Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

R&K

mimo wszystko nie kusiło cię żeby zostawić jakąś alternatywe do kabli

masz to zaplanowane na 30-40 lat

 

bede miał biokominek

jesli bedzie kiedykolwiek taka potrzeba dobuduję komin zewnętrzny lub wewnętrzny sciągając kilka dachówek na dachu i zrobie kominek z rozprowadzeniem powietrza - bo bede mial sufity podwieszane

 

to jedyna alternatywa jaka na dzień dzisiejszy dopuszczam

dla domu moich rodziców wybudowanym z trzciny i BK (ok 25 lat temu) i braku jakiekolwiek izolacji z oknami PVC 1 generacji koszt ogrzewania to 2500 rocznie przy czymś takim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bede miał biokominek

jesli bedzie kiedykolwiek taka potrzeba dobuduję komin zewnętrzny lub wewnętrzny sciągając kilka dachówek na dachu i zrobie kominek z rozprowadzeniem powietrza - bo bede mial sufity podwieszane

 

Czyli z systemu bezobsługowego kiedy jesteś młody, przejdziesz na obsługowy w podeszłym wieku? Marny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K

mimo wszystko nie kusiło cię żeby zostawić jakąś alternatywe do kabli

masz to zaplanowane na 30-40 lat

 

uczciwie ci powiem-podziwiam cie za stalowe nerwy

 

taką samą decyzję podjąłem 11 lat temu i jak na razie nie żałuję ...

stalowe nerwy to trzeba mieć dla ludzi jak się dowiedzą czym chcesz grzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchaj liwka -gnojek ma zaje.... kominek i wmawia że w nim prawie nie pali

z drugiej strony to nie jego wina że drewno wychodzi mu drożej od prądu

 

He, he. Drewno wychodzi podobnie, ale palę mało bo trzeci sezon sprawdzam zużycie prądu przez PC, w przyszłym sezonie zamierzam to olać;)

Ale za to częściej palę w okresach przejściowych, wtedy kominek sprawdza się znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z systemu bezobsługowego kiedy jesteś młody, przejdziesz na obsługowy w podeszłym wieku? Marny pomysł.

 

nie mam zamiaru nigdy przechodzić ...

a jeśli na starośc będę musiał coś robić ... to albo przedniosę się spowrotem do bloku - gdyby zaszła taka potrzeba

lub wyjadę na emeryturę do Indii za nasza Polską emeryturę 800-900 zł można tam godnie żyć w bardzo dobrych warunkach

 

malux20 pytał się o jakąś alternatywę - wiec nie jest tak że mój dom jej nie ma ...

pytanie tylko czy ja bedę musiał z niej korzystać - na dzień dzisiejszy nie mam najmniejszego zamiaru

 

z 2 strony czy marny to nie wiem ... masz kominek .. .więc pomyśl ... na starość gdy będziesz już na emeryturze - to jedyną Twoją rozrywka lub jedna z nielicznych będzie noszenie drzewa do kominka i palenie

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
tylko TY Jasiek byś w to miejsce zrobił 3-5 innych urządzeń ;)

nie każdy tak ma,

nie każdy potrafi ;)

Pytanie po co jest GWC ?

Jeśli jedynie przeciw zamarzaniu reku to przy nowych nie jest to konieczne,dla mnie cenowo/kosztowo nie ma uzasadnienia.

Mi wystarczy przeciw zamarzaniu rurka 40mb pod domem za 600zł a i to tak za długa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie po co jest GWC ?

Jeśli jedynie przeciw zamarzaniu reku to przy nowych nie jest to konieczne,dla mnie cenowo/kosztowo nie ma uzasadnienia.

Mi wystarczy przeciw zamarzaniu rurka 40mb pod domem za 600zł a i to tak za długa :)

 

jak bym miał problem z zamarzaniem to wsadził bym w czerpnię z pięć żarówek 100w i jakiś prosty sterownik do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja duże nadzieje pokładam w schładzaniu domu latem, klimatyzacja o której ktoś kilka postów wcześniej pisał z pewnością nie była urządzeniem dedykowanym do całego domu (m2/m3) tylko do 1-2 pomieszczeń , w cenie 2-3 tyś można kupić coś małego , chińskiego, głośnego , po za tym klima wysusza powietrze

