Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

odpowiem Ci tak

moj tata wybudował dom 25 lat temu oparty na 1 kominie do pieca i wentylacji

w niektorych pomieszczeniach nie ma zadnej wentylacji

dom praktycznie nie jest zaizolowany - brak styropianu

 

gdyby go zaizolowal dom zacząłby sie pocic w nirktoych miejscach - pojawil by sie grzyb - nie mowie ze wszedzie i zawsze - ale mam porownanie do domu terscia ktory do "starej kobyły" wstawil nowe okna i wiem co sie na scianach pojawilo w niektorych pomieszczeniach - tam tez dom nie wszedzie ma WG

Ja się pytałem jaka jest róznica między 10 a 20cm, a nie 0 czy 20cm, to to ja wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

skoro dziewczę pisze jasno, ze będą raty, to buduje na kredyt i kazde rozwiązanie kosztuje ją 2 x tyle (pożyczy 500kpln - splaci milion); moim zdaniem myśli racjonalnie;

 

 

do piczmana:

 

2000lat n.e. mieszkano w jednej chacie na klepisku z bydłem, syfem i grzybem wszelakim i dalismy radę, więc nie rób scen z tą WM...

 

O, jak miło, zwłaszcza, że ostani raz ktoś tak o mnie mówił jakieś 40 lat temu:).

Ale, żeby aż 2000 lat - to już nie było fajne, a już ten syf i grzyb - fuuuuuuu. Ale bez obawy, będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie budują nowe domy, kominy w okresie zimowym ciągnął jak cholera, jeden ciągnie bardziej od drugiego czego efektem jest nawiewanie z jednego z nich spowodowane podciśnieniem powodowanym przez drugi .

Na prawdę ciężko jest zapanować nad tą sytuacją !

Tu trzeba przytkać, tam rozszczelnić, a wszystko zmienia się wraz z temperaturami .

I to jest najlepsza sytuacja jaką można sobie wyobrazić przy wentylacji grawitacyjnej !!!

Bo wtedy przynajmniej działa ,,,,

 

Parodia ?

Nie !

Fizyka !!!

 

Oczywiście wielu z Was ma w d... fizykę albo swoje pieniądze władowane w kominy i piękne domki .

Potem dyskusja ze szkoda kasy na WM, że się nie opłaca i że kiedyś mieszkaliśmy w lepiankach .

 

To sobie pomieszkaj w tej lepiance jeden z drugim zamiast budować z nowoczesnych materiałów i grzać prądem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytałem jaka jest róznica między 10 a 20cm, a nie 0 czy 20cm, to to ja wiem

 

to już jest pytanie do osób które dysponują odpowiednimi narzędziami i są wstanie to policzyć , ja niestety takich nie mam - to co napisałem jest bardziej na czuja (moja dotychczasowa wiedza i obserwacja , niż wiedza merytoryczna/policzona / udowodniona)

ale 10 cm izolacji typu standard w mojej ocenie jest znacznie bliższe "0" niż 20 :p ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin musi być - kominek chce mieć koniecznie. jestem typ depresyjny i ogień to dla mnie podstawa. A tak poważnie, to nie przewiduję tu ogromnych kosztów - nawet komin bez klinkieru będzie. Kanały wentylacyjne będą znacznie tańsze, niż cała WM. Z dachu nie da się zrezygnować, a całe pokrycie z obróbka to około 20 tys. - taniej się nie da. Wiem, że dach trochę duży, ale tym razem nie dam się wrobić w piętro, więc coś za coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wiec opiszesz nam asbe cala technologie

bo jakos chyba kazdy z nas ma mieszane uczycia ...

skoro wybudowalas 2 domy a ten bedzie 3

i liczysz kazda zlotowke - to mam wlazenie ze Twoje dotychczasowe doswiaczenia sa takie ze nic sie nie oplaca i dom ma byc jaknajtanszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin musi być - kominek chce mieć koniecznie. jestem typ depresyjny i ogień to dla mnie podstawa. A tak poważnie, to nie przewiduję tu ogromnych kosztów - nawet komin bez klinkieru będzie. Kanały wentylacyjne będą znacznie tańsze, niż cała WM. Z dachu nie da się zrezygnować, a całe pokrycie z obróbka to około 20 tys. - taniej się nie da. Wiem, że dach trochę duży, ale tym razem nie dam się wrobić w piętro, więc coś za coś.

