Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72

ale za te 7600 te Twoje rurki nie będą ani o Kelwin cieplejsze; ustalcie najpierw, o czym gadacie :p - czy kompletne CO, czy samo ułożenie

Nie będą cieplejsze,dadzą tyle samo energii jaką dałyby kable.

Gadamy o bzdurnym tłumaczeniu,że wodna podłogówka jest droższa w instalacji.

samo położenie rurek czy kabli to pikuś

Dokładnie,same sterowniki w kablach to jest koszt pieca elektrycznego,nawet x2...

Niech Marcin się pochwali ile zapłacił za same sterowniki :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie będą cieplejsze,dadzą tyle samo energii jaką dałyby kable.

Gadamy o bzdurnym tłumaczeniu,że wodna podłogówka jest droższa w instalacji.

 

Dokładnie,same sterowniki w kablach to jest koszt pieca elektrycznego,nawet x2...

Niech Marcin się pochwali ile zapłacił za same sterowniki :)

 

 

czyli o koszcie ułożenia wodnej podłogówki a nie kompletnego systemu CO opartego na wodzie - i tak to rozumiem;

 

natomiast Marcin odwraca kota ogonem pisząc o kompletnym CO i na to próbuję zwrócić uwagę

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadamy o bzdurnym tłumaczeniu,że wodna podłogówka jest droższa w instalacji.

 

Bo jest..... nie licz Arturo samych rurek licz kompleksowo , ile bedzie cię kosztowac wodna podłogówka włacznie z cwu (działajacą) i zródłem ciepła....i zeby to wszystko w miare komfortowo i tanio działało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo podstawowe pytania:

na jakim jesteś etapie swojego CO CWU?

czy robisz to sam?

Nie będę odpowiadał na Twoje bezsensowne pytania,podałem Ci koszt ogólnodostępnych materiałów z których będzie składała się moja,już wyliczona podłogówka !!!

Podobnie jak ty podałeś jedynie koszt swoich materiałów użytych do ogrzewania !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli o koszcie ułożenia wodnej podłogówki a nie kompletnego systemu CO opartego na wodzie - i tak to rozumiem;

natomiast Marcin odwraca kota ogonem pisząc o kompletnym CO i na to próbuję zwrócić uwagę

 

Dobra niech będzie skoro wmnich zapłaciła 2kpln za położnie i podłączenie kable, niech z tego za położenie będzie 1kpln, a nawet 1,5kpln to za tyle połozysz wodna podłogówkę? Niech będzie 2kpln bo dom 150m2, dasz na to gwarancję? wmnich dostała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą cieplejsze,dadzą tyle samo energii jaką dałyby kable.

Gadamy o bzdurnym tłumaczeniu,że wodna podłogówka jest droższa w instalacji.

 

Dokładnie,same sterowniki w kablach to jest koszt pieca elektrycznego,nawet x2...

Niech Marcin się pochwali ile zapłacił za same sterowniki :)

 

ja za swoje (7 szt ) dałem 1050 zł kupisz za tyle piec ?

równie dobrze za sterowniki można dać 5000zł tak samo za piec;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę odpowiadał na Twoje bezsensowne pytania,podałem Ci koszt ogólnodostępnych materiałów z których będzie składała się moja,już wyliczona podłogówka !!!

Podobnie jak ty podałeś jedynie koszt swoich materiałów użytych do ogrzewania !!

A dlaczego uważasz że te pytania sa durne?

"na jakim jesteś etapie swojego CO CWU?

czy robisz to sam?"

czy to tajemnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra niech będzie skoro wmnich zapłaciła 2kpln za położnie i podłączenie kable, niech z tego za położenie będzie 1kpln, a nawet 1,5kpln to za tyle połozysz wodna podłogówkę? Niech będzie 2kpln bo dom 150m2, dasz na to gwarancję? wmnich dostała.

 

2 dni roboty, dniówka 1000pln brzmi kusząco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A dlaczego uważasz że te pytania sa durne?

"na jakim jesteś etapie swojego CO CWU?

czy robisz to sam?"

czy to tajemnica?

Tak,rurki zamierzam sam rozkładać a do podączenia wezmę fachowca ale to nie ma nic do rzeczy,do przemierzenia kabli i podłączenia kabli też bym wzywał fachowca,koszt taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,same sterowniki w kablach to jest koszt pieca elektrycznego,nawet x2...

Niech Marcin się pochwali ile zapłacił za same sterowniki :)

Wiesz czym ja sie różnie od Ciebie?

Tym że dla mnie nie ma tajemnic. Ja nie boje sie podać ile zapłaciłe, nawet jeżeli przepłaciłem.

