Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Całą [/b]wylewkę masz zbrojoną siatką? Co to jest za siatka i jakie ma wymiary? Jaki jest w przybliżeniu koszt takiej siatki?

Czy można tylko zastosować same włókna?

 

To jest zwykła siatka do wylewek, można ją kupić w każdym składzie budowlanym. Jeśli dobrze pamiętam - jest zrobiona z drutu fi4 i ma oczko 15x15 cm. Nie kosztuje to dużo. Praktycznie cała wylewka na parterze jest zbrojona siatką. Włókna nie dają takiego samego efektu jak siatka - zapobiegają pęknięciom skurczowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak masz jest w cenniku ZE napisane????? Czy tylko tak masz zegar ustawiony? Ja mam 14-16 ale oczywiście zegar nie chodzi punktualnie i realnie wychodzi to mniej więcej 14:06- 16:06

 

w cenniku oczywiscie 13-15, ale cos mi nie pasowalo zuzycie dzienne pradu wiec sprawdzilem.

 

a ten zegar to w liczniku? czyli mozna sobie zalozyc ze to sie nie zmienia co drugi dzien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam szukam opinii na temat pieców akumulacyjnych DUO HEAT. Czy wogole opłaca się w to pchać? Czy moze lepiej kupiś zwykły piec akumulacyjny dynamiczny?

 

http://www.kontakt2.com.pl/DIMPLEX/piece_akumulacyjne_duo_heat/duo_500i__piec_z_dodatkowym_promiennikiem,duo_500i.html

 

Chce nim ogrzeać domek i korzystac z 2 taryf. Mają być 3piece a w łazience podłogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chcę grzać piecami akuulacyjnymi dynamicznymi, nareszcie temat "sami swoi" :). Też chce dać w łazience podłogówkę ale zastanawiam się nad taką rzeczą. Mamy taryfę nocną, podlogówka to nie akumulacyjne i trezba grzać w dzień na droższym prądzie i będzie nam łazienka podnościć koszt.

Niech łazienka ma straty ciepła 500 W to zakładając grzanie 4 h/dzień przez m-c mamy: 0,5kW*4*30,5*0,41 zl=25 zł/m-c dodatkowo. Wg mnie nie mało ale i tak będę tak grzał :).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą łazienką to kombinuj tak: w dni powszednie korzystasz z niej w określonych porach, chodzi o to aby podłoga była przyjemnie ciepła rano i wieczorem, programujesz sobie zatem grzanie powiedzmy 6-8 i 20-22 do temp podłogi 25 stopni, a do szybkiego nagrzania przed prysznicem dajesz taką naścienną suszarkę i grzejesz przez 5 minut.

 

Na soboty i niedziele można zaprogramować inne godziny grzania i masz z głowy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam "pradowiczow" i nie tylko.

Chcialbym podzielic sie z Wami swoim doswiadczeniem w dziedzinie pradu w szeroko rozumianym pojeciu.

Otoz mieszkam obecnie w stanie Washington i od czwartku wieczor ok. milion ludzi nie ma pradu, po huraganie jaki przeszedl wlasnie w czwartek .

W domu w ktorym mieszkam jest obecnie 50 st F to jest jakies 7st C a na zewnatrz byl tej nocy przymrozek ok -2C i nadal trzyma. W domu ogrzewanie olejowe , nie dziala do nie ma pradu , brak kominka,kuchnia elektryczna wiec nici z zrobienia sobie nawet goracej herbaty.Mowia ze potrwa to ok 7 dni.

No ale po co to wszystko Wam pisze???!!!

Ja buduje dom w Polsce i rowniez bede grzal pradem. Mam 4 kominy , dwa dymowe /jeden w salonie, drugi u dzieci w pokoju/ i dwa wentylacyjne.Wielu z Was na tym forum chwali sie ze nie ma wcale kominow bo sa niepotrzebne i szpeca. Ja bede mial dwie "kozy" i zeby sie jeszcze bardziej zaasekurowac to jedna , ta w salonie biedzie na drzewo jak i na wegiel / Dovre takie robi /.

Poza tym wiekszosc zycia spedzilem z kuchnia gazowa i do niej mam przekonanie ,nie znaczy to ze elektryczna jest zla. Ale wlasnie w takim przypadku jak sie znalazlem moge ugotowac posilek dla rodziny , ogrzac mieszkanie i poczytac ksiazke przy chociazby lampie naftowej , badz posluchac radia na baterie. Moja rada .."asekuracji nigdy nie za wiele"!!!

Ktos powie .. ale to kosztuje ..Na pewno nie tyle ,ile te wszystkie elektroniczne gadzety w domach bez kominow ludzi zyjacych w swiecie abstrakcj. A my wszyscy zyjemy na planecie zwanej Ziemia gdzie rzadzi nikt inny tylko MATKA NATURA , ktorej na prawde wszystko jedno czy mamy 21 wiek / jak niektorzy z duma oznajmiaja/ czy 15 i kto tego nie rozumie bedzie cierpial , a szczegolnie My grzejacy pradem.

Dlatego moja sugestia.. starajcie sie zabespieczyc mozliwie jak najlepiej przed ewentualnym brakiem pradu jesli jestescie jeszcze na tym etapie budowy ze mozecie sobie na to pozwolic.

PS.

