Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jasiek, pochwal sie jaki twój dom ma wskaźnik zużycia energii, robiłeś sobie wyliczenia OZC ?

 

nie mam pojęcia jak wychodzi według wyliczeń, nigdy nie były robione

te wyniki podane wyżej nie są miarodajne bo robię pewne eksperymenty...

następne kilka dni dom będzie leciał na sterownikach pokojowych które dzisiaj zostały z tuningowane i już jest z nimi wszystko ok.

następnie kilka dni zechcę zrobić z przepalaniem w kominku...

wyniki będę opisywał na bieżąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro u mnie ze sterowaniem temp w pomieszczeniu i kablach w wylewce dom reaguje z dobowym opóźnieniem, to u Ciebie przy sterowaniem kablami u dołu wylewki i czujniku podłogowym całość musi się rozjechać - dlatego nie wytłumaczę Ci, dlaczego im cieplej, tym wiecej zuzywasz... oczywiście sytuacja dotyczy takich skoków temp. jak ostatnio. Zanim do czujnika podłogowego u dołu wylewki dotrze info, ze na górze jest zimno, to robi się t+24h, jak to ciepło masz na górze wylewki (jak nie póżniej). Oczywiście akumulacja domu robi swoje i w przypadku zmian temp. w granicach normy po prostu tego nie widać; może rozwiązaniem zagadki jest to, że masz dom zwrócony d... do południa (o ile dobrze pamiętam)...

 

zauwaz, że to się potwierdza u cetery - ma lepiej ocieplony dom ale wyłączył, bo prawdopodobnie przerabiał to już kiedyś i wiedział, co się wydarzy (a być moze i z tego powodu nie dymił kominkiem, bo przy wigilii nie siedzieć w krawacie i bermudach) :)

jeżeli chodzi o akumulację to można ją mierzyć w godzinach a nie dniach...

przy sterowaniu na "pokojowych" widać kiedy i ile przebywa się w jakim pomieszczeniu, jak budynek miał by dużą akumulację to nawet by nie drgnął na włączony komputer czy gotujący sie obiadek...

to wszystko są eksperymenty i spostrzeżenia więc nie do końca miarodajne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój 11m2 czym ogrzać, jak ogrzać,?

Nic z gazem, z węglem, drewnem nie bardzo bo lubię estetyczność i porządek a nie okopcone ściany. Komin jest ale zamurowany. Jak wysokie koszta ogrzewania grzejnikiem konwekcyjnym, jeżeli paliłabym tylko max 4h dziennie (tak, wybrałam grzejnik konw. ze względu na wygodę i wygląd. Przejechałam już cały Śląsk w poszukiwaniu jak najlepszego rozwiązania do ogrzania tego pokoju i nic. Polecają mi kotły .., ale bez jaj, ma być ładnie tanio i ciepło. proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21* droga

22* tania

ale opiszę dokładnie jakie faktycznie były temperatury (tak jak wcześniej ...)

 

mała korekta ustawień...

w taniej ustawienia na 22,5 i wymuszenie dwukrotnego ładowania w nocy tj.

22:00 na 22,5

1:00 na 21

3:00 na 22,5

czy tak działało to nie wiem bo spałem;)

 

dzisiejsze wyniki ( godz. 8:00 )

temp. w domu 22,1-22,4

temp. na zewnątrz -1*

zużycie energii 43 kwh + 3,47 kwh na CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bez jaj, ma być ładnie tanio i ciepło. proszę o pomoc

 

@coulignon, z tym chopem, to nie bardzo chyba - miało być bez jaj. Poza tym ładnie, tanio i ciepło, to chyba bywa tylko z księciem z bajki.

@slazaczka - apropos ładnie: wpisz sobie w guglu frazę: panel infrared obrazy grzewcze albo lustro grzewcze; w skrócie - kupujesz obrazek (lub lustro), który przy okazji, włączony do prądu, daje poczucie miłego ciepła.

 

krótki off-top: w projektach informatycznych mamy powiedzenie: tanio, szybko, dobrze - wybierz dwa z trzech. W pewnym momencie uświadomiliśmy sobie, że to nie jest nic śmiesznego, że to prawda w najczystszej postaci, i teraz ortodoksyjnie i zupełnie na poważnie wymuszamy taką decyzję na sponsorach tychże projektów. Polecam.

 

off-top nr 2: dowiedziałem się, że ciul na Śląsku nie jest określeniem szczególnie obraźliwym czy wulgarnym. Nie wiem jak w innych częściach Polski, ale odradzam nadużywanie tego epitetu w Warszawie. Kilka lat temu w rewanżu w mordę mógłbym dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...