Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Brrr ja bym zamarzla, dzis rano mialam zaledwie 22 stopnie (wentylacja mi wywiala cale cieplo...) i sie trzeslam z zimna ;) (mowie o temp powietrza) Temp podlogi byla 27 i za zimna zdecydowanie, jednak chce miec ciepla podloge, zreszta jak narazie budynek jest zimny i przy tak niskiej temp podlogi od scian strasznie ciagnie.

Mam pirometr - po co maja sie zalaczac w calej drugiej taryfie jezeli jest wystarczajaco cieplo??

Jak podniesiesz jeszcze temp podłogi to skończy się za kilka lat żylakami na nogach ;( ... cosik musi być nie tak z tą Twoją chatą. Może wieje gdzie, jakieś nieszczelności. A zmierzyłaś wilgotność? Może masz dużą wtedy odczuwa się przy niższych temperaturach zimno dotkliwiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał, że ma już zboczenie i jak ogląda budujące się domy to robi wzrokowy audyt energetyczny ;-) Dziś na spacerze z psem też taki uczyniłem. Dom z poddaszem użytkowym, na moje oko ze 150 użytkowej, z silikatów i ... 6cm styropianu ;-)

 

Jam to nie chwaląc się sprawił. Co prawda mój dom jeszcze nie stoi, ale jakbym zobaczył 6 cm na styro na silce, to delikatnie mówiąc zdziwienie byłoby rzeczą naturalną.

 

Pozdrawiam!

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam to nie chwaląc się sprawił. Co prawda mój dom jeszcze nie stoi, ale jakbym zobaczył 6 cm na styro na silce, to delikatnie mówiąc zdziwienie byłoby rzeczą naturalną.

 

Pozdrawiam!

Michał

 

przy okolo 300 postach bedziesz także na innych forach głosił tezę, że bez OZC ni chu-chu... ostatnio pobuszowałem po sieci i niektórzy, którzy na tym forum raczkują, na innych są prawie expertami :)

 

od OZC - rzecz jasna :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okolo 300 postach bedziesz także na innych forach głosił tezę, że bez OZC ni chu-chu... ostatnio pobuszowałem po sieci i niektórzy, którzy na tym forum raczkują, na innych są prawie expertami :)

 

od OZC - rzecz jasna :p

 

Zapomniałem jeszcze dodać. Na razie mieszkamy jeszcze w gierkowskiej kostce. Jak przyjechali "fachowcy" od ocieplenia i powiedziałem im, że chcę ocieplić 15-20 cm styropianem, to powiedzieli: cyt: " panie - za dużo siudymkom wystarczy - zrobisz pan termos w domu" . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wcale nie tak latwo z tymi sterowaniami jak mi sie wydawalo.... Bo one maja jakis inteligenty system no i zamiast zalaczyc sie o 13 to zalaczyl sie....nie wiem ile wczesniej, ale o 13 zaczelam czuc ze podloga robi sie ciepla, wiec pewnie okolo 11.....:( by wlasnie na 13 osiagnac juz danma temperature.... (chyba, tak sobie mysle ze tak to dziala, bo szly wszystkie) yyyyyyyy

To jest funkcja adaptacyjna, i jeśli jest załączona to sterownik włacza wtedy tak aby na 13-ta była już temp zadana. U mnie wystraczy że w ustawieniach z "ADAPT" zmienię na "OFF"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czego ty wymagasz...u mnie w przerwie technologicznej podczas budowy - ekipa która mi murowała - ocieplała dom jednego z tych moich pracowników - całe 5cm styro dali :D A termosem też mnie straszyli, normalka.