Myslę że nawet wyniki OZC nie zmienia twojego zdania. Więc wybuduj i sama zobaczysz co wyszło i ile CO bedzie kosztowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie pomieszkaj w tej lepiance jeden z drugim zamiast budować z nowoczesnych materiałów i grzać prądem !

 

ochłoń, bo się troszeczke zapędziłeś.

 

Ludzie budują nowe domy, kominy w okresie zimowym ciągnął jak cholera, jeden ciągnie bardziej od drugiego czego efektem jest nawiewanie z jednego z nich spowodowane podciśnieniem powodowanym przez drugi .

Na prawdę ciężko jest zapanować nad tą sytuacją !

Tu trzeba przytkać, tam rozszczelnić, a wszystko zmienia się wraz z temperaturami .

I to jest najlepsza sytuacja jaką można sobie wyobrazić przy wentylacji grawitacyjnej !!!

Bo wtedy przynajmniej działa ,,,,

 

Parodia ?

Nie !

Fizyka !!!

 

Oczywiście wielu z Was ma w d... fizykę albo swoje pieniądze władowane w kominy i piękne domki .

Potem dyskusja ze szkoda kasy na WM, że się nie opłaca i że kiedyś mieszkaliśmy w lepiankach .

 

 

Niepotrzebnie przypisujesz sobie rolę mędrca i nie wywijaj tutaj fizyką, bo dobrze wiesz, że dziś (albo jutro, bo dziś Wikipedia strajkuje) kazdy, jesli tylko zechce, bedzie wiedział tyle, co Ty albo i więcej. Widzisz... Twoi dziadkowie i rodzice nie mieli OZC, WM, LTE, 4WD i HDTV a co najwyżej STOD i jakiego mądrego chłopaka wydali na swiat...

 

Doprecyzuję: nie mam WM, ale mieć będę przy okazji pierwszego remontu i kto wie, może nawet do Ciebie zadzwonię w sprawie montazu :p

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę każdą złotówkę właśnie po to, aby tym razem nie wpaść w żaden kredyt. Mam to już za sobą, a dom ma być jak najtańszy, ale w swojej klasie. i zapewniam, że będzie miał nic wspólnego ze wspomnianą lepianką. Jeżeli można tanio, to dlaczego nie? Zrobię co się da, aby nie iść z torbami za prąd (nie mam w okolicy gazu), ale bez zadęcia na najnowocześniejsze technologie, które to będą oszczędzały energię. Chce zaoszczędzić pieniądze, nie energię. Nie chcę popaść w paranoję. Nie sztuka wydać kilkadziesiąt tysięcy, po to, aby przez kolejne lata płacić mniej za prąd. Już tu się kiedyś przewinął ktoś, kto zainwestował w tym celu chyba z 90 tys. Ja to rozumiem tak - i tak zapłacił i to z góry za wiele, wiele lat. Nie mam racji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie z Toba żytko

 

ok jaki by dom nie był , z czego by nie był budowany

ja polecam Ci nastepujace rozwiazanie 30 cm styropianu - chocby najtanszego na sciany 30-40 cm welny chocby najtanszej z marketu i WM + biokominek - z racji tego ze lubiesz sie wyciszyc przy ogniu + kable - bo nie masz gazu a raczej z salonu kotlowni nie chcesz robic....

 

co TY na to ???

