Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

orko, mój domek wg OZC nie był pasywny, tylko 2,8-litrowy. Na razie wychodzi 3,2-litrowy.

Ta różnica to 150 zł/rok.

 

Nie dajmy się zwariować. Wynik teoretyczny i praktyczny zadowala mnie bardzo! Całkowite koszty dla domu (razem z wodą i całą resztą) mam jak w poprzednim mieszkaniu 42 m2!

 

Nie budowałem dla wskaźników, tylko dla siebie. Mając OZC, coś wiemy. Trzeba założyć margines błędu na obliczenia i fachoffstwo wykonawców. Ale później nie okaże się np., że chcieliśmy płacić 3000 zł za prąd/rok (bo płacą tak znajomi), a płacimy 3 razy tyle.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marcin, specjalnie dla Ciebie (od wprowadzenia) - mierzone niestety raz na dzień, nie w trybie ciągłym:

http://img338.imageshack.us/img338/9652/tempwilg.jpg

 

malux20 - rolety w systemie Integro - tu pokazywałem Konradowi jak to wygląda: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?183223-Decyzja-podjeta-budujemy-Dom-Arizona-S-GL-581-w-stand.-PASYWNYM-SUPER-ENERGOOSZCZ.&p=5036236&viewfull=1#post5036236

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawicie się w kliniczny przypadek

Facet zastanawia się nad rachunkami elektr. wy mu podpowiadacie , sugerujecie

a on zlewato[kiedy sie to zwróci]

niby szkoda mu pieniędzy ale go stać na wiele

mówicie o 2 światach

 

LAIK tak z ciekawości jakie masz rolety ? nadstawne , elwacyjne?

 

Przeczytaj ponownie z tzw zrozumieniem, zanim zaczniesz pisać bzdury - niestety, papier (i komputer) przyjmie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilgotność u mnie od 22,12,2011 do dzisiaj...

temp. na zewnątrz/ wilgotność w domu ( tabelek nie umiem rysować:p )

-6/24%

-5/23%

-3/25%

0/29%

2/30%

5/34%

5/33%

-1/35%

-2/32%

0/32%

0/33%

2/31%

4/32%

4/34%

0/34%

2/31%

0/33%

-1/33%

1/34%

0/33%

0/33%

0/34%

0/33%

-1/29%

-5/30%

-4/28%

-6/26%

-6/25%

-4/25%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! A jak tam wyglądasz z rachunkami? Do zaakceptowania? Jestes zadowolony z tych duoheat'ów? Jak sterowanie? Jak komfort?

 

Pozdrawiam!

 

Srednie zuzycie dobowe 35 kwh co + cwu, tylko tania taryfa, wahania temperatury max. 0,4 st C (miedzy 13 a 22 godz.), tyle ze mieszkam od wigilii.

Przy takich danych rachunek to 35 kwh * 0,30 zl kwh brutto * 30 dni = 315 zl, koszt inwestycyjny okolo 10 tys.

 

Dobrze spisuje sie rowniez Bartosz bez GWC przy temp w pomieszczeniach 21 st, nawiew mam 18,5-19,1 st temperatury na zewnatrz 0-3 st.

Edytowane przez kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właściwe słowo - OPTYMALIZOWAĆ. Bardzo łatwo można przesadzić. Budowałam już dwa domy i wiem, że tu 2 tys. tam 4, gdzieś tam jeszcze kolejne 5 itd, itd i się robi masakra, która spędza sen z powiek. Nie mogę i nie chcę sobie sobie na to pozwolić.

 

Jeśli Ty już budowałaś dwa domy to najwyżej jeszcze postawisz czwarty. Jeśli dwa sprzedałaś to i trzeci sprzedasz. Co najwyżej trochę szybciej:) Większość tu na forum murowało jeden na całe życie i nie stać ich na popełnienie błędów. Czy Ty wiesz ile by mnie kosztowała dzisiaj wymiana okien na 3 szybowe? Kosmoś:p A chętnie bym wymienił pomimo tego, że "sram" energią to i tak bym chętnie zaoszczędził. Wszyscy Ci dobrze radzą, ja też wysiadłem na grzaniu prądem, mimo, że dalej mam sprawny piec elektryczny. No ale jak Ty zakładasz, że go sprzedasz to sobie odpuść wszystkie nowinki. Najwyżej opuścisz parę złotych i szybciej znajdziesz jelenia. Następny wstawi sobie ekogroch i też będzie zadowolony.