 

przychodzi do mnie hydraulik , staje w drzwiach i widzi styro i mówi "Jezu.. tyle styropianu? kto to widział i to jeszcze jakiś brudny, a te bloczki to co to ??" mówię że silka "a co to i skąd to Pan wziął? i co ? mówi Pan że ciepło będzie ??" no ma być - odpowiadam , "A czym Pan będzie grzał?? " - nie chciało mi się ciągnąć tematu powiedziałem że kominkiem z rozprowadzeniem powietrza po domu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przychodzi do mnie hydraulik , staje w drzwiach i widzi styro i mówi "Jezu.. tyle styropianu? kto to widział i to jeszcze jakiś brudny, a te bloczki to co to ??" mówię że silka "a co to i skąd to Pan wziął? i co ? mówi Pan że ciepło będzie ??" no ma być - odpowiadam , "A czym Pan będzie grzał?? " - nie chciało mi się ciągnąć tematu powiedziałem że kominkiem z rozprowadzeniem powietrza po domu ....

 

ha! Prądu się wstydzisz??!! Sterownika do podłogówki niegodzien Ty ogladać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przychodzi do mnie hydraulik , staje w drzwiach i widzi styro i mówi "Jezu.. tyle styropianu? kto to widział i to jeszcze jakiś brudny, a te bloczki to co to ??" mówię że silka "a co to i skąd to Pan wziął? i co ? mówi Pan że ciepło będzie ??" no ma być - odpowiadam , "A czym Pan będzie grzał?? " - nie chciało mi się ciągnąć tematu powiedziałem że kominkiem z rozprowadzeniem powietrza po domu ....

 

Hehe. Jakbyś powiedział, że prądem, to chłop by zawału dostał - " Panie, a gdzie kotłownia i piec? Prundem? Powariował Pan - kup se Pan piec na wungiel - najtaniej bydzie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumieć pewnie by nie zrozumiał - ten w istocie był prawdziwie za głupi na to .... albo jak żytko pisze ... cwaniaczek z niego był bo wywiad na dzień dobry zrobił , pomacał , powypytywał i wiedział pewnie jaką cenę od danego klienta wołać ... jeszcze mi jej nie podał a ja już wiem że u mnie robić nie będzie

przyjechał 2 , młody , od razu inna gadka , dla niego GWC , WM , solary czy pompa ciepła nic nowego ... zapytał tylko czy pasywny ... a ja mu Panie zwykły energooszczędny , może nieco lepiej zaizolowany :D

 

coulignon - prądu się nie wstydzę - wręcz przeciwnie - po prostu z takim jak tamten szkoda było języka szczępić

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl elektryk montowac licznik i wszystko mi rozregulowal - musze na nowo ustawiac :Foch:

przeczytaj raz jeszcze instrukcję ze zrozumieniem - zwłaszcza rozdziały o:

a) offsecie temp posadzki (może tam coś elektryk lub Ty popstrykałaś)

b) ISRO (jest opisane, kiedy się załącza, a kiedy nie)

termometr / pirometr zostaw konowałom i ministru Arłukowiczu

:

czytalam, ale musze jeszcze raz poczytac bo zawsze na szybko to robilam, pisalo wlasnie cos o 20 minutach, 2 stopniach roznicy...

Jak podniesiesz jeszcze temp podłogi to skończy się za kilka lat żylakami na nogach ;( ... cosik musi być nie tak z tą Twoją chatą. Może wieje gdzie, jakieś nieszczelności. A zmierzyłaś wilgotność? Może masz dużą wtedy odczuwa się przy niższych temperaturach zimno dotkliwiej.

Wilgotnosci nie zmierzylam - chcialam dzis kupic higrometr, ale w praktikerze takiego cuda nie maja..... Wilgotnosc napewna duza - przeciez dopiero co skonczylam budowac, na drzwiach i oknach mokro (podobno i tak nie jest tak zle, znajomy mowil ze jemu po scianach cieklo)

to naprawde proste - opisane dokladnie w instrukcji

ja akurat używam auratony3000 i steruję temperaturą pokojową.

Jak temperatura jest niższa niż zadana do 0,5C, to grzanie się załącza 10 minut wcześniej, jak temperatura jest niższa o więcej niż 0,5C od nastawionej, to włącza się 20m wcześniej. Można to opóznić o 10m - przycisnać pokrętło na 9s i dać offset na 10.

podejrzewam, że przy temperaturze podłogi będzie podobnie

mam wszedzie offset na 10 - ale mi napewno wlaczylo sie duzo wczesniej bo w 20 minut nie nagrzaloby tak podlogi, a ja kaplam sie ze idzie podloga bo cieplo poczulam.

