Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

panie żytko...

taki temat to ja już przerabiałem , przesadzacie trochę z tym powietrzem pod sufitem ;)

bzdury to ty piszesz, mam zrealizowane dogrzewanie domu słońcem poprzez WM i zdziwiłbyś się jak to hula...

zrobiłem kiedyś też wspomaganie niewydolnego ogrzewania przez założenie klimakonwektora i nawiew anemostatami z sufitu...

działa aż miło:)

 

to napisz jeszcze, z jaką wydajnością nawiewałes...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nie w sposób ciągły.... toć przecież ładuje akumulator z H2O, a zimą wiatru raczej nie brakuje.

 

Ja mieszkam na poludniu, cytat wikipedii:

 

" Miasto leży w strefie wiatrów średnich i słabych wiejących najczęściej z kierunku Bramy Morawskiej." wiec sie tematem za bardzo nie interesuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj na zasilaniu nagrzewnicy 60*, grzałką można zagrzać zbiornik do takiej temp. bez problemu

 

Powietrze można podgrzać do 52*, powyżej pali się kurz. Przy założeniu maks 1m3 / 1m2 można ogrzewać wentylacją z zapotrzebowaniem 10W / m2. Polecam do poduszki:

 

http://www.ibp.com.pl/Portals/IBP/docs/tagi/BUDYNKI%20PASYWNE%20W%20POLSKICH%20WARUNKACH%20KLIMATYCZNYCH1.pdf

 

Jasiek, skoro tak lubisz ciepłe powietrze i masz warsztaty czy inne garaże, może spróbujesz mój stary pomysł: podłoga na legarach, powietrze prowadzisz przez pomieszczenie pod podłogą, zamiast w kanałach, i wypuszczasz pod oknem. Przy odrobinie farta będziesz miał ciepłą podłogę i nadmuchowe w jednym ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam na poludniu, cytat wikipedii:

 

" Miasto leży w strefie wiatrów średnich i słabych wiejących najczęściej z kierunku Bramy Morawskiej." wiec sie tematem za bardzo nie interesuje ;)

Ja z kolei na północy w okolicach trójmiasta. Z sąsiadami się śmiejemy że gdy wszędzie jest cisza i spokój, to u nas p... jak na Uralu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze można podgrzać do 52*, powyżej pali się kurz. Przy założeniu maks 1m3 / 1m2 można ogrzewać wentylacją z zapotrzebowaniem 10W / m2. Polecam do poduszki:

 

http://www.ibp.com.pl/Portals/IBP/docs/tagi/BUDYNKI%20PASYWNE%20W%20POLSKICH%20WARUNKACH%20KLIMATYCZNYCH1.pdf

 

Jasiek, skoro tak lubisz ciepłe powietrze i masz warsztaty czy inne garaże, może spróbujesz mój stary pomysł: podłoga na legarach, powietrze prowadzisz przez pomieszczenie pod podłogą, zamiast w kanałach, i wypuszczasz pod oknem. Przy odrobinie farta będziesz miał ciepłą podłogę i nadmuchowe w jednym ;).

 

zasilałem klimakonwektor temp. 60* bezpośrednio z pieca gazowego i jakoś sie nic nie paliło, nie było tez jakiegoś podejrzanego zapaszku

 

w garażu to mam taki wynalazek nadmuchowy ze starego bojlera zrobiony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec ze starego bojlera...

ma wspawany poprzecznie pęk rur nad paleniskiem przez które wentylator tłoczy powietrze...

jak dobrze się napali to te rury czerwone i takie z nich gorąco że poparzyć się można stojąc w pobliżu...

 

Zytko, jakbys poswiecil chwile na poczytanie dziennika Jaska to bys wiedzial o co kaman :) Ja na bank bede latem robil solara powietrznego do wspomagania wentylacji i na pewno podziele sie spostrzezeniami, ale zeby dogrzac CWu to juz chyba Jaskowi zlece :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilałem klimakonwektor temp. 60* bezpośrednio z pieca gazowego i jakoś sie nic nie paliło, nie było tez jakiegoś podejrzanego zapaszku

 

w garażu to mam taki wynalazek nadmuchowy ze starego bojlera zrobiony...

 

A już miałem nadzieję, że Cię namówię na połączenie kolektora słonecznego, legaletta i wentylacji i będę z wypiekami śledził relacje ;). Cóż, może ktoś inny się skusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Planuję podłogówkę wodną zasilaną piecem elektrycznym. Dom ma być bardzo ciepły. Docelowo ( może za kilka lat ) - zależy od cen energii elektr. będę robił pompę ciepła. Czy warto zaplanować jakieś "przejście" na zewnątrz do pompy? Chodzi o to, żebym za kilka lat nie demontował połowy ściany lub posadzki.

 

Pozdrawiam!

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...