Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

że ktoś wpadnie na to, że jednak jestem kobietą,a do tego mam tylko 20 lat więc nie mam zielonego pojęcia o przestrzeni mojego pokoju,ani o żadnej taryfie płacenia, kompletnie nic. Ja tylko chce mieć ciepło, powiedziałam co wiedziałam i jestem tu na forum wśród (jak myślałam) specjalistów, czy osób z podobnym problemem, jednakże niczego nie rozumiem o czym piszecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żytko - Daga&Adam ma opomiarowany cały dom(PC,reku itp, itd) - PC ma od połowy listopada...spróbuję go namówić, żeby zajrzał do wątku, pewnie będzie mógł wrzucić trochę danych...

 

Narazie wszystko loguje na lokalnym serwerze niedostepnym przez internet ale kopnalem dane (od 18.11 do teraz, choc niektore czujki uruchomilem pare dni pozniej - glownie czujki dot. rekuperatora i czujke w salonie). Wykresy:

 

http://pc.szyna.civ.pl

 

Warto sobie na dole wlaczyc opcje "stats" i "legend", no i przegladac tylko kilka najwazniejszych czujek jednoczesnie, inaczej bedzie niezly mlyn na wykresie :-) Jak ktos ma jakies pytania to pytajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wszystko loguje na lokalnym serwerze niedostepnym przez internet ale kopnalem dane (od 18.11 do teraz, choc niektore czujki uruchomilem pare dni pozniej - glownie czujki dot. rekuperatora i czujke w salonie). Wykresy:

 

http://pc.szyna.civ.pl

 

Warto sobie na dole wlaczyc opcje "stats" i "legend", no i przegladac tylko kilka najwazniejszych czujek jednoczesnie, inaczej bedzie niezly mlyn na wykresie :-) Jak ktos ma jakies pytania to pytajcie.

 

wszystko jasne - kopalnia wiedzy - dziękuję!

 

P.S. fajna sprawność reku

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jasne - kopalnia wiedzy - dziękuję!

 

Dodam jeszcze, ze chata jest bardzo akumulacyjna - duzo ciezkich murow i betonu, 100% podlogowka, sterowanie dosc "autorskie" i nietypowe bo PC grzeje bufor (1000l) do roznych temperatur w zaleznosci od taryfy, a sterownik pogodowy wpuszcza wode w podlogi w zaleznosci od temperatury na zewnatrz i w taniej taryfie - podbija o 5 stC w gore, a w drogiej - o 3 st w dol (zeby lepiej wykorzystac bufor). Widac na wykresie ze w ciagu np. doby wahania sa tak male ze wydaje sie ze wykres czujki salonowej stoi caly czas w miejscu niezaleznie od tego ile sie pompuje w podlogi i ile jest na zewnatrz :-) Zmiany widac dopiero jak sie rozszerzy troche zakres ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac na wykresie ze w ciagu np. doby wahania sa tak male ze wydaje sie ze wykres czujki salonowej stoi caly czas w miejscu niezaleznie od tego ile sie pompuje w podlogi i ile jest na zewnatrz :-) Zmiany widac dopiero jak sie rozszerzy troche zakres ;)

 

czyli słowem: bangla!

 

fajnie widać, jak ssiesz tanią taryfę i gardzisz drogą :)

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopaki a mam pytanko zanim się upiję ;-) pod kominkami powinien być fundament a potem beton do samego kominka bez styropianu? Powstaje mostek. A ze styropianem to lepiej nie stawiać tych kilkuset kilogramów (będę miał "ciepłą" obudowę z szamotu). Wiem, że to nie temat o kominkach ale macie kominki i ciekaw jestem jak to jest u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopaki a mam pytanko zanim się upiję ;-) pod kominkami powinien być fundament a potem beton do samego kominka bez styropianu? Powstaje mostek. A ze styropianem to lepiej nie stawiać tych kilkuset kilogramów (będę miał "ciepłą" obudowę z szamotu). Wiem, że to nie temat o kominkach ale macie kominki i ciekaw jestem jak to jest u Was?

 

U mnie kominek jest na plycie fundamentowej :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie w temacie.

Czy wasze panie też zawsze zwijają kable na suszarkach? Cholera drugi przerwany kabel w tym roku!!! Tera to już tak ponoć będzie przez cały rok:(

 

Niewiele pamiętam z Technikum Elektrycznego ale jedno pamiętam do dziś. Jak mój nauczyciel tłumaczył, że nie mówi się kabel tylko przewód, nie szmata tylko kawałek materiału i że owy przewód zwija się w ósemkę! Oczywiście nigdy nie udało mi się tego nauczyć mojej kobiety. A mam na ten przykład lutownicę którą mój ojciec kupił mi w prezencie jakieś 25 lat temu!!!!! i kabel do dziś działa bo słuchałem rad mądrzejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest na płycie też. :-)

 

A mnie teraz w tym starym roku zdenerwowaliście ;-) Kurde na posadzce na styro nie postawię ... boje się. Zwłaszcza, że mam przewidzianą stopę fundamentową pod kominek ... cholera ... ale skoro wy na płycie to może taką mini płytę walnąć pod kominkiem? Twardy styro i zalać betonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...