Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale musze powiedziec ze jestem mega zadowolona z bojlera (choc zle pokazuje mi temp wody - np woda leci goraca a on pokazuje ze jest tylko 17 stopni hm...???) no ale te 120 litrow jest w zupelnosci ok jak dla 4 osobowej rodziny nawet z wanna i jak narazie recznym myciem garow (zmywarka mi nie dzialala kilka dni - montujac kuchnie zagieli weza) a ja myje gary tak, ze non stop leci woda. (oczywiscie herosa mam z galmetu ;))

 

fajnie że napisałaś - właśnie mi chodzi o 120/140 l i też będę mieć wannę - wiec do konca nie wiedziałem czy 120 wystarczy - bo 140 nie robią i w gre by wchodził stojący

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... czyli teściowa kręci całą gospodarką... bosh, co za czasy :p

 

 

- - - - - - - - - - - - -

 

na koniec przeczytane gdzieś na muratorowym forum:

 

W regonalnej w artykule ,,Podwyżki po cichu" pan xxx (prezez ZWiK) tak min. uzasadnił podwyżki wody iścieków, cyt. ,,Mieszkańcy zaczęli oszczędzać i spółka to odczuła". Takie podejście zapwene mają PGNiG, ENEA, ZUZ (oczyszczanie i odbiór odpadów. Wniosek im więcej oszczędzamy tym mniej zużywamy np. kubików wody ale cena kubika rośnie o inflację, wzrost zarobków i o niedobór wpłat wynikłych z mniejszego zużycia wody, ciepła itp.

Pezes ŻWiK daje przez to do zrozumienia, że kasy musi wpływać do firmy tyle co w ub. roku lub nawet więcj, bo np. dochodzi inflacja. Dlaczego tak ano dlatego, że np. na pensje idzie określona kwota, na amortyzację itd. a oszczędzając zmiejszamy srodki na min. te wydatki. Zwolnić nikogo na wskutek oszczędzania przez ludzi się nie da, tendencja jest odwrotna, pensje muszą rosnąć bo inflacja, podobnie jak energia, podatki itd. Tak więc lansowane np. przez GL wymiany żarówek, pralek itd. co podwyżka energi elektrycznej to nic innego jak robienie z ludzi głupków.

Niestety, rozrost biurokracji w tym w firmach podległych np. urzędom gmin itp. będzie powodował, że zyżywając mniej wcale nie będzie znaczyło w sumie taniej.

 

 

czyli podwyżki cen kWh to przez pompiarzy :) w ramach solidarnej polski proszę wydłuzyć czas pracy pompy wg poniższego wzoru:

 

aktualny czas pracy pompy x współczynnik COP = nowy, sprawiedliwy społecznie i uzasadniony finansowo czas pracy pompy*

 

*w przypadku, gdyby było za ciepło, proszę - nie wyłączając WM - uchylić okno; kablarze grzeją bez zmian

Ale jedno w tym wszystkim może być całkem fajne podwyżki energi spowoduja podwyżki cen w końcu wzrosną płacę czyli goniącą się inflacje to bardzo dobra wiadomość dla osób mających duże kredyty w złotówkach, niby odsetki będa również rosły lecz kapitał zawsze pozostanie w pierwotnym stanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jedno w tym wszystkim może być całkem fajne podwyżki energi spowoduja podwyżki cen w końcu wzrosną płacę czyli goniącą się inflacje to bardzo dobra wiadomość dla osób mających duże kredyty w złotówkach, niby odsetki będa również rosły lecz kapitał zawsze pozostanie w pierwotnym stanie:)

Jeśli dochody społeczeństwa nie wzrosną to ludzie wyrażą swój sprzeciw - historia zna takie - i to całkiem niedawne, większość pamięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałam dzis rachunek za prąd - wrzesień-grudzień (4 m-ce)

pogoda sprzyja

wyszło około 400 zł za ogrzewanie (kable) za wrzesień, październik, listopad i grudzień

fakt, pogoda sprzyja

dla przypomnienia - ściany tylko 1W ytong, tanie kabelki no-name, dom niecałe 100m2, temp. średnia ok.23 st, często kominek odpalany wieczorem dla uzyskania 25 st. (moja ulubiona temperatura, która doprowadzi w końcu do rozwodu - mąż zażadał izolatki-chłodni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wyjątkowo o ilość drewna nie spytam, boś płeć piękna :p ... :) liczac na szybko te 4 miesiące, średnio wyszło mi 9.5kWh/24h przy Twojej mocy kabli :)

 

... tylko ja w domu, co zużywa teraz średnio 42kWh/24h zacząłem sezon grzewczy 10 października...