 

już w najbliższym sezonie będę mógł się przekonać jak to będzie - wprowadzamy się w czerwcu a WM i reku z pewnością już wcześniej będzie pracować w maju niejednokrotnie mamy wysokie już temperatury - wtedy powiem Wam czy dobrze zainwestowałem kasę czy w następnej inwestycji zrobiłbym 2x tak samo czy wstawił tylko rurę jak pisze Arturo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy taka WM (bez rekuperatora) może być zaopatrzona w filtry powietrza, czy tylko centrale połączone z rekuperatorem je mają. Pytam, bo na dzień dzisiejszy jeszcze nie jestem przekonana do tego rekuperatora (cały czas uważam, że przy obecnych cenach tych dobrych, z największą sprawnością to nie ma sensu). Żeby mieć ten niewątpliwy komfort, tj czyste, świeże powietrze, to przydałoby się, aby takie filtry były. W mojej okolicy niestety ludzie potrafią palić w swoich piecach wszelakim paskudztwem (ja ich nazywam oponiarzami, bo tak mi to pachnie, jakby faktycznie spalali stare opony). Zastanawiam się, czy są takie filtry, które wyeliminują to paskudztwo z powietrza. Najgorsze jest to, że to nie tylko wstrętny zapach, ale też wszelkie szkodliwe substancje, jakie ze spalania takich opon powstają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja duże nadzieje pokładam w schładzaniu domu latem, klimatyzacja o której ktoś kilka postów wcześniej pisał z pewnością nie była urządzeniem dedykowanym do całego domu (m2/m3) tylko do 1-2 pomieszczeń , w cenie 2-3 tyś można kupić coś małego , chińskiego, głośnego , po za tym klima wysusza powietrze

 

już w najbliższym sezonie będę mógł się przekonać jak to będzie - wprowadzamy się w czerwcu a WM i reku z pewnością już wcześniej będzie pracować w maju niejednokrotnie mamy wysokie już temperatury - wtedy powiem Wam czy dobrze zainwestowałem kasę czy w następnej inwestycji zrobiłbym 2x tak samo czy wstawił tylko rurę jak pisze Arturo

 

Jeżeli masz mocno nasłoneczniony dom i żadnych osłon, to GWC ci nic nie da. A jak masz osłony, to one dadzą 10x więcej niż GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy taka WM (bez rekuperatora) może być zaopatrzona w filtry powietrza, czy tylko centrale połączone z rekuperatorem je mają. Pytam, bo na dzień dzisiejszy jeszcze nie jestem przekonana do tego rekuperatora (cały czas uważam, że przy obecnych cenach tych dobrych, z największą sprawnością to nie ma sensu). Żeby mieć ten niewątpliwy komfort, tj czyste, świeże powietrze, to przydałoby się, aby takie filtry były. W mojej okolicy niestety ludzie potrafią palić w swoich piecach wszelakim paskudztwem (ja ich nazywam oponiarzami, bo tak mi to pachnie, jakby faktycznie spalali stare opony). Zastanawiam się, czy są takie filtry, które wyeliminują to paskudztwo z powietrza. Najgorsze jest to, że to nie tylko wstrętny zapach, ale też wszelkie szkodliwe substancje, jakie ze spalania takich opon powstają.

 

Można.

Na pewno większość tych zanieczyszczeń zatrzymują te filtry. Czasem jak wyjdę na zewnątrz to aż mnie cofa, taki smród wydobywa się z kominów sąsiadów, a w domu nic nie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asbe - chyba już ktoś pytał ? pisał , proponował Ci - policz ile masz kominów , zastanów się w jakiej technologi stawiałabyś tradycyjne kominy, ile kosztować Cię będzie WSZYSTKO co z wybudowaniem komina się wiąże - łącznie z plastikowymi kratkami w otworach i listwami np przypodłogowymi (kosztów podłogi i ewentualnej dachówki/blachy nie liczysz jeśli z kominów zrezygnujesz bo masz w tej cenie dodatkową powierzchnię użytkową)

a następnie porównaj jak się to wszystko ma do kosztów WM

 

filtry w centralach WM są w standardzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz mocno nasłoneczniony dom i żadnych osłon, to GWC ci nic nie da. A jak masz osłony, to one dadzą 10x więcej niż GWC.

 

Przecież izolacja cieplna działa w obie strony - przed nagrzaniem pomieszczeń również. Ja w swoich poprzednich domach czułam się jak w klimatyzowanych, bo były dobrze zaizolowane, dlatego nie bardzo mam ochotę robić dodatkowe systemy takie jak chociażby GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...