Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

w cenie 2-3 tyś można kupić coś małego , chińskiego, głośnego , po za tym klima wysusza powietrze

http://allegro.pl/klimatyzator-ca09aw-lg-artcool-2-7-kw-telefon-i2061627556.html

 

ładny i nie chiński.

To że klimatyzacja wysusza powietrze to akurat latem jest jej zaletą, bo jak jest gorąco to i z reguły jest parno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przecież izolacja cieplna działa w obie strony - przed nagrzaniem pomieszczeń również. Ja w swoich poprzednich domach czułam się jak w klimatyzowanych, bo były dobrze zaizolowane, dlatego nie bardzo mam ochotę robić dodatkowe systemy takie jak chociażby GWC.

 

Od której strony miałaś okna? Ile słońca latem do domu przez nie wpadało od wschodu do zachodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asbe - chyba już ktoś pytał ? pisał , proponował Ci - policz ile masz kominów , zastanów się w jakiej technologi stawiałabyś tradycyjne kominy, ile kosztować Cię będzie WSZYSTKO co z wybudowaniem komina się wiąże - łącznie z plastikowymi kratkami w otworach i listwami np przypodłogowymi (kosztów podłogi i ewentualnej dachówki/blachy nie liczysz jeśli z kominów zrezygnujesz bo masz w tej cenie dodatkową powierzchnię użytkową)

a następnie porównaj jak się to wszystko ma do kosztów WM

 

filtry w centralach WM są w standardzie

 

Już to zrobiłam, policzyłam (tak pi razy oko wprawdzie), ale WM zrobię na pewno. Jeszcze nie wiem, czy dam tę rekuperację, ale GWC raczej na pewno nie.

Teraz skupię się na zrobieniu projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież izolacja cieplna działa w obie strony - przed nagrzaniem pomieszczeń również. Ja w swoich poprzednich domach czułam się jak w klimatyzowanych, bo były dobrze zaizolowane, dlatego nie bardzo mam ochotę robić dodatkowe systemy takie jak chociażby GWC.

na to najwiekszy wpływ ma usytuowanie okien względem stron świata, jesli bedziesz miała sporo okien wystawionych na słońce latem, to izolacja w niczym Ci nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/klimatyzator-ca09aw-lg-artcool-2-7-kw-telefon-i2061627556.html

 

ładny i nie chiński.

To że klimatyzacja wysusza powietrze to akurat latem jest jej zaletą, bo jak jest gorąco to i z reguły jest parno.

 

pracowałem kiedyś w pomieszczeniu z klimą - sucho jak pieprz

to ustrojstwo jest naścienne czyli do 1 pomieszczenia - dodatkowo dość głośno pracuje

 

poszukajcie czegoś co dało by się podłączyć centralnie / coś co by mogło zastąpić GGWC w lecie w kwocie 2-3 tyś

 

Jeżeli masz mocno nasłoneczniony dom i żadnych osłon, to GWC ci nic nie da. A jak masz osłony, to one dadzą 10x więcej niż GWC.

 

dom to coś więcej niż okna i WB z GWC lub bez , nawet jeśli zasłonisz wszystkie okna a otworzysz drzwi wejściowe lub tarasowe w domu temperatura podniesie się o kilka stopni ,

np imprezka kilka osób w domu , kilka na tarasie , nad drzwiami tarasowymi nie zapanujesz ... w dzień było 30 , wieczorkiem po zmroku i w nocy ok 23-25

Paweł pisał o temperaturze nawet 18

przy 25 usnąć nie można - jak ja zbić do powiedzmy 21 ??

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od której strony miałaś okna? Ile słońca latem do domu przez nie wpadało od wschodu do zachodu?

