Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Couligon - ja bardzo poważnie o tym myslałem, ale:

 

Jak takie ogrzewanie ma się do akumulacyjnej wodnej podłogówki ( elektrycznej ). Załóżmy, że wieczorkiem napalę sobie w kominku. Bedzie super ciepełko, klimat itp. etc. Czy w takim przypadku nie zostanie "oszukana" podłogówka? No bo przecież wszelkie temp. będą ok, to po co piecyk będzie się miał załączać? A nad ranem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Couligon - ja bardzo poważnie o tym myslałem, ale:

 

Jak takie ogrzewanie ma się do akumulacyjnej wodnej podłogówki ( elektrycznej ). Załóżmy, że wieczorkiem napalę sobie w kominku. Bedzie super ciepełko, klimat itp. etc. Czy w takim przypadku nie zostanie "oszukana" podłogówka? No bo przecież wszelkie temp. będą ok, to po co piecyk będzie się miał załączać? A nad ranem...?

 

ja właśnie to opisałem wcześniej...

wszystko zależy jak masz sterowniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Couligon - ja bardzo poważnie o tym myslałem, ale:

 

Jak takie ogrzewanie ma się do akumulacyjnej wodnej podłogówki ( elektrycznej ). Załóżmy, że wieczorkiem napalę sobie w kominku. Bedzie super ciepełko, klimat itp. etc. Czy w takim przypadku nie zostanie "oszukana" podłogówka? No bo przecież wszelkie temp. będą ok, to po co piecyk będzie się miał załączać? A nad ranem...?

Jasiek opisał.

Pamiętam że dlatego zrezygnowałem z akumulacyjnej podłogówki. Zanęcałem się na system devi który wtedy był tj pogodowy regulator ładawania podłogi. Gość z Devi powiedział że on nie podejmuje się skofigurowania systemu tak żeby działał sprawnie przy kominku.

Jeśli wodna podłogówka to może kominek z PW i niech ją zasila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jakie macie doswiadczenia brac wkład jak najmniejszy 6kw [6-7 tyś] czy tez wziąść z 10 kw [12-13 tyś]

i mieć większy zapas na duze mrozy .

jak do tego podejsc ?

moze pamiętacie na których stronach tego tematu było to poruszane.

jak najbardziej mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek opisał.

Pamiętam że dlatego zrezygnowałem z akumulacyjnej podłogówki. Zanęcałem się na system devi który wtedy był tj pogodowy regulator ładawania podłogi. Gość z Devi powiedział że on nie podejmuje się skofigurowania systemu tak żeby działał sprawnie przy kominku.

Jeśli wodna podłogówka to może kominek z PW i niech ją zasila?

Swięta prawda, po namowach jaśka u mnie w pokojach od pewnoego czasu regulatory chodzą z czujkami powietrze+podłoga, wkońcu je ustawiłem, dokalibrowałem i jest miód malina. No ale tak jak piszesz kominek może to pokrzyżować i jeśli dom nie jest co najmniej 3 litrowy to może nie wytzrymać braku nocnegoładowania (bo wieczorem odpalony był kominek), a czasami nawet braku ,ladowania 13-15 (bo słońce na dodatek zaświeciło), ale u mnie nie widzę tego problemu, steronik w salonie (bo to praktycznie tylko on jest narażony na wpływ kominka) spokojnie sobie z tym radzi, ale tylko z tego powodu że straty domu są małe, w domach >4litrowych nie wiem jak to jest. Nie wiem czy brak nocnego ładowania nie odbije się na temp w nastepny dzień i czy właśnie nie bedzie dochodziło do sytuacji o których pisze jasiek - ładowanie w I taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad wstaje o 5:00 !

Jak budowałem też tak miałem,,, ale nie w niedzielę !!!

 

"jak mam to łopatologicznie żonie wytłumaczyć że duży kominek powoduje przegrzewanie , że takim mniejszy spoko podgrzejemy domek"

 

Nie wytłumaczysz.

