Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

temp. w domu 22,1-22,4

Nie jest za ciepło? Ja ostatnio bez wiedzy żony powoli schodzę do 21 rano, tak żeby z zysków bytowych w ciągu dnia było w salonie 21,5 a wiezorem dochodzi do 22. mam dosyć pocenia się podczas chociażby odkurzania. Jak na razie nawet się nie zorientowała:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

mamy do sprzedania akumulacyjny piec elektryczny Dimplex WMX712 (opis http://emultimax.pl/sklep/pl/p/Piec-akumulacyjny-Dimplex-WMX712-16kW-statyczny/805).

Piec był używany tylko w zeszłą zimę, obecnie jest nieużywany i zajmuje wnękę w kuchni, którą chcemy zabudować :)

Mamy jeszcze 2 takie piece i sprawdzają się świetnie w niedużych pomieszczeniach - jeden w gabinecie, jeden w wiatrołapie.

Odbiór najlepiej osobisty w okolicach Grodziska Mazowieckiego.

Cena - 400zł.

Wszelkie pytania proszę kierować na priv.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest za ciepło? Ja ostatnio bez wiedzy żony powoli schodzę do 21 rano, tak żeby z zysków bytowych w ciągu dnia było w salonie 21,5 a wiezorem dochodzi do 22. mam dosyć pocenia się podczas chociażby odkurzania. Jak na razie nawet się nie zorientowała:-)

 

mam trochę za bardzo dziurawy dom więc z konieczności muszę troszeczkę dobijać nad ranem żeby przez dzień utrzymał się w odpowiedniej temperaturze bez konieczności korzystania z drogiej taryfy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała korekta ustawień...

w taniej ustawienia na 22,5 i wymuszenie dwukrotnego ładowania w nocy tj.

22:00 na 22,5

1:00 na 21

3:00 na 22,5

czy tak działało to nie wiem bo spałem;)

 

dzisiejsze wyniki ( godz. 8:00 )

temp. w domu 22,1-22,4

temp. na zewnątrz -1*

zużycie energii 43 kwh + 3,47 kwh na CWU

 

to jaki jest cel eksperymentu, bo już się pogubiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki jest cel eksperymentu, bo już się pogubiłem?

 

porównać o ile rozjedzie sie zużycie energii kiedy nie będzie rygoru czasu i taniej taryfy...

jak liczysz w OZC to chyba nie przewidzisz ile będzie z temp. 21* a ile z 22*

różnica niby nie wielka a od wczoraj nagły spadek zużycia mimo że na zewnątrz chłodniej...

mam już trochę ciekawych spostrzeżeń ale opiszę to dopiero po ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównać o ile rozjedzie sie zużycie energii kiedy nie będzie rygoru czasu i taniej taryfy...

jak liczysz w OZC to chyba nie przewidzisz ile będzie z temp. 21* a ile z 22*

różnica niby nie wielka a od wczoraj nagły spadek zużycia mimo że na zewnątrz chłodniej...

mam już trochę ciekawych spostrzeżeń ale opiszę to dopiero po ...

 

Mozna policzyć w OZC najpierw dla temp. 22 a pózniej dla temp 21, mając te dwie wartości oraz procentowo liczbę dni z 21 i 22 możemy policzyć

srednią ważoną i uzyskamy w miarę dokładny wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki? Mogę się pochwalić, że moim to przede wszystkim żeglarstwo;)

Zimą z przewagą na siłownię (choć bez skojarzeń że ja "pakier" 180cm wzrostu 73kg wagi) no i siatkówka (ale ostatnio kontuzja mnie wykluczyła), no i jak jest >0oC to rower - bo na działce mam "drzwi do lasu":-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe świątecznie się zrobiło i się jeszcze okaże, że Liwko i Marcin się uściskają ;-) Zresztą nie wiem jak Wy ale ja na wielu wątkach bywałem ale tylko tutaj odczuwam jakąś sympatię z piszącymi. Kiedyś trza będzie imprezę "wątkową" zrobić ;-) Szkoda tylko że kilometry nas dzielą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na oku te 2 grzejniki elektryczne

http://www.atlantic-polska.pl/nasze_produkty/grzejniki_elektryczne/alipsis/

http://www.atlantic-polska.pl/nasze_produkty/grzejniki_elektryczne/galapagos/

 

20 lat mieszkałam w mieszkaniu z kaloryferami i centralnym ogrz, teraz strasznie ciężko mi iść na piece ale nie mam wyboru.

Nie chodzi mi konkretnie, że ma być tanio, jednakże kwoty na rachunku końcoworocznym wyższej niż 2000zł widzieć nie chcę. Temperatura, która by mnie satysfakcjonowała to 23stopnie? Temperatura pokojowa? Nie wiem nie znam się na tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...