 

coś tu nie teges - nie zapomniałaś jedynki z przodu przy 400?

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mniej więcej tak wychodzi. W wietrzne dni grzalismy dłużej, w słoneczne prawie wcale, we wrzesniu pewnie prawie w ogóle nie grzalismy.. W weekendy (taryfa G12) jedneak najprościej jest ustawic grzanie na cały dzien na zadaną temperaturę, bez zadnej akumulacji - wtedy jest komfortowo, a kable bardzo rzadko i na krótko się załączają.

Ile drewna - nie wiem ile to metrów, bo niewiele z wiaty ubyło, ale obrazowo - począwszy od października jakieś 5 polan średnio grubych 4 -5 razy w tygodniu. Trudno tym sterować, bo od razu gorąco się robi.

we wrzesniu nie było potrzeby palenia - przy naszych oknach i wystawie domu słońce jest wielkim grzejnikiem)

przy nie najlepszych parametrach domu (za to tani był) i tak nie możemy sie nacieszyc tymi kablami. Załozyłam w domowym budżecie (3 lata temu), że na ogrzewanie przeznaczymy 3 tys/rok (jak w ocieplonym bloku, w którym mieszkalismy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś nad tym by zamontować dwa szeregowo? Koszt Herosów Elektroników Pro niewielki, a dwa to już 240 litrów. Jeden stoi, drugi grzeje, braknie wody, dołączysz drugi i będzie.

 

ktoś tu pisał już o takim rozwiązaniu - przeszło mi to wtedy przez myśl - ale na razie tak robić nie będę

1. kosz boilera może niewielki ale trzeba je ze sobą oba sprzężyc by 2 załączał się opcjonalnie (podejżewam że warunkiem byłvy spadek tem w 1 poniżej X stopni C)

2. pytanie w jakim czasie nagrzewa się boiler od temperatury bazowej do pożadanej

3. już chyba lepiej wstawić 160-180 i grzać non- stop

 

i

4. czy np w kuchni nie zrobić osobnego ? np przepływowego ? kuchnia znacznie dalej - 10 m od WC i PG, wymagana pompka, instalacja , straty mimo wszystko podczas krążenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś nad tym by zamontować dwa szeregowo? Koszt Herosów Elektroników Pro niewielki, a dwa to już 240 litrów. Jeden stoi, drugi grzeje, braknie wody, dołączysz drugi i będzie.

 

ktoś tu pisał już o takim rozwiązaniu - przeszło mi to wtedy przez myśl - ale na razie tak robić nie będę

1. kosz boilera może niewielki ale trzeba je ze sobą oba sprzężyc by 2 załączał się opcjonalnie (podejżewam że warunkiem byłvy spadek tem w 1 poniżej X stopni C)

2. pytanie w jakim czasie nagrzewa się boiler od temperatury bazowej do pożadanej

3. już chyba lepiej wstawić 160-180 i grzać non- stop

 

i

4. czy np w kuchni nie zrobić osobnego ? np przepływowego ? kuchnia znacznie dalej - 10 m od WC i PG, wymagana pompka, instalacja , straty mimo wszystko podczas krążenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu pisał już o takim rozwiązaniu - przeszło mi to wtedy przez myśl - ale na razie tak robić nie będę

1. kosz boilera może niewielki ale trzeba je ze sobą oba sprzężyc by 2 załączał się opcjonalnie (podejżewam że warunkiem byłvy spadek tem w 1 poniżej X stopni C)

2. pytanie w jakim czasie nagrzewa się boiler od temperatury bazowej do pożadanej

3. już chyba lepiej wstawić 160-180 i grzać non- stop

 

i

4. czy np w kuchni nie zrobić osobnego ? np przepływowego ? kuchnia znacznie dalej - 10 m od WC i PG, wymagana pompka, instalacja , straty mimo wszystko podczas krążenia

 

Konrad ty u siebie masz wszystkie łazienki w okolicach pomieszczenia gospodarczego...

jedynie kuchnia po drugiej stronie domu, tam trzeba mały bojler

cyrkulację wybij sobie z głowy, no chyba że lubisz płacić za przesadne grzanie wody...

