Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Płacą za prąd (ogrzewanie, gotowanie, podgrzewanie wody) za cały rok 3000 zł przy rodzinie 6 osobowej

Pokazali Ci rachunki???????????????????????????????????????????????????

To bzdura, albo sobie robisz jaja na FM.

 

Ups nie doczytałem

i zwykłym kominkiem

a ile drewna?

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja płacę około 200 - 250 zł /m za prąd oswietlenie + CWU. Do tego dochodzi ogrzewanie. Rocznie wychodzi około 5000 za wszystko. Rodzina 3 osoby. Masz znojomych wyjatkowych brudasów lubiących zimno jak mieszczą się 3000 zł. Być może mają na nazwisko Brzęczkowscy - to by wiele wyjaśniało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie podłogowe to najlepsza rzecz jaka może być w nowoczesnym, praktycznym i przytulnym domu. Takie ogrzewanie pozwala na oczczędność energii, poprzez jej akumulację i racjonalne wykorzystanie.

 

Mimo, że jestem mega zwolennikiem ogrzewania podłogowego to do szkieletora poleciłbym chyba jednak jakieś nadmuchowe. Skoro konstrukcja nie ma w sobie nic z akumulacji to dlaczego tego nie wykorzystać do oszczędności? Na noc w salonie wyłączamy ogrzewanie. włączamy je na 2 godziny przed pobudką i mamy ciepło. Podobnie jak nas nie ma w dzień, jeżeli rodzina żyje stałym rytmem nieobecności w domu to może to być spora oszczędność. Czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno, też chciałem szkieletowca. Odstraszyła mnie cena identyczna jak za murowany i to, że w Polsce ludzie szukający domów do kupienia w 99% szukają murowanego. Życie mnie tak dopadło, że musiałem sprzedać dom. Miałem 3 potencjalnych klientów. Ilu bym miał gdybym miał szkieletowca? Zakładałem, że to dom na całe życie ... zakładałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia dzienna od początku roku na co+cwu: 27,3 kWh.

 

Jak u Ciebie wygląda CO - w miarę zgodnie z założeniami? Pamiętam, że chyba to Twój 1. sezon? 36 kWh/m2*rok to OZC czy praktyka?

 

Wprowadzilem sie 23.12.2011 ogrzewac zaczalem dwa dni wczesniej od 7 st C.

Od 31.12 do 15.01 średnia zuzycia co+cwu to 35 kwh/dobe, parter 80 m2 21 st, poddasze 45 m2 nieogrzewane 18 st. Od tego trzeba by odjac troche na zmywarke, rekuperator, gotowanie, tv i swiatlo po 22-giej, ale to bedzie ze 2-3 kwh/dobe.

 

36 kwh/m2 to z arkusza kol. kbab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazali Ci rachunki???????????????????????????????????????????????????

To bzdura, albo sobie robisz jaja na FM.

 

Ups nie doczytałem

 

a ile drewna?

 

Widziałam rachunki. Nie są żadnymi brudasami. Ogrzewają kominkiem tylko dla klimatu w weekendy. Jak wybudowali dom (nadmieniam szkieletowy dobrze ocieplony) przez pierwsze dwie zimy nie mieli w ogole grzejnikow elektrycznych - grzali tylko kominkiem z rozprowadzeniem ciepla. PO dwoch latach mieli dosyc bałaganu i pracy i kupili zwykłe grzejniki i zaczęli normalnie grzać. Mają 2 dzieci i mieszkają z nimi dziadkowie.

 

Nie wiem czy wiesz ze domu szkieletowe nie mając bezwładnosci cieplnej osiągają temperaturę komfortową juz po 15 minutach grzania. Może to tajemnica niskich rachunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno, też chciałem szkieletowca. Odstraszyła mnie cena identyczna jak za murowany i to, że w Polsce ludzie szukający domów do kupienia w 99% szukają murowanego. Życie mnie tak dopadło, że musiałem sprzedać dom. Miałem 3 potencjalnych klientów. Ilu bym miał gdybym miał szkieletowca? Zakładałem, że to dom na całe życie ... zakładałem.

 

Na szczescie podjescie do budownictwa szkieletowego drewnianego to się zmienia. Uważam, że ważne jest, żeby dom był dobrze wykonan, ciekawy aranżacyjnie, ekonamiczny i w dobrej cenie. A kliencie bedą walić drzwiami i oknami. Klienci głównie patrzą na cenę!

 

Kupiłam dom murowany od znanego trojmiejskiego dewelopera Inpro (przestrzgam przed nim), który jak się okazało nie miał dobrze zrobionej izolacji przeciwwilgociowej posadzi i podczas zeszlorocznych roztopów dom został dwukrotnie zalany. Wspaniały dom murowany pożerał masę gazu. Pewnie miał same mostki termiczne. To mnie wyleczyło z kupowania czegokowiek od dewelopera i skłoniło do budowy domu ekonomicznego, zdrowego w technologii szkielteowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ocieplenie dokładnie? Okna? Rekuperator?

 

Dom wybudowany 8 lat temu. Nie jest przesadnie ocieplony - zdaje się na scianach 15 cm wełny + 10 lub 15 cm styropianu. Strop opcieplony welna 20 cm.

Okna bez wodotrusków. Zwykła stolarka pcv. Nie posiadaja rekuperatora.

 

 

Grzeją w jednej taryfie?

 

Grzeją gownie w drogiej taryfie w ciągu dnia jak wracają z pracy, szkoły. Na noc skręcaja grzejnki. Narzucili sobie dyscyplinę, ale koszty są pod kontrolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewiczka_73, to uwierz, że ten rachunek za prąd 3.000 zł/rok nie jest możliwy. Chyba, że kominek cały czas w ruchu, albo średnia temperatura 17 *C.

 

Jeśli chcesz budować, nie opieraj się na radach znajomych, tylko poczytaj więcej forum. jasiek71 np. ma ok. 150 m2, grzeje tylko w taniej taryfie kablami i jego całkowite koszty za prąd to ok. 5.000 zł/rok, a ma odzysk ciepła z CWU!

coulignon ma grzejniki i też tyle wydaje - ma dom ok. 130 m2.

Obaj mają raczej lepszą izolację od Twoich znajomych.

 

Jeśli pomyliłem, koledzy, to poprawcie.

 

Technologia ścian nie ma znaczenia jeśli chodzi o zapotrzebowanie domu na energię do CO.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...