Ten agregat, o ktorym ktos wspomnial powyzej to tez swietne rozwiazanie, mnostwo ludzi obecnie tutaj nie odczuwa skutkow tej wichury dzieki wlasnie agregatom. Naprawde warto usiasc i pomyslec nad tym problemem , myslenie nie boli !!! w przeciwnym razie bedziecie cierpiec jak ja teraz, czego Wam z calego serca NIE zycze. Pozdrawiam i jak nie zamarzne to napisze jeszcze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy taryfę nocną, podlogówka to nie akumulacyjne i trezba grzać w dzień na droższym prądzie

dlaczego podłogówka to nie akumulacyjne ? Już wcześniej w innym wątku podawałem linke : http://www.systemyogrzewania.pl/technologie/technologie.asp?id_artykulu=716

Z wykresów zawartych wynika jasno, że akumuluje właśnie. W takiej sytuacji podnosisz temp. ciut wyżej w okresie tańszej taryfy tak jak napisał kropi i powinno być miło. No chyba, że piszesz o innej definicji akumulacyjności :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy taryfę nocną, podlogówka to nie akumulacyjne i trezba grzać w dzień na droższym prądzie

dlaczego podłogówka to nie akumulacyjne ? Już wcześniej w innym wątku podawałem linke : http://www.systemyogrzewania.pl/technologie/technologie.asp?id_artykulu=716

Z wykresów zawartych wynika jasno, że akumuluje właśnie. W takiej sytuacji podnosisz temp. ciut wyżej w okresie tańszej taryfy tak jak napisał kropi i powinno być miło. No chyba, że piszesz o innej definicji akumulacyjności :wink:

 

Hm, fakt, który jest istotny :). Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka ZAWSZE jest w pewnym stopniu grzejnikiem akumulacyjnym, im grubsza jest warstwa betonu tym akumulacyjność (a więc i bezwładność) jest większa. Oczywiście jesli warstwa grzewcza (np. maty czy kable) są tuż pod powierzchnią podłogi, powierzchnia ta nagrzwa się szybciej, ale grzeje się CAŁA warstwa betonu, trochę szybciej w górę a trochę słabiej w dół.

Stosując programatory można tak zaprogramować dzienny rozkład temperatury, aby jak najlepiej wykorzystać tanią taryfę i zapewnić maksymalny komfort cieplny. Zwróćmy uwagę, jak niewielkie wahania temp. powietrza wewnątrz pomieszczenia towarzyszą całkowitemu wyłączeniu ogrzewania.

Wiadomo, że zalezą one też to od wahań temp. na zewnątrz i ocieplenia chałupy, ale to akurat wpływa na koszty niezależnie od rodzaju ogrzewania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą łazienką to kombinuj tak: w dni powszednie korzystasz z niej w określonych porach, chodzi o to aby podłoga była przyjemnie ciepła rano i wieczorem, programujesz sobie zatem grzanie powiedzmy 6-8 i 20-22 do temp podłogi 25 stopni, a do szybkiego nagrzania przed prysznicem dajesz taką naścienną suszarkę i grzejesz przez 5 minut.

 

Na soboty i niedziele można zaprogramować inne godziny grzania i masz z głowy 8)

do szybkiego dogrzania lazienki mozna wykorzystac takze promienniki podczerwieni powieszone na scianie. Mozna je zaopatrzyc w wylacznik czasowy ktory samoczynnie je wylaczy po np. 15 minutach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam kilka pytan odnosnie ogrzewania elektrycznego.

Czy przy ogrzewaniu elektrycznym wodnym (piec co np.Kospel)

energia z tzw. 2 taryfy sie opłaca?Pytam sie dlatego iz na dzien dzisiejszy posluguje sie ogrzewaniem gazowym i tak naprawde piec wiecej pracuje w dzien niz w nocy,czyli przy zastosowaniu 2 taryfy bedzie pracowal na drozszym pradzie(wszak w dzien tylko 13-15)wiec zyski w nocy zostana przejedzone przez to ze prad w dzien bedzie drozszy niz normalnie.Czyli zaryzykuje stwierdzenie ze przy tym syst. grzewczym 2 taryfa nie spełnia swego zadania.

Co innego gdy decydujemy sie na ogrzewanie akumulacyjne lub ogrzewanie ciepłej wody,wtedy opłaca sie wykorzystywac energie z 2 taryfy.

Takie sa moje spostrzezenia,jesli sie myle to moze znajdzie sie ktos kto mnie oswieci,bo mimo wszystko cos mnie ciagnie ku temu medium grzewczemu plus wspomaganie kominek z p.w.(a wlasciwie na odwrot kominek plus wspomaganie elektryka).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to pisałam na jakimś forum, mam kominek z płaszczem i piec Kospela. Robimy tak, że po powrocie z pracy ok. 17 rozpalamy w kominku i palimy do wieczora. W nocy z reguły działa elektryka. Moje zużycie drogiego do taniego prądu to 1 do 2 więc sądzę że druga taryfa się opłaca. Nie szaleję z oszczędzaniem prądu w droższej taryfie, ale staram się żeby zmywarka, pralka, płyta i piekarnik chodziły w tańszej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakbys mogl tak konkretnie,jakie orientacyjnie rachunki placisz w zimie i lecie za prad,a takze jak duzo drzewa idzie na sezon.

Ciekaw jestem o ile stopni spada ci temp. w domu jak wracasz o 17tej??

mysle ze sa to informacje warte podzielenia sie z innymi,bo byc moze ulatwia wybor ...

aha jesli dobrze rozumiem wode ciepla masz z zasobnika,a latem bojler??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...