 

inwestycyjnie +10 tys wzgledem "tradycyjnego" domu - standardowo ocieplonego z WG i ogrzewanego na wegiel lub drewno

 

a TY zysukjesz komfort i wygodę

 

bo chyba oto chodzi !?!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że nawet wyniki OZC nie zmienia twojego zdania. Więc wybuduj i sama zobaczysz co wyszło i ile CO bedzie kosztowało

 

Dlaczego tak myślisz? Właśnie po to, aby się przekonać, czy moje przypuszczenia są zgodne z prawdą chcę zrobić OZC. Jeżeli liczby wskażą, że się mylę, to zmienię zdanie i wcale nie zamierzam się przekonać o tym po fakcie. Dlaczego radzisz mi, żebym zbudowała i dopiero potem się przekonała? To nie jest zbyt życzliwe, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jaki by dom nie był , z czego by nie był budowany

ja polecam Ci nastepujace rozwiazanie 30 cm styropianu - chocby najtanszego na sciany 30-40 cm welny chocby najtanszej z marketu i WM + biokominek - z racji tego ze lubiesz sie wyciszyc przy ogniu + kable - bo nie masz gazu a raczej z salonu kotlowni nie chcesz robic....

Co wy piszecie, Ona zastanawia się czy dac WM, a Wy tu z PCi, kablami i jeszcze 30cm styro na ściany.

A ja z chęcia się dowiem, ile wyjdzie budowa takiego domu w takim jak przedstawiła wariancie i ile zapłaci za CO. mamy ochotnika wiec trzeba skorzystać:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak myślisz? Właśnie po to, aby się przekonać, czy moje przypuszczenia są zgodne z prawdą chcę zrobić OZC. Jeżeli liczby wskażą, że się mylę, to zmienię zdanie i wcale nie zamierzam się przekonać o tym po fakcie. Dlaczego radzisz mi, żebym zbudowała i dopiero potem się przekonała? To nie jest zbyt życzliwe, prawda?

 

biorąc pod uwagę że koszt OZC to 200-300 zł to tak czy inaczej warto zainwestować by się dowiedzieć gdzie jest Twoja wiedza a gdzie prawda

 

Co wy piszecie, Ona zastanawia się czy dac WM, a Wy tu z PCi, kablami i jeszcze 30cm styro na ściany.

A ja z chęcia się dowiem, ile wyjdzie budowa takiego domu w takim jak przedstawiła wariancie i ile zapłaci za CO. mamy ochotnika wiec trzeba skorzystać:-)

 

ja do PC nie namawiam - takiego ustrojstwa na 90% nigdy nie zainstaluję

w sumie masz Marcin racie - w końcu mielibyśmy całkiem fajny punkt odniesienia ... tylko chyba nie po to asbe tu napisała - byśmy my mieli "ubaw" i w przyszłości argumenty dla innych ?? co ??

 

masz rację, tylko czy kobieta potrafi dopilnować i czy będzie jej się zwyczajnie chciało pilnować pana Ziutka podczas układania tych 30cm styro i tym podobnych niuansów...

 

jest wiele niuansów , wełna z folią i styropian to 1 tygodniowy urlop ... nic wielkiego ... zwłaszcza gdyby zgrała to razem np w lipcu lub sierpniu ... zamiast wakacji tydzień na działce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy piszecie, Ona zastanawia się czy dac WM, a Wy tu z PCi, kablami i jeszcze 30cm styro na ściany.

A ja z chęcia się dowiem, ile wyjdzie budowa takiego domu w takim jak przedstawiła wariancie i ile zapłaci za CO. mamy ochotnika wiec trzeba skorzystać:-)

 

No dobrze, to w takim razie, kto na ochotnika zechce powiedzieć - tak z dużym zaokrągleniem - ile mi tych kW rocznie ucieknie z powodu braku WM z rekuperacją?

Może to lepiej zobrazuje mój tok myślenia.

A co do PC to szanowny panie Marcinie - jak będą kiedyś w rozsądnej cenie, to sobie ją nabędę droga kupna i tę wodę w tych moich rurkach w podłodze będę grzła ile wlezie, a Pan co wtedy zrobisz? Nie żebym była złośliwa, ale wkurzył mnie Pan tym ochotnikiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...