Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pozwolę sobie wkleić takie porównanie z inne go wątku...

 

Cytat Napisał Liwko Zobacz post

 

 

ble ble ble i wyszło

 

COP 2,25

 

pamiętasz jak debatowałem z tym COP-em...

 

dalej twierdzę że dla PC kontra kable wychodzi COP 2

 

może inni zrobią takie porównanie ???

 

pisałem jakiś miesiąc temu, że pompiarzom przy takiej zimie wychodzi COP 2 i troszkę;

niemniej musimy przyznać, że tegoroczna zima to dla nas - kablarzy - taki bonus od pana booga;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pierwsze odczyty z licznika:

od soboty okolo 11 do poniedzialku okolo 11:

I taryfa 28 kW

II taryfa 66 kW

Przy czym tak duzo w pierwszej taryfie, bo elektryk mi poprzestawial sterowniki i zanim zauwazylam to troche nabilo, no i to, ze nie zauwazylam, ze zalaczaja sie wczesniej

 

Doczytalam o tym systemie - to nie do konca tak jak pisaliscie(albo znow cos zle zrozumialam) bo z tego co doczytalam to godzine wczesniej zalacza sie sterownik i sprawdza temp, jezeli jest wiecej niz 2 stopnie roznicy to zalacza sie i podgrzewa o 1 stopien, po kilku minutach powtarza i wlasnie 20 minut przed zalaczeniem zalacza sie juz na stale. Zmienilam tak, by w dzien zalaczalo sie miedzy 14-15, ale zle ustawilam zegary i tu moj blad, bo dzis napewno szlo mi w dziennej po 15 ale mlody mi sie pochorowal i nie mialam glowy zmieniac tego.

 

Zmienilam tez sterowanie na powietrze+podloga, temp w dziennej 25 stopni z blokada podlogi na 33 i widze ze to lepsze rozwiazanie, bo nie blokuje podlogi i nagrzewa sie tak ze jest ciepla i fajne cieplo jest w powietrzu, nie ma uczucia chlodu, ale dzis w nocy napewno przegrzalo sie, bede obnizala o 1 stopien, ale jak mlody sie lepiej poczuje, pozniej podam odczyty z licznika od wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie widzę różnicy w zużyciu energii względem poprzedniego roku...

tylko że śniegu jak na lekarstwo...

 

ja widzę, mazowieckie;

 

u mnie jutro stuknie 4k kWh :) jak u Ciebie?

 

P.S. Uwaga pompiarze! potrzebna pomoc - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?193344-Kto-%C5%BCa%C5%82uje-%C5%BCe-ma-PC-i-dlaczego/page6 pierwszy post od góry. Można się wykazać!

P.S.2. Arturo już jest:P

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik - dzis 10.01.2012 godz 23:40

I taryfa - 36

II taryfa - 135 (ogrzewanie idzie od 21)

 

Musze zaczac spisywac o tej samej godzinie, bo teraz nie wiem ile nabilo, ew jutro okolo 11 jak spisze, to bedzie jakies porownanie, no ale 10 kw nabilo mi w dzien... czyli godzine szly wszystkie podlogi hm... cos namieszalam jeszcze z tymi ustawieniami.

 

Maz jest zadowolony, wg tego wychodzi, ze maks bedzie okolo 600 zl miesiecznie rachunek za dosc mocne grzanie i to pierwszej zimy (fakt ze zimy moze nie ma, ale sciany dopiero lapia temp i wilgotnosc spora) i jak narazie jest sporo przegrzewane.

 

Aha i jeszcze cos - przy takich ustawieniach regulatorow mniej wilgoci...hm...

Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumiałaś dobrze a młodemu nie grzej a wychłodź dom do normalnej temperatury, bo nigdy nie wyzdrowieje...

Nie, dzieci nie maja takich temp u nich jest maks 23 a w nocy wogole jest chlodno - tylko na godzinke sie podloga wieczorem zalacza i potem dopiero nad ranem. Ale mlody ma jelitowke, wiec akurat z temp nic wspolnego nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czysta, markowa wódeczka...

myslalam ze o zoladkowej wspomnisz ;) Chyba w takich momentach rozstrojenia zoladkowego nie odwazylabym sie na czysta...

Choc...pies nam sie kiedys zatrul, ojciec wyniosl go do starego mieszkania, wlal kieliszek wodki (podobno dogorywal juz) i nastepnego dnia pies zdrowy zupelnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dzisiejszą gazeta.pl:

 

Resort gospodarki uważa, że dzięki wprowadzeniu inteligentnych sieci energetycznych, których częścią są nowe liczniki, konsumenci będą mogli bezpośrednio kontrolować swoje zużycie energii i zarządzać nim. Ministerstwo, podobnie jak urzędnicy unijni, spodziewa się, że będzie to silny bodziec do oszczędzania energii, zwłaszcza w połączeniu z wprowadzeniem cen energii uzależnionych od pory dnia i roku. Spadek zużycia energii w całej UE jest ponadto jednym z celów tzw. pakietu klimatycznego.

 

 

Ciekawe, czy dojdą do wniosku, że największe marnotrawstwo odbywa się zimą po nocach i zadbają o wystarczająco silny bodziec, abyśmy zaczęli wtedy bardziej oszczędzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę

dotyczy domku 123m2 [opis na dole]

kupiona pompa powietrzna-wiadomo będzie zabawa z taryfami

domek parterowy kuchnia z salonem tworzy wspólna cześć [około 60m2]

podobają sie nam kominki nordpreisa-nordstara

mam pytanie jakie macie doswiadczenia brac wkład jak najmniejszy 6kw [6-7 tyś] czy tez wziąść z 10 kw [12-13 tyś]

i mieć większy zapas na duze mrozy .

jak do tego podejsc ?

moze pamiętacie na których stronach tego tematu było to poruszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...