Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak, tak. Wszystko się zgadza, jedynie wrażenie Cię zmyliło. Nie potrzebuję żadnego potwierdzenia i w ogóle pierwsze zdanie jest do bani.

 

I oczywiście również pozdrawiam.

 

Oki. Być może pierwsze zdanie jest do bani - przepraszam Cię za to, ale ja na prawdę chciałem tylko Ci pokazać, że można iść czasami na pewne kompromisy, a czasami nie. Uważam, że w dzisiejszym nowoczesnym, szczelnym budownictwie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest koniecznością. Przede wszystkim dla zdrowia. Ja na prawdę nie chcę Cię przekonywać na siłę do WM , tym bardziej, że jeszcze nie mieszkam w domu z WM. Ale byłem ( mieszkałem ) kilka dni w takim domu i dla mnie to coś niesamowitego. Można powiedzieć, że masz cały czas świeże powietrze. To jest największy atut tej wentylacji. Pozdrawiam Cię!

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Ja sie nie podejmuje liczenia ale LUNA juz sama z siebie zjada z 2-4 x wiecej pradu co moj brink.

Jeśli Twój brink zjada przy 160m3/h 52W to Luna zużywa 200W ? Bądź poważny.

Max.pobór Luny to 120W...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój brink zjada przy 160m3/h 52W to Luna zużywa 200W ? Bądź poważny.

Max.pobór Luny to 120W...

 

Ile bierze luna przy 100m3/h? Bo tyle zapewne bedzie u Ciebie chodzic rekuperator przez 90% czasu. U mnie chodzi na 120m3/h w duuuzo wiekszym domu i jest perfekt. Moj brink zuzywa przy 100m3/h - 24W. Ile zjada luna przy 100m3/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ile bierze luna przy 100m3/h? Bo tyle zapewne bedzie u Ciebie chodzic rekuperator przez 90% czasu. U mnie chodzi na 120m3/h w duuuzo wiekszym domu i jest perfekt. Moj brink zuzywa przy 100m3/h - 24W. Ile zjada luna przy 100m3/h ?

Nie wiem,wiem tylko że Brink Mei zużywa 35W przy 100m3/h

tak na szybko podaje zuzycie energii dla mojego excellenta na roznych predkosciach

100 - 35W

Skoro Luna zużywa max.120kW przy max.200m3/h to przy 100m3/h będzie to ok.60W :)

Różnica 25W*24=0,6kWh/dobę*365=219kWh/rok*0,4=87zł na rok :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie czym różni się ogrzewanie prądem w II taryfie od ogrzewania paliwami stałymi ?

Ci pierwsi mają komfort i zaoszczędzony czas, Ci drudzy tylko podobne koszty ogrzewania ;)

dzisiaj oceniłem twoja stopkę i na CO+CWU w przeliczeniu na m2 wychodzi nam bardzo podobnie, (uwzględniłem też moje drzewo do kominka)

No ale w życiu jest wiele dróg prowadzących do tego samego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż,różnica w zakupie to 3400zł,jak duża musiała by być ta różnica w eksploatacji żeby opłacalny byłby zakup droższego sprzętu ?

Adam liczę na Ciebie w liczeniu ;)

najlepsze rozwiązania są te najprostrze. Bo potem sprawiają najmniej problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. Być może pierwsze zdanie jest do bani - przepraszam Cię za to, ale ja na prawdę chciałem tylko Ci pokazać, że można iść czasami na pewne kompromisy, a czasami nie. Uważam, że w dzisiejszym nowoczesnym, szczelnym budownictwie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest koniecznością. Przede wszystkim dla zdrowia. Ja na prawdę nie chcę Cię przekonywać na siłę do WM , tym bardziej, że jeszcze nie mieszkam w domu z WM. Ale byłem ( mieszkałem ) kilka dni w takim domu i dla mnie to coś niesamowitego. Można powiedzieć, że masz cały czas świeże powietrze. To jest największy atut tej wentylacji. Pozdrawiam Cię!

 

 

 

Michał

 

Ja już się przekonałam, choć nie miałam szansy sprawdzić, jak to działa, ale potrafię sobie wyobrazić o co chodzi. Teraz staram się dokonać właściwego wyboru. Na pewno muszę zrobić projekt. Chyba nie będę się zagłębiać w szczegóły typu obliczenia itp, bo uważam, że takie rzeczy powinni robić ludzie, którzy się na tym znają. Najważniejsze, to trafić na właściwa osobę, która to dla mnie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,wiem tylko że Brink Mei zużywa 35W przy 100m3/h

 

W watku dot. brinka robilem b. dokladne testy mojego brinka i moj bierze 24W.