Dam Ci jeszcze radę od serca. Jeśli chcesz go prędzej czy później sprzedać, a myślę, że prędzej to postaw go na pustakach żużlowych:) Do dzisiaj tak się niekiedy buduje. Będzie jeszcze taniej a przy sprzedaży nikt Ci nie będzie nawiercał ścian żeby to sprawdzić. Będzie jeszcze taniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ponownie z tzw zrozumieniem, zanim zaczniesz pisać bzdury - niestety, papier (i komputer) przyjmie wszystko.

 

przepraszam za słowa

faktycznie chcesz grzać prądem w du masz ile będziesz płacić bardzo proszę.

prowadz sama ze sobą dyskusję

to u ciebie widziałem wpis o ocoiepleniu jak w domu pasywnym- przy grubości 15cm?[uwierz mi że wzbudziłaś u czytających życzliwy uśmiech]

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty wiesz ile by mnie kosztowała dzisiaj wymiana okien na 3 szybowe? Kosmoś:p A chętnie bym wymienił pomimo tego, że "sram" energią to i tak bym chętnie zaoszczędził.

 

w 100% sie z tobą zgodzę, jednym z największych błędów jest założenie pierwszych lepszych okien byle były tańsze...

sam u siebie taki błąd popełniłem ale kiedy się budowałem to nie byłem świadomy jakie to ma znaczenie

ostatnio liczyłem straty mojego domu i wyszło że przez same okna tracę 1/3 całej energii na ogrzewanie, wymiana teraz na dużo lepsze to są zbyt duże koszty więc zostaje jak jest:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 to był wstępny wynik

mam 18, 90 to 15 już niewiele brakuje - resztę odpuszczam.... tacy jak TY, HenioK czy J-J pisali mi że musze sie natrudzić/napocić by uzyskać 3 l - a ja pokazałem że z dużym domem , z garażem w bryle i projektem standardowym to nie problem !!! dodałbym 2 cm styropianu na ściany , lepszą wełnę na dach i lepsze drzwi do domu i miedzy garazem i miałemym 15 - tylko tu nie ma sensu już walczyc o te 3 kwh na 1m2

A przypadkiem nie jest tak, że Twój dom dopiero powstaje? I wszystko masz ładnie dopiero na papierze?

Bo wiesz tutaj co drugiemu na papierze wychodził już pasywny ale jak przyszło do rachunków to okazywało się, że nikt ale to dosłownie nikt nie powtórzył sukcesu J-J!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orko, mój domek wg OZC nie był pasywny, tylko 2,8-litrowy. Na razie wychodzi 3,2-litrowy.

Dziwne ale i zarazem bardzo ciekawe masz podobne ocieplenie jak J-J, a nawet ciut lepiej bo płyta zamiast standartowych fundamentów.

Przy takim ociepleniu stawiam raczej na to, że Ty lub projektant celowaliście w pasywny. Więc dlaczego nie jest pasywny?

Jest to o tyle ciekawe, że J-J nie nastawiał się na jakieś duże zyski od słońca. Może jakaś polemika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie jest tak, że Twój dom dopiero powstaje? I wszystko masz ładnie dopiero na papierze?

Bo wiesz tutaj co drugiemu na papierze wychodził już pasywny ale jak przyszło do rachunków to okazywało się, że nikt ale to dosłownie nikt nie powtórzył sukcesu J-J!

Bo nikt do tej pory nie zakładał pasywnego. Wielu natomiast teoria pokryła sie z praktyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 100% sie z tobą zgodzę, jednym z największych błędów jest założenie pierwszych lepszych okien byle były tańsze...

sam u siebie taki błąd popełniłem ale kiedy się budowałem to nie byłem świadomy jakie to ma znaczenie

ostatnio liczyłem straty mojego domu i wyszło że przez same okna tracę 1/3 całej energii na ogrzewanie, wymiana teraz na dużo lepsze to są zbyt duże koszty więc zostaje jak jest:mad:

Nie potrzebnie się stresujesz okna to temat rzeka.

Nawet trzy szyby niewiele pomogą, gdyż rama to na ogół 40% okna a rama ma zazwyczaj nie najlepszy współczynnik -jakieś U=1.5W/m^2.

A jeśli rama jest ciut lepsza to i cena kosmiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...