Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kiedy to właśnie o te koszty chodzi. Cały czas nie wiem jeszcze ile stracę na braku WM. Z tym grzybem, to też nie tak do końca. Miałam już dom i grzyba nie było. Chyba nie jest prawą, że wszystkie domy bez WM są zagrzybione. Jak będę już miała obliczenia, to wtedy się okaże, czy jednak powinnam zrobić WM. Jeśli pozwolisz, to odezwę się trochę później.

 

Nie wiesz i sie nie dowiesz, mozesz szacowac i juz. Jak koszty mediow wzrosna o 50% to zaplacisz duzo wiecej za brak reku. A jak za pare lat bedzie niedobor ropy to koszty nie wzrosna tylko poszybuja...

 

Ja nie rozumiem jak mozna miec tyle roznych drogich wynalazkow czesto niepotrzebnych a na wentylacje na czasie zalowac paru tysiecy. Ten dach bedzie kosztowal z 50 tys, wystrczyloby go splaszczyc tu i tam i zostaloby na reku i 10 lat rachunkow za ogrzewanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

asbe:

Liczysz czas zwrotu dodatkowych pięciu cm styropianu?

Należałoby liczyć raczej czas zwrotu ocieplenia o grubości 20-25 cm w stosunku do domu bez ocieplenia!

Chcesz komfortowego ogrzewania prądem ale nie chcesz przesadzić z grubością ocieplenia?

Ci co nie chcieli przesadzić też czasem tu pisują i raczej nie mają małych rachunków.

Kto powiedział, że jeśli 25cm na ścianie to okna muszą być montowane w warstwie ocieplenia co oczywiście "trochę" kosztuje.

Ja mam sporo na ścianach a okna montowane prawie standartowo z licem ściany i wygląda to całkiem dobrze.

Z pewnej odległości nie widać tych "paru" cm.

Jest kilka energooszczędnych trików o których pisali też przedmówcy.

I niestety ale mają rację.

Ci co grzeją prądem muszą mieć ciepłe domki bo inaczej całe życie kombinują coby tu jeszcze poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac na to od tyłu: skoro od 6.00 do 13.00 jest 7h i temp spada Ci o 1stC/h to wydaje mi się, że podłogówke pędzisz do 28-30stC (zgadzam się z jaskiem)

 

 

pytania mam dwa: jaka temp powietrza jest u Ciebie w łazience o godz 6.00, kiedy wylacza się mata oraz na chwilę przed 13tą (na moment przed włączeniem)?

 

 

w łazience mam ze 23 stopnie w chwilach ciepłych, w chwilach zimnych 21 - to temp powietrza. Sterownik podłogi jest niewyskalowany i pokazuje niższą temp posadzki ale delta T pokazuje wszak ok. Podłogę ładuje maxymalnie do 22 stC wg sterownika. Temp podłogi spada mi co godzinę o 1 stC aż do osiągniecia 18,5 stC - wtedy albo przestaje albo załacza się grzanie w temp dolnej ustawionej na 18 stC. Mniemam że sterownik pokazuje mi temp o 2 stopnie za niską. Tyle z moich obserwacji.

Edytowane przez coulignon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ja bym już teraz optymalizował do minimum zapotrzebowanie na enegrię - to jedyna i słuszna droga!!!

 

I to jest właściwe słowo - OPTYMALIZOWAĆ. Bardzo łatwo można przesadzić. Budowałam już dwa domy i wiem, że tu 2 tys. tam 4, gdzieś tam jeszcze kolejne 5 itd, itd i się robi masakra, która spędza sen z powiek. Nie mogę i nie chcę sobie sobie na to pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie OZC - pytanie do wszystkich: gdzie wy kupujecie projekty, skoro mój z 2005r kosztował 1500pln i juz wtedy miał policzone OZC w cenie?

