Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Raczkiem się wycofujesz ? Masz honor ?

Czy tylko lubisz się chwalić i bzdury gadać...

Tak mam, dlatego jak bedzie SSZ Do Ciebie się zgłoszę skoro ja w domu 152m2 zrobiłem kable ze wszystkim za 9kpln ty ogrzewanie wodne zrobisz za mniej, tylko nie pisz kolejny raz o ofertach bo w ich wiarygodność to chyba tylko Ty wierzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie kosztu ułożenia kabli: wg mnie jedyna opcja, do której jest potrzebny elektryk, to pieczątka do gwarancji;

 

tez z takiego założenia wychodzę - mój elektryk młody ambitny chłopak , na potrzeby mojego domu zapisał się nawet na szkolenie do DEVi , będzie 2 instalatorem z uprawnieniami na podkarpaciu :D - wszytko po to by móc przybić pieczątkę / gwarancja

kable miałem sam kłaść ale znając Dandiego , będziemy to robić ramię w ramię - pewnie będzie chciał się nauczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturo pisał o rozłożeniu a nie o kompletnym ogrzewaniu - zobacz wcześniej

No to jak można porównywac rozłożenie do całkowitego kosztu instalacji na kablach???

To ja przyjadę i położe gładź, ale szlifowac nie będę niech to kto inny zrobi, na tej samej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez z takiego założenia wychodzę - mój elektryk młody ambitny chłopak , na potrzeby mojego domu zapisał się nawet na szkolenie do DEVi , będzie 2 instalatorem z uprawnieniami na podkarpaciu :D - wszytko po to by móc przybić pieczątkę / gwarancja

 

cała reszta na podkarpaciu robi na lewo?

 

a serio: do tego potrzebne są standardowe uprawnienia; to, co mu wystawiło DEVI, to pewnie ładne i kolorowe, lecz wartość tego jest równa zeru;

mam nadzieję, że szkolenie było w ramach reklamy dla firmy i kosztowało również zero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tak mam, dlatego jak bedzie SSZ Do Ciebie się zgłoszę skoro ja w domu 152m2 zrobiłem kable ze wszystkim za 9kpln ty ogrzewanie wodne zrobisz za mniej, tylko nie pisz kolejny raz o ofertach bo w ich wiarygodność to chyba tylko Ty wierzysz.

Ty piszesz,że sam sobie zrobiłeś kable czyli,że materiał ze wszystkim kosztował Cię 9tys.zł na 152m2,ja Ci piszę,że materiał na moje 118m2 kosztuje 5,6tys.zł.

9000/152=59zł/m2 kompletnego c.o

5600/118=47zł/m2 kompletnego c.o

Która instalacja jest tańsza ???

Nie pisz mi bzdurnej odpowiedzi,że nie robiłem jeszcze tego.Masz podane ceny za materiał,do wglądu w necie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że rodzaje ogrzewania należy porównywać kompleksowo - czyli wycena wszystkiego co potrzebne by dany system wybudować/kupić/zainstalować/uruchomić

 

dyskuss był precyzyjny a teraz z Marcinem go rozwadniacie :)

 

edit: chociaż jak czytam powyższy post, to już nie wiem, o co kaman :p

 

edit#2: już wiem: Marcin podrabia DEVI :p

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała reszta na podkarpaciu robi na lewo?

 

a serio: do tego potrzebne są standardowe uprawnienia; to, co mu wystawiło DEVI, to pewnie ładne i kolorowe, lecz wartość tego jest równa zeru;

mam nadzieję, że szkolenie było w ramach reklamy dla firmy i kosztowało również zero?

 

jeszcze na nim nie był, ma dopiero się wybrać - koszt 0 zł , chyba jest wymóg u nich w karcie GW ale nie chce mówić na 100% bo nie mam pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty piszesz,że sam sobie zrobiłeś kable czyli,że materiał ze wszystkim kosztował Cię 9tys.zł na 152m2,ja Ci piszę,że materiał na moje 118m2 kosztuje 5,6tys.zł.

9000/152=59zł/m2 kompletnego c.o

5600/118=47zł/m2 kompletnego c.o

Która instalacja jest tańsza ???

Nie pisz mi bzdurnej odpowiedzi,że nie robiłem jeszcze tego.Masz podane ceny za materiał,do wglądu w necie...

wiec dolicz 2kpln za robocizne i masz 11kpln.

A ty zrób w reszcie to swoje (sam robisz?) i powiedz nam ile cię całe CO wyniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
wiec dolicz 2kpln za robocizne i masz 11kpln.

A ty zrób w reszcie to swoje (sam robisz?) i powiedz nam ile cię całe CO wyniesie.

Więc dolicz za robociznę 2tys.zł i masz 7600zł !!!

cena zł/m2 proporcjonalnie się zwiększy.Licząc tak to dziwie się,że te kable Ci działają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec dolicz 2kpln za robocizne i masz 11kpln.

A ty zrób w reszcie to swoje (sam robisz?) i powiedz nam ile cię całe CO wyniesie.

 

porównamy Cię cenowo z HenoKiem, który już szykuję ofertę, bo zniknął :p

 

Więc dolicz za robociznę 2tys.zł i masz 7600zł !!!

 

 

ale za te 7600 te Twoje rurki nie będą ani o Kelwin cieplejsze; ustalcie najpierw, o czym gadacie :p - czy kompletne CO, czy samo ułożenie

 

edit: o 2-3K bedą, jak sprężysz powietrze podczas próby szczelności ( o ile będą szczelne) :)

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty piszesz,że sam sobie zrobiłeś kable czyli,że materiał ze wszystkim kosztował Cię 9tys.zł na 152m2,ja Ci piszę,że materiał na moje 118m2 kosztuje 5,6tys.zł.

9000/152=59zł/m2 kompletnego c.o

5600/118=47zł/m2 kompletnego c.o

Która instalacja jest tańsza ???

Nie pisz mi bzdurnej odpowiedzi,że nie robiłem jeszcze tego.Masz podane ceny za materiał,do wglądu w necie...

 

zrób ...

pomieszkaj z jedną zimę...

a potem nam tu wszystko opisz ...

ile dokładnie wszystko kosztowało (razem z CWU), i jak się sprawuje...

ew. co musiałeś przerabiać i za ile ...

teraz to tylko gdybanie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskuss był precyzyjny a teraz z Marcinem go rozwadniacie :)

 

edit: chociaż jak czytam powyższy post, to już nie wiem, o co kaman :p

 

edit#2: już wiem: Marcin podrabia DEVI :p

 

Marcin jest użytkownikiem, ja potencjalnym inwestorem , na dodatek z 2 kranców polski

 

mnie jako inwestora przy wyborze technologi interesuje całkowity koszt czyli ile musze wydać aby uruchomić ogrzewanie podłogowe wodne lub kable el. w podłodze

w analizie uwzględniam wszystko co z danym systemem się wiąże

jeśli podłogówka wodna to nie tylko rurki ale i piec , przeglądy wielkość kotlowni etc

jeśli kable grzewcze - to liczę sterowniki i to do każdego pomieszczenia , choć dla zaniżenia wartości mógłbym podać że dom zrobię na 1 czy 2 lub 3 i będzie jeszcze taniej

 

samo położenie rurek czy kabli to pikuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...