Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W zyciu nie kupilbym PC chinczyka bo to wytrzyma max kilka lat.

 

Wiesz, to trochę jak z samochodami - jeden kupuje wyłącznie nowe i trzyma góra 3 lata, żeby się nie zaczęły psuć, a ja np. kupuję wyłącznie używane, bo na tyle się znam, że biorę na klatę ryzyko napraw i awarii. A w ramach premii za ryzyko kupuje je za ułamek ceny nowego. W tym przypadku też zaryzykuję, ale w pełni szanuję Twój wybór - zapłaciłeś za święty spokój i brak niespodzianek - Twoja kasa i innym nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to trochę jak z samochodami - jeden kupuje wyłącznie nowe i trzyma góra 3 lata, żeby się nie zaczęły psuć, a ja np. kupuję wyłącznie używane, bo na tyle się znam, że biorę na klatę ryzyko napraw i awarii. A w ramach premii za ryzyko kupuje je za ułamek ceny nowego. W tym przypadku też zaryzykuję, ale w pełni szanuję Twój wybór - zapłaciłeś za święty spokój i brak niespodzianek - Twoja kasa i innym nic do tego.

 

Sek w tym ze mozna przeciez tez kupic chinska pompe gruntowa - ceny chyba takie same jak za powietrzna, o ile nie nizsze ;-) Wiem, ze trzeba DZ ale jak ktos bierze na klate chinska gruntowke to znaczy ze ja ma na tyle mocno rozbudowana ze DZ to lopata bez problemu w tydzien wykopie :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka - dawno mnie nie bylo - niektorzy sledzili moj watek (dzieki raz jeszcze za kibicowanie i kciuki i wszystkie porady ) a dla niewtajemniczonych - przeprowadzilam sie dokladnie ostateniego dnia 2011 r i od sylwestra codziennie biegam i zalaczam recznie esy - wiec prosba wielka- jakbyscie mi mogli podac jak macie poustawiane regulatory?? W jakich godzinach jakie temp (podlogi, powietrza?) Jak narazie wiem ze troche przesadzam z grzaniem (zobacze to pewnie na pierwszym rachunku ;)) ale czasu brak bylo, by cos poczytac (czy odnalesc instrukcje obslugi regulatorow... )

 

Ale musze powiedziec ze jestem mega zadowolona z bojlera (choc zle pokazuje mi temp wody - np woda leci goraca a on pokazuje ze jest tylko 17 stopni hm...???) no ale te 120 litrow jest w zupelnosci ok jak dla 4 osobowej rodziny nawet z wanna i jak narazie recznym myciem garow (zmywarka mi nie dzialala kilka dni - montujac kuchnie zagieli weza) a ja myje gary tak, ze non stop leci woda. (oczywiscie herosa mam z galmetu ;))

 

A i jeszcze cos - na panelach sa cholerne stratyt, nie wiem na ile macie tak, ze panele lacza sie z kafelkami i ustawione sa te same temp podlogi, ale u mnie roznica jest masakryczna... I troche trwalo zanim sie przyzwyczailam do takiego rozkladu temperatur ;) Do dzis chodzilam w swetrze pomimo jakis 25 stopni bo mi non stop w ramiona zimno bylo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he...

co żeś się czepił tych "legalettowców" ??

 

Dostałem taką odpowiedź na pytanie o korzyści płynące z zastosowania legalettu

 

Jeśli chodzi o mnie to:

- inwestycja nie jest mała, wręcz duża,

- niskie koszty eksploatacji pod warunkiem budowy domu energooszczędnego,

- komfort użytkowania był zaburzony przez hałas dobywający się z jednego z agregatów. Po rozwiązaniu tego problemu (czyt. post wyżej) komfort użytkowania tego systemu jest wysoki i on jest największą zaletą tego systemu.

 

1. To po co legalett?

2. To chyba dotyczy każdego systemu

3. A w czym ten komfort jest lepszy od innych systemów bezobsługowych?

 

Moim zdaniem, nie ma żadnego racjonalnego powodu stosowania technologii legalett.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taką odpowiedź na pytanie o korzyści płynące z zastosowania legalettu

 

 

 

1. To po co legalett?

2. To chyba dotyczy każdego systemu

3. A w czym ten komfort jest lepszy od innych systemów bezobsługowych?

 

Moim zdaniem, nie ma żadnego racjonalnego powodu stosowania technologii legalett.