 

bojler ma być pionowy

w poziomym jest znacznie mniej wody do wykorzystania niż przy pionowym o tej samej pojemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taką odpowiedź na pytanie o korzyści płynące z zastosowania legalettu

 

 

 

1. To po co legalett?

2. To chyba dotyczy każdego systemu

3. A w czym ten komfort jest lepszy od innych systemów bezobsługowych?

 

Moim zdaniem, nie ma żadnego racjonalnego powodu stosowania technologii legalett.

 

Liwko,

 

dziękuję, że cytujesz moje wypowiedzi. Szanuję Twoje zdanie, jednak ja ze swojego wyboru jestem zadowolony i uważam go za racjonalny. Nie staram się też udowadniać, że jest to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich. W moim przypadku nieracjonalnym byłby wybór pompy ciepła. Nie mam jednak powodu, aby kwestionować jej zastosowanie przez innych.

 

Czytam ten wątek równie często jak o Legalecie, bo również zaliczam się do ogrzewających prądem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałam dzis rachunek za prąd - wrzesień-grudzień (4 m-ce)

pogoda sprzyja

wyszło około 400 zł za ogrzewanie (kable) za wrzesień, październik, listopad i grudzień

fakt, pogoda sprzyja

 

ty raczej ogrzewasz kominkiem, a dogrzewasz tylko kablami;)

 

podaj ile kwh zużyliście na wszystko i jaka całkowita kwota była na fakturze bo jak wiadomo większość prądów jest ogrzewaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty raczej ogrzewasz kominkiem, a dogrzewasz tylko kablami;)

 

podaj ile kwh zużyliście na wszystko i jaka całkowita kwota była na fakturze bo jak wiadomo większość prądów jest ogrzewaniem

 

nie przeczę nie przeczę, może i tak

ale jest wygodnie z tymi kablami, bo rozpalam w kominku kiedy chcę, a nie bo muszę

a wiem, że mój domek nie ma zbyt dobrych parametrów, i własnie dlatego sie cieszę, że pomimo tego nie bankrutuję na ogrzewanie

kwota na fakturze - dokładnie 534 zł dopłaty, przedpłata była w sierpniu 780 zł, razem więc 1314zł za za okres 20.08-22.12Latem zuzywamy prądu w domu za około 300 zł/mc. Sporo, ale jakos tak nam wychodzi - duzo lamp, ciepłej wody, hydrofor, podlewanie ogródka itp. Odjęłam pompę do ogródka i wyszła mi kwota za ogrzewanie. Szacunkowa, wiem, ale nie będę drobiazgowa.

Pewnie kominek daje więcej kilowatów niż kable w tej chwili, ale i tak bysmy w nim palili, więc dobrze, że jest wykorzystany. Tak sie cieszę, że w 3 roku mieszkania w domku mój M znalazł swoje powołanie - rąbanie drewna:). ma juz narabane na 3 lata do przodu, i jest załamany, że tak ciepło i słabo drewno schodzi. Nieźle jest porąbany....

Chyba aspekt przyjemnościowy tez jest wazny w ogrzewaniu domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu i na serio!

Wykluczyć tylko można promieniowanie elektromagnetyczne (drobne miliwaty na WiFi i z komórek) i światło widzialne emitowane przez żarówki, TV itp. Cała reszta zużywanego prądu grzeje.

 

wierzę, bo jak np. pieke ciasto w piekarniku, to w kuchni kable sie nie załączają (jest ciepło)

jak suszę włosy suszarką - w łazience robi sie 26 stopni itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żarówce ok 5% to światło widzialne, reszta to przyjemne ciepełko, świetlówka ma ok 8 krotnie większą sprawność, czyli 40%...50% to światło reszta ciepełko itd. Ledy też grzeją - po to właśnie te dużej mocy (3W i więcej) mają radiatory, bo złącze półprzewodnikowe się przegrzewa. TV LCD czy plazma to po prostu duży 150...300W grzejnik - światła widzialnego z tego niewiele, reszta ciepełko :) TV LED też emitują ciepło, ale proporcjonalnie mniej (lepsza sprawność oświetlenia matrycy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...