 

A jaka jest gwarancja ze projekcie OZC jest policzone prawidłowo wg najnowszych norm i przez audytora energetycznego na najnowszym oprogramowaniu i co najważniejsze wg ocieplenia okien drzwi itp wybranych przez inwestora a nie projektowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zauważ że na dom wydajesz 200-300-400 tyś

a wydane 2 tys extra na styropian na elewacje , 2 tys na dodatkową wełnę na dach i 2-4 tyś na WM to sa własnie te "grosze"

cała reszta robi te olbrzymie kwoty , nie wspominajac o wykonczeniowce

 

w 90% wyglada to tak

buduje , wprowadzam sie , a pozniej robie ocieplenie i elewacje

a ze popłyne na wykonczeniu robie taka sobie izolacje

blad!!! zrob dom , zaizoluj go , póżniej rob wykoncznie wg tego na co Cie stac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 2 nalezy pamiętać że nie wszytskie inwestycje przekładają się w sposób prostolinijny na rachunki ale budowa domu to coś o wiele bardziej złożonego

nie można liczyć tak ze nie daje X cm bo to sie nie oplaca i nie kupuje okiem 3-szybowych bo to sie nie oplaca ... cały dom kosztuje 200 a czasmi nawet 400 tys zł wiec w takiej kwocie dodatkowe 10 cm styropianu na ścianie to jaki koszt ?? 0,3- 0,5 % ??? smieszma kwota 2-3 tyś ,, czy dodatkowa wełna na dachu 2-3 tys ?? a efekt niesamowity znacznie lepszy , WM w 100% polecam - chcesz tanio i dobrze (taniej niż firmy komercyjne na rynku) - zleć to Piczmanowi z FM

 

po 3 dziś Cie stać - ale nie wiesz co będzie za 5-10 lat !!! chyba że masz taki kapitał na lokacie że wiesz ze na 100% będzie Cie stać to OK - ja bym już teraz optymalizował do minimum zapotrzebowanie na enegrię - to jedyna i słuszna droga!!!

 

Konrad

 

na etapie SSO każdy opowiada, co to on nie zrobi a poźniej okazuje się, że mieszka z 4osobowa rodziną i babcią w salonie, bo zabrakło na wykonczenie poddasza... poczytaj choćby watek o kuchniach, obejrzyj wizualizacje, jakie ludzie robią a poźniej zobacz, jak to się ma do tego, co pokaza na gotowo (jesli w ogóle pokażą)...

 

 

skoro dziewczę pisze jasno, ze będą raty, to buduje na kredyt i kazde rozwiązanie kosztuje ją 2 x tyle (pożyczy 500kpln - splaci milion); moim zdaniem myśli racjonalnie;

 

 

do piczmana:

 

2000lat n.e. mieszkano w jednej chacie na klepisku z bydłem, syfem i grzybem wszelakim i dalismy radę, więc nie rób scen z tą WM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 25cm styro wystarczy zupełnie wysunąć okno o jakieś 4 cm bez dodatkowych kosztów.

oczywiście jeśli ktos kupi okno o grubości ramy 6-7 cm bedzie problem wtedy

 

mam taką informacje przy okazji- namierzyłem piec akumulacyjny [700 kg] za 10,5 tyś

dużo , ale jak mam wydac za kominek obkładany wełną i kartonem 6-7 tyś to ścisne posladki i takie coś kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro dziewczę pisze jasno, ze będą raty, to buduje na kredyt i kazde rozwiązanie kosztuje ją 2 x tyle (pożyczy 500kpln - splaci milion); moim zdaniem myśli racjonalnie;

 

patrz post wyzej nad tym co TY napisales - Ja napisałem odpowiedz na Twoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asbe:

Liczysz czas zwrotu dodatkowych pięciu cm styropianu?

Należałoby liczyć raczej czas zwrotu ocieplenia o grubości 20-25 cm w stosunku do domu bez ocieplenia!

Chcesz komfortowego ogrzewania prądem ale nie chcesz przesadzić z grubością ocieplenia?

Ci co nie chcieli przesadzić też czasem tu pisują i raczej nie mają małych rachunków.

Kto powiedział, że jeśli 25cm na ścianie to okna muszą być montowane w warstwie ocieplenia co oczywiście "trochę" kosztuje.

Ja mam sporo na ścianach a okna montowane prawie standartowo z licem ściany i wygląda to całkiem dobrze.

Z pewnej odległości nie widać tych "paru" cm.

Jest kilka energooszczędnych trików o których pisali też przedmówcy

I niestety ale mają rację.

Ci co grzeją prądem muszą mieć ciepłe domki bo inaczej całe życie kombinują coby tu jeszcze poprawić.

