Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Widziałaś cenę tego pierwszego? Ponad 4000 zł. Drugi też ma cenę lekko przesadzoną. No ale jak ci się podoba i masz kasę to ok.. Lepszym wyborem jest typ F 18 lub Solius + programator chronopass. Jeśli w tym mieszkanku masz licznik dwutaryfowy to moze warto wstawić tam niewielki piec akumulacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

też tak mam;)

co do jakiegoś zlotu to jestem za, każdy ma jakieś "żelazo" do jeżdżenia można by wypośrodkować jakieś korzystne miejsce:)

 

Proponuję chatę Liwka - spijemy go a potem spiszemy licznik. Za rok powtórka i dowiemy się prawdy jak to jest z PC :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałaś cenę tego pierwszego? Ponad 4000 zł. Drugi też ma cenę lekko przesadzoną. No ale jak ci się podoba i masz kasę to ok.. Lepszym wyborem jest typ F 18 lub Solius + programator chronopass. Jeśli w tym mieszkanku masz licznik dwutaryfowy to moze warto wstawić tam niewielki piec akumulacyjny.

 

jak już to pierwszy lepszy 1000w za kilka setek...

te parę klocków różnicy to na ogrzewanie przez te pięć lat;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproś małżonkę do kompa celem potwierdzenia :p

Jak ja bym jej pokazał ten temat to już na pewno wysłała by mnie na leczenie. Wczoraj stwierdziła że jestem poje... na tym punkcie, po tym jak nie mogła znależć swojego budzika z termometrem bo akurat zostawiłem go u juniora w pokoju żeby sprawdzić jak czujnik pokojowy się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeca pisałem wyraźnie że przez święta bede "cudaczył":P

myślałem że parę osób się przyłączy i trochę sobie po obserwujemy zachowanie naszych kochanych domków, wyciągniemy jakieś wnioski...

wybrałem okres świąteczny bo ludzie maja więcej wolnego czasu i jest większa szansa że są w domu...

ja jestem ciągle na wyjazdach i potem będzie ciężko na dłuższy pobyt w domu, ale jak wpadnie mi do głowy jakaś nowa głupota to dam znać;)

Ale okres okazał się własnie nie trafiony, bo jest to świateczny, więc więcej gotowania, więcej osób, no i temp zewnętrzna jakąś nie zewnętrzna była. No i niejak się to odniesie do innych okresów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie na dobę? Jak dla mnie to grubo. Licząc tylko po 0,3zł za kWh masz ponad 15 zeta na dobę czyli 450 w miesiącu. A przecież mrozów dużych nie ma.

 

e tam...

jak na moją chałupę to OK.

porównując z poprzednimi latami to bez większych różnic, zmieniło mi się znacznie wg. podziału na taryfy

od 12,07,2010 do 29,12,2010

N- 3784 kwh

D- 1423 kwh

 

od 12,07,2011 do 29,12,2011

N- 4073 kwh

D- 1157 kwh

 

to jest całe zużycie energii na posesji a nie tylko ogrzewanie...

 

jak będą mrozy to ze 30zł na dobę bo trochę z dziennej pojedzie..., albo napalę w kominku:P

płacę średnio 900zł co dwa miesiące więc wszystko w normie;)

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale okres okazał się własnie nie trafiony, bo jest to świateczny, więc więcej gotowania, więcej osób, no i temp zewnętrzna jakąś nie zewnętrzna była. No i niejak się to odniesie do innych okresów.

 

właśnie o to chodziło żeby sprawdzić jak dom reaguje na większe zyski niż zazwyczaj ...

u mnie temperatura zewnętrzna specjalnie nie rozpieszcza, porównałem zapiski z tamtego roku i w tym wcale nie jest tak dużo cieplej (mówię o okresie grzewczym, nie o samych świętach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym jej pokazał ten temat to już na pewno wysłała by mnie na leczenie. Wczoraj stwierdziła że jestem poje... na tym punkcie, po tym jak nie mogła znależć swojego budzika z termometrem bo akurat zostawiłem go u juniora w pokoju żeby sprawdzić jak czujnik pokojowy się sprawuje.

 

nie przejmuj się u mnie to norma...

obecnie wszystkie sterowniki w domu rozdłubane ...

jaką ma minę moja żonka to raczej nie trzeba tłumaczyć:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iława:) Pływałem tam coś koło 30 lat temu. Najwyższy czas odwiedzić.

Pewnie grał w Huraganie Pobiedziska, a czy nożną czy kopaną to już sam musi napisać;)

 

Iława - dokładnie! Piękne miasto :), a w piłkę NOŻNĄ faktycznie grałem w Huraganie Pobiedziska. ( skąd wiesz o istnieniu takiego klubu? hehe ). Niestety na Lecha Poznań byłem za słaby hehe. Dlatego później to była już tylko piłka kopana. A dzisiaj został C+:). A wracając do tematu, to mam cały czas mętlik - w gre wchodzi ogrzewanie podłogowe wodne, ale pozostaje tylko kwestia zasilania - PC lub piec elektryczny - no i chcę zrobić jakiś bufor + kominek z nadstawką wodną. Kominek MUSI być, także chcę wykorzystać energię ze spalania i zrobić nadstawkę wodną w kominku i wykorzystać to do bufora lub CWU.

 

Pozdrawiam!

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym jej pokazał ten temat to już na pewno wysłała by mnie na leczenie. Wczoraj stwierdziła że jestem poje... na tym punkcie, po tym jak nie mogła znależć swojego budzika z termometrem bo akurat zostawiłem go u juniora w pokoju żeby sprawdzić jak czujnik pokojowy się sprawuje.

 

Pamiętam jak ma Konkubina czytała zmagania J-J z grzaniem/sterowaniem/temperaturą w pierwszym sezonie grzewczym. Powiedziała że jak by miała takiego chłopa toby zgłupiała. Pamiętam że wtedy głębiej wcisnąłem termometr labolatoryjny trzymany wstydliwie w rękawie na rózne okazje. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...