Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Skoro piszesz że potrafisz połozyć rurki to nie potrafisz przyłozyc miernika i zobaczyc czy 42[ohm] na nim to to samo 42[ohm] co na pudełku?

brygada RR po jednym mailu to zrozumiał, a o pradzie wie tyle, że trzeba za niego płacić (bez urazy chodzi o pokazanie prostoty zagadnienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zle to panowie liczycie.... budujecie powiedzmy od 0 -tak jak inwestor buduje dom, chcecie mieć ciepłą wode w kranie,cieplutko w domu, w tym wypadku ogrzewanie podłogowe, i teraz sobie policzcie ile kosztuje KOMPLETNE cwu+co z wykorzystaniem rurek (niech bedzie pex-zawsze taniej) i kompleksowe wykonanie w kablach włacznie z działajacym co +cwu i wtedy macie widoczną róznice..

 

prosz:

 

kable 6000pln

sterowniki: 11 x 190pln

bojler: 1200pln

5 x przepływka (2kw z baterią): 2000 pln

 

niech będzie 12kpln na dom 10 litrowy

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty nie możesz pojąć,że jeśli zapłacę za położenie rurek to i zapłacę również za położenie kabli ? Nie możesz tego pojąć,że koszt tych robocizn jest taki sam !

Nie możesz pojąć,że koszt kabli do mojego domu jest większy niż koszt materiałów do wodnej podłogówki !!

 

Arturo72 koszt rozłożenia jest może taki sam ale przy kablach od razu "rozkładasz" piec, pytanie ile dodatkowo kosztuje podłączenie pieca i sam piec ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zapłaciłem 2100 za hydraulika przy podłogówce-żaden popapraniec.

1000 zł za resztę hydaruliki materiały na podl to z 6-6,5 tyś

podłogówka zagęszczona co 10cm wawin coś tam .

pompa 15-16 tyś plus zasobnik.

drożej ale zależało mi na dywersyfikacji no i latem w porównaniu do marcina mogę z 5 razy częściej się kąpać w ciągu dnia

marcina trzeba podziwiać za wyniki w jego domu, natomiast bardziej skłaniałbym się argumentacji artura.

mi tak na oko wychodzi że za swoje fanaberie zaplace wiecej od marcina z 10-12 tyś maksymalnie

 

marcin nie używajmy stwierdzeń że jakiś tam hydrulik to badziewiak, zapewne nie zasłużyłeś na takie określenie i mój hydraulik by tak cię nie nazwał

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty nie możesz pojąć,że jeśli zapłacę za położenie rurek to i zapłacę również za położenie kabli ? Nie możesz tego pojąć,że koszt tych robocizn jest taki sam !

Nie możesz pojąć,że koszt kabli do mojego domu jest większy niż koszt materiałów do wodnej podłogówki !!

 

Przy kablach też jest taka sama sytuacja.

A jaki jest koszt kabli do twojego domu?

Skoro ja za ogzrewanie dałem 8900 w tym 4000 to sterowniki, więc kable 4500 (przewymiarowane), to załóżmy że u Ciebie za kable dałbym 3500 +sterowniki auraton 3000 (ile sztuk?) po max 200pln/sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo72 koszt rozłożenia jest może taki sam ale przy kablach od razu "rozkładasz" piec, pytanie ile dodatkowo kosztuje podłączenie pieca i sam piec ??

Tyle samo ile podłączenie kabli i przemierzenie ich :) Piec jest w cenie 5,6tys.zł (2,7+1,4+0,8+0,2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Skoro ja za ogzrewanie dałem 8900 w tym 4000 to sterowniki, więc kable 4500 (przewymiarowane), to załóżmy że u Ciebie za kable dałbym 3500 +sterowniki auraton 3000 (ile sztuk?) po max 200pln/sztuka.

Jakiś chyba wczorajszy jesteś po tym whiskey ;) pisząc o kablach piszę o komplecie czyli kable 12,3kW+sterowniki 8szt to koszt 6,5-7tys.zł(elektra+sterowniki )

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś chyba wczorajszy jesteś po tym whiskey ;) pisząc o kablach piszę o komplecie czyli kable 12,3kW+sterowniki 8szt to koszt 6,5-7tys.zł(elektra+sterowniki )

A czemu 12,3kW? dlaczego chcesz powielać błedy kolegów z forum (czytaj moje), po to budujesz po mnie żeby dać mniejszą moc.

 

PS. no i jak sam napisałeś za 7kpln masz kompletne CO na kablach, a ile wyjdzie cie to na wodnej życie pokaże. Oby 6900pln:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtaniej wyjdzie nagrzewnicę w główny kanał wentylacyjny i jeden sterownik w holu...

pewnie w 1500zł by się wyrobił...

jak chcecie bardzo tanio to...

klimakonwektor za 250zł plus jakiś przepływowy podgrzewacz wody i sterownik...

pewnie w 1000zł się wyrobi...

 

jest wodne...

jest elektryczne...

co kto lubi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
no niestety nie jest. Zwlaszcza jesi kable ida na plyte fundamentowa w wylewke (badz tez w sama plyte).

Pozdrawiam

No niestety jest :)

Obojętnie czy płyta czy nie płyta,czy wylewka czy nie wylewka :)

Styro w jakimś miejscu zawsze musi być,obojętnie czy wodna czy kable.

Ja na płycie nie daje styro pod podłogówkę.Zdziwiony ? Rurki będą leżeć bezpośrednio na płycie,bez styro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o to mi chodziło

 

prosz:

 

kable 6000pln

sterowniki: 11 x 190pln

bojler: 1200pln

5 x przepływka (2kw z baterią): 2000 pln

 

niech będzie 12kpln na dom 10 litrowy

 

 

 

było wałkowane...

ok.8tys. razem z CWU do przeciętnego domu...

jak z małym zapotrzebowaniem to jeszcze mniej...

 

Czy teraz widać róznicę co taniej wychodzi???

 

 

ja zapłaciłem 2100 za hydraulika przy podłogówce-żaden popapraniec.

1000 zł za resztę hydaruliki materiały na podl to z 6-6,5 tyś

podłogówka zagęszczona co 10cm wawin coś tam .

pompa 15-16 tyś plus zasobnik.

drożej ale zależało mi na dywersyfikacji no i latem w porównaniu do marcina mogę z 5 razy częściej się kąpać w ciągu dnia

marcina trzeba podziwiać za wyniki w jego domu, natomiast bardziej skłaniałbym się argumentacji artura.

mi tak na oko wychodzi że za swoje fanaberie zaplace wiecej od marcina z 10-12 tyś maksymalnie

 

marcin nie używajmy stwierdzeń że jakiś tam hydrulik to badziewiak, zapewne nie zasłużyłeś na takie określenie i mój hydraulik by tak cię nie nazwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A czemu 12,3kW? dlaczego chcesz powielać błedy kolegów z forum (czytaj moje), po to budujesz po mnie żeby dać mniejszą moc.

 

PS. no i jak sam napisałeś za 7kpln masz kompletne CO na kablach, a ile wyjdzie cie to na wodnej życie pokaże. Oby 6900pln:-)

7tys.zł bez robocizny ale za niecałe 6tys.zł mam kompletne CO na wodnej podłogówce bez robocizny,rurki wg zapotrzebowania a nie pod pompę ciepła.

12,3kW to przewymiarowanie wg elektry,żeby złapać się jedynie na II taryfę,mam sporo miejsca do akumulowania ciepła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...