 

Rozumiem, ale nie powiesz, że 25 zamiast 20 cm ma duże znaczenia w przełożeniu na pieniądze za prąd. Każde zwiększenie grubości styro ponad te 20 cm nie może ponosić za sobą oszczędności odwrotnie proporcjonalnych do kosztu. Nie chce oszczędzać energii dla samej idei, ale dla oszczędności wydatków. Nie umiem tego policzyć, ale na zdrowy rozum, to wg mnie nie może mieć sensu ekonomicznego. Rozumiem - 20 cm zamiast 10 to wiadomo, że tak, ale 25 zamiast 20 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest gwarancja ze projekcie OZC jest policzone prawidłowo wg najnowszych norm i przez audytora energetycznego na najnowszym oprogramowaniu

A jaka jest gwarancja, że normy jak i najnowsze oprogramowanie dają dobre przybliżenie dla domków jakie tu się buduje?

Weźmy np sens zastosowania takiego Audytora OZC do budowy domu 3-litrowego, że o pasywnym nie wspomnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale nie powiesz, że 25 zamiast 20 cm ma duże znaczenia w przełożeniu na pieniądze za prąd. Każde zwiększenie grubości styro ponad te 20 cm nie może ponosić za sobą oszczędności odwrotnie proporcjonalnych do kosztu. Nie chce oszczędzać energii dla samej idei, ale dla oszczędności wydatków. Nie umiem tego policzyć, ale na zdrowy rozum, to wg mnie nie może mieć sensu ekonomicznego. Rozumiem - 20 cm zamiast 10 to wiadomo, że tak, ale 25 zamiast 20 ?

 

To mozna w excelu w pare sekund policzyc. ALe Ty juz wybralas i wiesz, ze sensu nie ma.

 

Wybuduj i wroc tu za 5 lat jak 1 KWh pradu bedzie po 1 zl, wtedy moze cos tam dotrze do Ciebie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką informacje przy okazji- namierzyłem piec akumulacyjny [700 kg] za 10,5 tyś

dużo , ale jak mam wydac za kominek obkładany wełną i kartonem 6-7 tyś to ścisne posladki i takie coś kupię

Niby oba urządzenia służą do grzania, a jednak maja więcej różnić aniżeli cech wspólnych.

PS. Ja u siebie porąbałem drewno jakie miałem na 2/3 części, teraz moge mniej włożyć i mieć ładny ogień. Żona tez się cieszy bo teraz może włożyć 3 a nie dwa kawałki:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak na powaznie - miał wylioczone to dobrze? czy tylko dostales info ze bedzie to dom 8-10 l ?? mnie takie OZC nie interesowalo - liczylo sie zejscie ponizej 3 wiec liczylem i zmienialem tak az wyszlo

 

miał standardowy raport z OZC - co prawda dla grzejników i pieca gazowego, lecz zapotrzebowanie podane wszystko na tacy dla kazdego z pomieszczeń; kiedyś z nudów zrobiłem sobie sam poddasze i porównałem z projektem i generalnie pokryło się, wiec reszty nie męczyłem... pozostało przeliczyć zapotrzebowanie z J na kWh i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu pomoze Ci asolt - policzy Ci w kWh oszczednosci a TY sobie przeliczysz to na naklad

ale w takim wypadku chyba znacznie lepiej zrobic elektrycznie grzana wodna podłogówke z buforem niz czysty prad = kable

 

bo zaraz sie okaze ze nie oplaca sie wylewac betonu na posadzke 8 czy 10 cm tylko 4 etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000lat n.e. mieszkano w jednej chacie na klepisku z bydłem, syfem i grzybem wszelakim i dalismy radę, więc nie rób scen z tą WM...

 

Całkowicie się z Tobą zgadzam !

 

Co do planów i realiów to Ja po 2 latach od wprowadzenia się kupiłem stół, krzesła i miesiąc temu dopiero zamontowałem drzwi wewnętrzne .

Pierwsze pół roku nie miałem firanek na oknach itd.

I co z tego skoro mam najwyższy komfort jaki można sobie wyobrazić ?

Nic przyjemnego ciągnąć na debetach wiele lat , ale kasę można zarówno przegrać w kasynie jak i zainwestować na wiele, wiele lat i czerpać z tego później zysk .

 

Jak się komu podoba mieszkanie w kiepskich warunkach to czemu nie ?

Jak to Adaś mawiam, każdemu wolno !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...