To jest funkcja adaptacyjna, i jeśli jest załączona to sterownik włacza wtedy tak aby na 13-ta była już temp zadana. U mnie wystraczy że w ustawieniach z "ADAPT" zmienię na "OFF"

Musze poszukac jak tu to wyglada.

A bo grzejący prądem to są chyba jedyni, którzy wiedzą, że koszt ogrzewania to też np. koszt wybudowania kotłowni czy wiaty na 30m3 drewna ;-) Wunglowcy nie zrozumieją - przeca tej wiaty się nie pali to się nie liczy ;-)
Swiete slowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo grzejący prądem to są chyba jedyni, którzy wiedzą, że koszt ogrzewania to też np. koszt wybudowania kotłowni czy wiaty na 30m3 drewna ;-) Wunglowcy nie zrozumieją - przeca tej wiaty się nie pali to się nie liczy ;-)

 

Ale nie wszyscy budują za ostatnie pieniądze. 30 metrów w lewo czy w prawo? Pozdrawiam Cię bitter. Nie wszyscy mają kredyt na 30 lat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

 

Od ponad roku śledzę to forum z zaciekawieniem. W nowo wybudowanym domu założyłem kable grzejne, mieszkam od dwóch miesięcy i od kilku dni je testuję. Potrzebuję Waszej pomocy. Posiadam dom z poddaszem użytkowym, 130 mkw po podłodze, zwarta bryła, dach dwuspadowy. Ściany zewnętrzne beton komórkowy 24 cm + 15 cm styropianu, podłoga 15 cm styropianu, dach 20 cm wełny. Kable grzejne w wylewce betonowej 5-6 cm o mocy:

Parter:

salon 37 mkw – 5610W (152W/mkw)

przedpokój 16,4 mkw – 2250W (137W/mkw)

pom. gospodarcze 6,5 mkw – 900W (138W/mkw)ł

kuchnia 13,5 mkw – 1870W (138W/mkw)

Poddasze:

łazienka 8 mkw – 1080W (180W/mkw)

 

3 pokoje na poddaszu na razie bez ogrzewania, w przyszłości najprawdopodobniej konwektory.

Kominek z DGP 15 kW

Podczas kilkudniowych testów (temp. zewn. 3-6 st.C), bez uruchamiania kominka kable zostały włączone w godzinach 3-6 i 13-15.

Do godz 9.00 oraz do godziny 18.00 temperatura powietrza na wysokości 1,5m utrzymywała się na poziomie 21 st.C, następnie malała do 20 st.C.

Ustawienia na sterownikach dla każdego pomieszczenia osobno 21 st.C, łazienka 23 st.C (w łazience temp nigdy nie osiągnęła 23 st.C). Sterowniki znajdują się 20 cm powyżej posadzki i czujnik temperatury znajduje się środku obudowy sterownika. Czyli sterownik wyłącza grzanie po osiągnięciu zadanej temp. na wysokości 20 cm od posadzki. We wszystkich pomieszczeniach posadzki z płytek gresowych.

Doszedłem do wniosku, że nie jestem w stanie uzyskać stałej temp. 21 lub 22 st.C przez cały dzień grzejąc tylko w godzinach II taryfy.

Jak Waszym zdaniem powinienem grzać (w jakich godzinach) oraz przy jakich ustawieniach aby temperatura oscylowała w zakresie 21-22 st.C? Czy z uwagi na 5-6 cm wylewki nie jestem w stanie zakumulować dostatecznie dużo ciepła aby wystarczyło na czas pomiędzy godzinami II taryfy? Będę wdzięczny za wszystkie porady.

 

Ps: Mam możliwość ustawienia na sterownikach tylko dwie wielkości temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...