Ja swojej próbowałem wiele razy inny temu podobne tematy ,,,

 

Teraz jak już mieszkamy, chałupę ogrzewa zimna woda ( 24 C), ogień w kotle wcale nie oznacza ze ogrzewanie działa, cwu zanim dopłynie do kranu przepływa przez stary komin z demontażu, płytki w sypialni są miłe w dotyku i dla oka a bez okapu w kuchni można normalnie gotować .

 

Jak Ja Jej miałem powiedzieć ze na takie bzdury wydamy kasę z kredytu na całe Życie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rozpaliłem o 17:40 kominek o mocy 14 kw z DGP w domu było 21,2*

do tej pory (20:50 ) spalone trzy kawałki drzewa a czwarty się pali w domu jest 24,6*

może to zobrazuje tobie dlaczego mało palimy w kominku:D

Paweł dobrze ci radzi weź mały, ja na dzień dzisiejszy u siebie zakładał bym max 6-7 kw ale jak montowałem u siebie to nie wiedziałem czym "pachnie" założenie za dużego wkładu...

 

A ja czegoś do końca nie rozumiem. Chciałbym mieć ładny duży kominek bo wizualnie fajnie wygląda. Podoba mi się kominek Lechma 190 Lux. Niestety najmniejsza moc to chyba 14kW. Przecież moc jaką odda kominek zależeć będzie ile wpakujemy drewna. Czy 3 polana rozpalone w kominku 14kW i 3 polana w kominku 3kW wypromieniują inną ilość energii? Nie. Czy w kominku 14kW nie można po prostu pakować mniej drewna? O co kaman?

 

 

A co do oszukiwania sterowników no to niestety jest problem. Ja widzę to tak, że moje ogrzewanie podłogi będzie się opierało na sterowaniu pogodowym. Zamontuję jeden sterownik odcinający ogrzewanie podłogi ale w korytarzu do części sypialnej. Tam ciepło kominka raczej nie dotrze. Podłogówka wodna. Takie rozwiązanie umożliwi sterowanie podłogą niezależnie od palenia bądź nie, ale niestety może doprowadzać do przegrzewania salonu. Z drugiej strony podłogówka w cieplejszym salonie odda mniej ciepła (samoregulacja) więc może w praktyce nie będzie tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czegoś do końca nie rozumiem. Chciałbym mieć ładny duży kominek bo wizualnie fajnie wygląda. Podoba mi się kominek Lechma 190 Lux. Niestety najmniejsza moc to chyba 14kW. Przecież moc jaką odda kominek zależeć będzie ile wpakujemy drewna. Czy 3 polana rozpalone w kominku 14kW i 3 polana w kominku 3kW wypromieniują inną ilość energii? Nie. Czy w kominku 14kW nie można po prostu pakować mniej drewna? O co kaman?

 

Ilość energii będzie taka sama lub paradaksolanie niższa w wiekszym kominku. Z kominkiem jest trochę jak z samochodem - lubi pracę w odpowiedniej temp. Dopiero odpowiednia temp. palniska pozwala mu pracować z odpowiednią sprawnością, z efektem czystej szyby i szamotów (jeśli są) Taka duża Lechm łyknie 10 kg drewna "na rozgrzewkę" a potem możesz w niej palić. Mniejsze palenisko łyknie na rozgrzewkę 2 kg a pozostałe 8 będzie Cię dopiero cieszyć pięknym widokiem ognia.

Proporcje nie są dokładne - chodzi opisanie zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tych proporcjach chodzi o to że drewno na rozbujanie daję energie w komin bardziej niż w budynek?

a druga sprawa pewnie trudno zapanować nad temperaturą?

 

wiem że to jest wątek o elektr. no ale myslę że dla wielu planujących grzac prądem [ja pompy powietrz. też do tej kategorii ]

ułatwi decyzje o ogrzewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...