Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W takim razie odrzałuj sobie "kuty płot i klinkier na elewacji" a zainwestuj w WM i 3 szyby a zobaczysz że było warto. jaki masz projekt jak można wiedzieć?

 

Projekt bym mogła wrzucić, ale nie bardzo umiem. Zaraz pokombinuję i może mi się uda. To nie jest typowy projekt - robił mi znajomy architekt. Generalnie parterowy bez poddasza użytkowego, całość (z garażem) 145 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Projekt bym mogła wrzucić, ale nie bardzo umiem. Zaraz pokombinuję i może mi się uda. To nie jest typowy projekt - robił mi znajomy architekt. Generalnie parterowy bez poddasza użytkowego, całość (z garażem) 145 m2.

 

A jednak nie mam kutego ogrodzenia i klinkieru na ścianach:

http://i40.tinypic.com/9iv62a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie mam kutego ogrodzenia i klinkieru na ścianach:

http://i40.tinypic.com/9iv62a.jpg

Bardzo ładny, szkoda tylko że garaż jest w bryle ale można to łatwo rozwiązać tymbardziej przy parterówce. No szkoda że nie ma klinkieru byłoby na czym zaoszczędzic na WM:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, szkoda tylko że garaż jest w bryle ale można to łatwo rozwiązać tymbardziej przy parterówce. No szkoda że nie ma klinkieru byłoby na czym zaoszczędzic na WM:-)

Garaż będzie odizolowany 10 cm styropianem. Generalnie to raczej będzie komórka niż garaż. Nie upieram się przy tym, aby samochód stał w garażu - raczej zależy mi na tym, aby mieć miejsce na cały bałagan typu rowery, kosiarki itp. I tak nie zmieszczę obu samochodów, a robiąc dwu-stanowiskowy to już zbyt duża inwestycja, a poza tym najważniejsze jest dla mnie, aby udało mi się wybudować dom dla nas, dopiero w następnej kolejności będzie dom dla samochodów. Zimą zawsze można sobie włączyć samochód na 5 min. przed wyjazdem i jest cieplutko (choć to może mało ekologiczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze tu nie chodzi o koszty WM.

Jak ktoś nie chce bo "nie" to trudno .

Zawsze można kominy postawić i mieć ciąg 3 miesiące w roku, reszta to tylko otwarte okna a i tak ciężko będzie sie od grzyba odgonić.

 

@coulignon

 

Jak nie teraz to następnym razem, pisał do mnie Twój sąsiad ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co Ci wyliczenia OZC skoro juz decyzja podjęta? Patrząc na ostatnie 2-3 posty nie sądzę że zmienisz zdanie.

 

po 1 OZC to koszt 200-300 zł - zleć to aslot'owi zrobi Ci w miare szybko i dobrze - pokaże Ci jakie są płusy i minusy różnych rozwiazań - tj gdzie dodać gdzie odjać i jak się to przekłada na wynik

 

po 2 nalezy pamiętać że nie wszytskie inwestycje przekładają się w sposób prostolinijny na rachunki ale budowa domu to coś o wiele bardziej złożonego

nie można liczyć tak ze nie daje X cm bo to sie nie oplaca i nie kupuje okiem 3-szybowych bo to sie nie oplaca ... cały dom kosztuje 200 a czasmi nawet 400 tys zł wiec w takiej kwocie dodatkowe 10 cm styropianu na ścianie to jaki koszt ?? 0,3- 0,5 % ??? smieszma kwota 2-3 tyś ,, czy dodatkowa wełna na dachu 2-3 tys ?? a efekt niesamowity znacznie lepszy , WM w 100% polecam - chcesz tanio i dobrze (taniej niż firmy komercyjne na rynku) - zleć to Piczmanowi z FM

 

po 3 dziś Cie stać - ale nie wiesz co będzie za 5-10 lat !!! chyba że masz taki kapitał na lokacie że wiesz ze na 100% będzie Cie stać to OK - ja bym już teraz optymalizował do minimum zapotrzebowanie na enegrię - to jedyna i słuszna droga!!!

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polemizowałbym: mam w kleju matę na 5 cm wylewce w lazience - po wyłączeniu zasliania temp podłogi spada o 1 stopień/h Tak więc sensowne wykorzystanie II taryfy jest nieco problematyczne.

 

patrzac na to od tyłu: skoro od 6.00 do 13.00 jest 7h i temp spada Ci o 1stC/h to wydaje mi się, że podłogówke pędzisz do 28-30stC (zgadzam się z jaskiem)

 

 

pytania mam dwa: jaka temp powietrza jest u Ciebie w łazience o godz 6.00, kiedy wylacza się mata oraz na chwilę przed 13tą (na moment przed włączeniem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, szkoda tylko że garaż jest w bryle ale można to łatwo rozwiązać tymbardziej przy parterówce. No szkoda że nie ma klinkieru byłoby na czym zaoszczędzic na WM:-)

 

 

Marcinie - garaż w brybe budynku nie jest problemem - ja już to u siebie przerobiłem i wszem i wobec potwierdzam - nie wpływa to aż tak na wyniki w OZC!!! wszystko da się zrobić i nie są to jakieś straszne koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie OZC - pytanie do wszystkich: gdzie wy kupujecie projekty, skoro mój z 2005r kosztował 1500pln i juz wtedy miał policzone OZC w cenie?

 

ale tak na powaznie - miał wylioczone to dobrze? czy tylko dostales info ze bedzie to dom 8-10 l ?? mnie takie OZC nie interesowalo - liczylo sie zejscie ponizej 3 wiec liczylem i zmienialem tak az wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze tu nie chodzi o koszty WM.

Jak ktoś nie chce bo "nie" to trudno.

 

Kiedy to właśnie o te koszty chodzi. Cały czas nie wiem jeszcze ile stracę na braku WM. Z tym grzybem, to też nie tak do końca. Miałam już dom i grzyba nie było. Chyba nie jest prawą, że wszystkie domy bez WM są zagrzybione. Jak będę już miała obliczenia, to wtedy się okaże, czy jednak powinnam zrobić WM. Jeśli pozwolisz, to odezwę się trochę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...