 

Skoro Luna zużywa max.120kW przy max.200m3/h to przy 100m3/h będzie to ok.60W :)

Różnica 25W*24=

 

No wlasnie - OKOLO. Luna ma bardzo prymitywne wentylatory ktore nie zuzywaja liniowo pradu w zaleznosci od wydajnosci. Sprawdz, znajdz, zmierz - to sie przekonasz jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na prawdę nie chcę Cię przekonywać na siłę do WM , tym bardziej, że jeszcze nie mieszkam w domu z WM. Ale byłem ( mieszkałem ) kilka dni w takim domu i dla mnie to coś niesamowitego. Można powiedzieć, że masz cały czas świeże powietrze. To jest największy atut tej wentylacji. Pozdrawiam Cię!

Michał

u mnie juz na parapetówie znajomi się dziwili że przy tylu osobach i tak intensywnej imprezie (tańce) w domu jest czym oddychać i nie ma zaduchu, a jeszcze większe było ich zdziwienie rano kiedy to w pokojach w ktorych spali nie było w powietrzu "syndromu dnia poprzedniego". Nie wspomnę o świętach -średnio 15os. non stop u ciągle przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie juz na parapetówie znajomi się dziwili że przy tylu osobach i tak intensywnej imprezie (tańce) w domu jest czym oddychać i nie ma zaduchu, a jeszcze większe było ich zdziwienie rano kiedy to w pokojach w ktorych spali nie było w powietrzu "syndromu dnia poprzedniego". Nie wspomnę o świętach -średnio 15os. non stop u ciągle przyjemnie.

 

Hehe! Wyobrażasz sobie, jakbyś rano na wyrzutni z WM wstawił alkomat? Na wyświetlaczu by się pewnie znak "?" wyświetlił hehe!

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, byłem. W odpowiedzi było "ZŁY DOTYK BOLI" :D

 

Ale masz pamięć! DOKŁADNIE TAK! A pamiętasz " PAPRYKARZ SZCZECIŃSKI - TEN ZAPACH MNIE KRĘCI" z TIRem i TIRówką? Proszę, by nikt się nie gniewał - to taki offtopicowy tekścik. Pragne również zaznaczyć, że zarówno w Szczecinie, jak i Warszawie mam bardzo dużo przyjaciół. To tylko taka kibicowska "wojenka" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz pamięć! DOKŁADNIE TAK! A pamiętasz " PAPRYKARZ SZCZECIŃSKI - TEN ZAPACH MNIE KRĘCI" z TIRem i TIRówką? Proszę, by nikt się nie gniewał - to taki offtopicowy tekścik. Pragne również zaznaczyć, że zarówno w Szczecinie, jak i Warszawie mam bardzo dużo przyjaciół. To tylko taka kibicowska "wojenka" :)

 

Tego nie widziałem, jeżdżę na mecze dość sporadycznie, raczej na hity. Ale mam mnóstwo mam wspomnień z nimi związanych;)

Kończmy bo nas zaraz pogonią:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam łatwo mówić (np. Arturo72), bo wszystko zrobicie sobie sami - wtedy to ma sens, ale ja wszystko muszę zamówić, bo mi nikt za darmo nie zrobi, a wtedy ten sens robi się wątpliwy.Nie zmienia to faktu, że WM z reku byłoby super mieć. To już wiem.

 

Artur72 wyliczył Ci ile WM z reku daje Ci zwrotu przelicz to na PLN i wiesz po ilu latach zwraca się inwestycja a komfort masz gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie czym różni się ogrzewanie prądem w II taryfie od ogrzewania paliwami stałymi ?

Ci pierwsi mają komfort i zaoszczędzony czas, Ci drudzy tylko podobne koszty ogrzewania

 

dzisiaj oceniłem twoja (Piczmana) stopkę i na CO+CWU w przeliczeniu na m2 wychodzi nam bardzo podobnie, (uwzględniłem też moje drzewo do kominka)

No ale w życiu jest wiele dróg prowadzących do tego samego miejsca.

 

ciekawe skad u Pawła takie przemyslania ;) hehe

a swoja droga jesli koszty są porównywalne może jeszcze pokuslilibyście się o jakieś zestawienie kosztow inwestycyjnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...