 

No jest jeden plus, w poziomie zero mamy instalacje grzewcza, taka sama jakby dac kable w plyte czy tez wodna podlogowke, co do cen to wszyscy wiedza co za ile :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taką odpowiedź na pytanie o korzyści płynące z zastosowania legalettu

 

 

 

1. To po co legalett?

2. To chyba dotyczy każdego systemu

3. A w czym ten komfort jest lepszy od innych systemów bezobsługowych?

 

Moim zdaniem, nie ma żadnego racjonalnego powodu stosowania technologii legalett.

 

jakiś czas temu to analizowałem i doszedłem do takiego samego wniosku;)

 

moje spostrzeżenia odnośnie ogrzewania są takie...

jak budynek akumulacyjny to ogrzewanie akumulacyjne z buforem...

jak budynek nie akumulacyjny to ogrzewanie nadmuchowe z buforem...

bufor zasilany wedle uznania...

to tyle jeżeli chodzi o ekonomię i komfort:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka - dawno mnie nie bylo - niektorzy sledzili moj watek (dzieki raz jeszcze za kibicowanie i kciuki i wszystkie porady ) a dla niewtajemniczonych - przeprowadzilam sie dokladnie ostateniego dnia 2011 r i od sylwestra codziennie biegam i zalaczam recznie esy - wiec prosba wielka- jakbyscie mi mogli podac jak macie poustawiane regulatory?? W jakich godzinach jakie temp (podlogi, powietrza?) Jak narazie wiem ze troche przesadzam z grzaniem (zobacze to pewnie na pierwszym rachunku ;)) ale czasu brak bylo, by cos poczytac (czy odnalesc instrukcje obslugi regulatorow... )

 

Ale musze powiedziec ze jestem mega zadowolona z bojlera (choc zle pokazuje mi temp wody - np woda leci goraca a on pokazuje ze jest tylko 17 stopni hm...???) no ale te 120 litrow jest w zupelnosci ok jak dla 4 osobowej rodziny nawet z wanna i jak narazie recznym myciem garow (zmywarka mi nie dzialala kilka dni - montujac kuchnie zagieli weza) a ja myje gary tak, ze non stop leci woda. (oczywiscie herosa mam z galmetu ;))

 

A i jeszcze cos - na panelach sa cholerne stratyt, nie wiem na ile macie tak, ze panele lacza sie z kafelkami i ustawione sa te same temp podlogi, ale u mnie roznica jest masakryczna... I troche trwalo zanim sie przyzwyczailam do takiego rozkladu temperatur ;) Do dzis chodzilam w swetrze pomimo jakis 25 stopni bo mi non stop w ramiona zimno bylo)

 

normalnie wymiękam z tymi twoimi postami...

ustaw na początek...

w pomieszczeniu tyle ile cię interesuje w godzinach taniej taryfy

podłogi daj o dwa stopnie więcej, ta pod panelami to z pięć więcej niż pokojowa

histerezę najniżej jak się da...

w godzinach drogiej taryfy o jeden stopień mniej

każde pomieszczenie z osobna (najlepiej robic zapiski bo się pogubisz )

na następny dzień obserwuj co się dzieje i tu opisz dokładnie ... ew. na priw lub tel. (numer masz )

trzeba się uzbroić w cierpliwość tak od razu to się nie da;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i od sylwestra codziennie biegam i zalaczam recznie esy

 

... to już po nowych cenach :) czyń tę czynność rozważnie i z namaszczeniem

 

 

Ale musze powiedziec ze jestem mega zadowolona z bojlera (choc zle pokazuje mi temp wody - np woda leci goraca a on pokazuje ze jest tylko 17 stopni hm...???) (oczywiscie herosa mam z galmetu ;))

 

bo jednoczesnie obniża ciśnienie wewnątrz i woda wrze już w temp. 40stC

 

A i jeszcze cos - na panelach sa cholerne stratyt, nie wiem na ile macie tak, ze panele lacza sie z kafelkami i ustawione sa te same temp podlogi, ale u mnie roznica jest masakryczna...

 

a jaki masz podkład?

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...