota - przy twoim ociepleniu to może jakieś grzałki w wentylację czy cuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
n-razy pisałem na forum że sa dwa domy do zrobienia i z chęcią będę tam widział ogrzewanie wodne w cenie kabli,Serio, zapraszam szczegóły swojej oferty lub firmy co w takiej cenie zrobi podeślij na prv.

Ok,podejmuję rękawicę :) Rozłożę Ci rurki podłogówki taniej niż kable zgodnie z projektem,jeśli nie masz to zrobię.Biorę tydzień urlopu,Ty kupujesz rurki,ilość wyliczona przeze mnie,cena zasugerowana przeze mnie,Ty kupujesz rozdzielacz.Ja rozkładam i podłączam rurki.

Jeśli podłogówka wodna wyjdzie taniej niż wycena przez firmę kładącą kable to płacisz mi cenę o 1tys.zł niższą niż wycena kabli+ekstra 10tys.zł.Jeśli wyjdzie drozej,położenie masz gratis !!!] Wchodzisz ??? Biorę ze sobą fachowca ,który kładzie podłogówkę na bieżąco,także masz papiery,masz gwarancję.

P.S.

Szczególy nie na priv tylko tutaj,żeby nie było już głupiej gadki o tańszych kablach :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable w rurkach, to rzeczywiście był żart :) (ktoś mi wcześniej zarzucał, że za poważny jestem ;) ).

 

wolę: zwrócił uwagę :) taki rodzaj konstruktywnej krytyki

 

a żart dobry, nawet bardzo dobry; dobrze, że go sprostowaliście, bo kto wie, czy ktoś kiedyś nie ułożyłby podłogówki pod takim kątem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz jakieś rozwiązanie we WŁASNYM domu to musisz robić tak jak wszyscy ?

ja na dzień dzisiejszy postawiłbym dom o jak najmniejszej akumulacji z ogrzewaniem nadmuchowym elektrycznym...

ale standard obecnie to chata z betonu i podłogówka wodna...

czy muszę robić tak jak wszyscy dookoła?

 

A czy ja napisałem, że musisz robić tak jak wszyscy? Każdy ma swoje priorytety, swoją wizję i będzie się tego trzymała. Dla jednego ogrzewanie elektryczne podłogowe będzie odpowiednie a dla drugiego wodne. Tego dotyczy na razie ta burzliwa dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,podejmuję rękawicę :) Rozłożę Ci rurki podłogówki taniej niż kable zgodnie z projektem,jeśli nie masz to zrobię.Biorę tydzień urlopu,Ty kupujesz rurki,ilość wyliczona przeze mnie,cena zasugerowana przeze mnie,Ty kupujesz rozdzielacz.Ja rozkładam i podłączam rurki.

Jeśli podłogówka wodna wyjdzie taniej niż wycena przez firmę kładącą kable to płacisz mi ekstra 10tys.zł.Jeśli wyjdzie drozej,położenie masz gratis !!!] Wchodzisz ???

P.S.

Szczególy nie na priv tylko tutaj,żeby nie było już gadki o tańszych kablach :)

Ja nie musze się zakładać, ja chcę żebyś przyszedł zrobił to, ja nie kiwne palcem, a na koniec zapłace i pocałuje w rękę. No i na FM będę chwalił i pisał że tylko wodna bo tańsza i z alternatywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henok, a ile Ty bierzesz za m2? Ile wziąłeś od budowlany laik?

Tego akurat u niego nie robiłem. Niedawno o tym pisał : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-WYST%C4%84P-!!!&p=5070618&viewfull=1#post5070618 . Podłogówkę łącznie z płytą robiła mu firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat u niego nie robiłem. Niedawno o tym pisał : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-WYST%C4%84P-!!!&p=5070618&viewfull=1#post5070618 . Podłogówkę łącznie z płytą robiła mu firma.

 

Więc pytanie do budowlanego laika ile zapłaciłeś?

No ale mozesz chyba powiedzieć chociaż w jakich widełkach robisz a m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...