śledzisz temat więc wieszże teraz każdemu odradzam devi550 ze względu na cenę i sam dałbym teraz auratony, ale mnie nikt nie uświadomił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,rurki zamierzam sam rozkładać a do podączenia wezmę fachowca ale to nie ma nic do rzeczy,do przemierzenia kabli i podłączenia kabli też bym wzywał fachowca,koszt taki sam.

Więc pogadamy jak juz będziesz po.

Wtedy zobaczymy czy sam to zroiłeś, czy w medzy czasie sie rozmysliłeś i zobaczymy ile Cię to wszytsko wyniesie.

na razie żyjesz w sferze marzeń i ofert.

Domniemasz że jest taki sam, ale to u Ciebie standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle to panowie liczycie.... budujecie powiedzmy od 0 -tak jak inwestor buduje dom, chcecie mieć ciepłą wode w kranie,cieplutko w domu, w tym wypadku ogrzewanie podłogowe, i teraz sobie policzcie ile kosztuje KOMPLETNE cwu+co z wykorzystaniem rurek (niech bedzie pex-zawsze taniej) i kompleksowe wykonanie w kablach włacznie z działajacym co +cwu i wtedy macie widoczną róznice..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czym ja sie różnie od Ciebie?

Tym że dla mnie nie ma tajemnic. Ja nie boje sie podać ile zapłaciłe, nawet jeżeli przepłaciłem.

śledzisz temat więc wieszże teraz każdemu odradzam devi550 ze względu na cenę i sam dałbym teraz auratony, ale mnie nikt nie uświadomił.

 

 

 

 

to kable na 150m2 kosztowały Cię 5kpln? devi? taniej, niż moja elektra na 140m - a moc mam wiekszą, niż Ty i dodatkowo dostałem fajny rabat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wiesz czym ja sie różnie od Ciebie?

Tym że dla mnie nie ma tajemnic. Ja nie boje sie podać ile zapłaciłe, nawet jeżeli przepłaciłem.

śledzisz temat więc wieszże teraz każdemu odradzam devi550 ze względu na cenę i sam dałbym teraz auratony, ale mnie nikt nie uświadomił.

To teraz odpowiedz z sensem na tą kwestię:

Zastanawiam się jaki powód przemawia za tym, aby decydować się na podłogówkę kablową, a nie wodną. Wydaje się, że wszystko przemawia za wodną, bo koszty podobne, a daje możliwość zmiany źródła zasilania w przyszłości. Powiedzcie proszę, czy coś mi umknęło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz tak dokladnie rozwazacie, to gdybym ja bym hydraulikiem, to nie zgodzilbym sie na to, zeby mi ktos rurki poukladal, a ja to bede spinal i sie pod tym podpisywal (pewnie sa tacy, co sie zgodza). Poza tym przy podlogowce wodnej dochodzi koszt styro plus ew. jego rozlozenie, z reguly to jest ponad 10 cm twardszego styropianu, robota potrafi byc frustrujaca np w lazienkach, nie wiem co kto komu chce tutaj udowodnic, na pewno bede stawal po stronie tych, co juz maja i uzytkuje, ew. moge to zobaczyc i naocznie zweryfikowac.

 

Poza tym kable grzejne mozna odpalic na 1 sterowniku i koniec. Same rurki do podlogowki nawet z rodzielaczami to jest nic przy calej kotlowni, jej koszcie i zlozonosci wykonania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz...

 

Zle to panowie liczycie.... budujecie powiedzmy od 0 -tak jak inwestor buduje dom, chcecie mieć ciepłą wode w kranie,cieplutko w domu, w tym wypadku ogrzewanie podłogowe, i teraz sobie policzcie ile kosztuje KOMPLETNE cwu+co z wykorzystaniem rurek (niech bedzie pex-zawsze taniej) i kompleksowe wykonanie w kablach włacznie z działajacym co +cwu i wtedy macie widoczną róznice..

 

panowie elektrycy ile kosztuje taka instalacjia na powiedzmy domek 150m2???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Więc pogadamy jak juz będziesz po.

Wtedy zobaczymy czy sam to zroiłeś, czy w medzy czasie sie rozmysliłeś i zobaczymy ile Cię to wszytsko wyniesie.

na razie żyjesz w sferze marzeń i ofert.

Czy Ty nie możesz pojąć,że jeśli zapłacę za położenie rurek to i zapłacę również za położenie kabli ? Nie możesz tego pojąć,że koszt tych robocizn jest taki sam !

Nie możesz pojąć,że koszt kabli do mojego domu jest większy niż koszt materiałów do wodnej podłogówki !!Nie możesz pojąć,że kabli czy materiałów do wodnej podłogówki nie ukradnę a tylko kupię w sklepie z określoną ceną !!

Poza tym przy podlogowce wodnej dochodzi koszt styro plus ew. jego rozlozenie, z reguly to jest ponad 10 cm twardszego styropianu,

Przy kablach też jest taka sama sytuacja.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...