 

Oczywiście te największe okna (balkonowe) były od południa. Pomieszczenia nie nagrzewały się tak bardzo od słońca, bo większość promieni słonecznych zatrzymywało się na okapie. latem słońce jest wysoko, więc nie zagląda tak bardzo do okien jak zimą. Sypialnie były po wschodniej i północnej stronie, kuchnia od zachodu. Moim zdaniem robienie klimy w dobrze zaizolowanych domach nie jest konieczne. Czasami trzeba jedynie wysłonić dobrze okna z ekspozycją na południe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asbe, jest tak jak piszesz, ale jednak najwięcej słońce nagrzewa pomieszczenia przez okna nie w południe, a po godzinie 15...16, gdy jest już stosunkowo nisko. Dlatego to właśnie elewacja zachodnia jest najbardziej nasłoneczniona i przez okna właśnie z tej strony najwięcej wpada słońca do domu (okapy nic nie pomagają z tej strony). Gdy miałem latem coś zrobić na zewnątrz po zachodniej stronie domu to w grę wchodziły tylko godziny 5...14, później czułem się jak mięsko na patelni ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asbe, jest tak jak piszesz, ale jednak najwięcej słońce nagrzewa pomieszczenia przez okna nie w południe, a po godzinie 15...16, gdy jest już stosunkowo nisko. Dlatego to właśnie elewacja zachodnia jest najbardziej nasłoneczniona i przez okna właśnie z tej strony najwięcej wpada słońca do domu (okapy nic nie pomagają z tej strony). Gdy miałem latem coś zrobić na zewnątrz po zachodniej stronie domu to w grę wchodziły tylko godziny 5...14, później czułem się jak mięsko na patelni ;)

 

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zrobisz tą WM bez rekuperacji to ją wyłączysz bo nie opłaci Ci się wentylować.

Wiesz ile to Ci ciepła wywieje ?

 

coś w tym jest

mam jeden z punktów usługowych zlokalizowany w piwnicy poniżej poziomu gruntu

w lokalu (stare budownictwo) było 4 kominy i wentylacja działała całkiem nieźle - dmuchało na wszystkie strony - a przy tej działalności jaką prowadzimy to nawet wskazane było ...

 

Panstwowa inspekcja pracy nakazała nam zgodnie z przepisami dla lokali poniżej gruntu zrobić WM - więc kupiłem 2 silniki EBM i zamontowałem a kratki WG zostały pozamykane - teraz WM nie pracuje i w lokalu jest zimno !!!

 

no ale mam zgodnie z przepisami i sanepid po konsultacji z PIP mógł wydać pozwolenie na użytkowanie lokalu

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 25 usnąć nie można - jak ja zbić do powiedzmy 21 ??

 

Jeżeli myślisz, że GWC ci zbije do 21, się srogo zawiedziesz. Powiem ci jeszcze inaczej. GWC ci nie zbije temperatury nawet o 1 stopień (przy normalnej pracy wentylacji)! GWC co najwyżej może nieco opóźnić proces nagrzewania domu. Ale i tak lepiej pod tym względem spisze się np. drzewo liściaste:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracowałem kiedyś w pomieszczeniu z klimą - sucho jak pieprz

to ustrojstwo jest naścienne czyli do 1 pomieszczenia - dodatkowo dość głośno pracuje

 

poszukajcie czegoś co dało by się podłączyć centralnie / coś co by mogło zastąpić GGWC w lecie w kwocie 2-3 tyś

 

Paweł pisał o temperaturze nawet 18

przy 25 usnąć nie można - jak ja zbić do powiedzmy 21 ??

 

Więc to chyba kwestia indywidualna u mnie w pracy w biurach sa klimatyzatory, poza ruchem lamelek nie idzie poznac czy pracuja czy nie. Nie szłyszalne, no i odpowiedni zakres pracy lamelek pozwala wyeliminowac efekt "zimnego podmuchu"

 

Kolejna sprawa to akurat u mnie w grę wchodzi tylko salon-kuchnia, bo tam są okna od zachodu a jak trafnie leszekf wspomniał to one najbardziej nagrzewaja pomieszczenia, bo od południa problem rozwiązuje okap.

 

No i jaką temp nawiewu jestem wstanie uzyskać w piąty z rzędu gorący dzień, jeśli mam GGWC?

 

PS. dawno już nie rozmawialiśmy o ogrzewaniu pradem:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam mówię, sadźcie drzewa. Są tańsze i lepsze;)

Zgadzam się, jakis czas temu byłem u znajomych, posadzili sobie jakiś klon czerwony ozdobny przed oknem, od dołu zamontowali oświetlenie, kierunek niebo, wieczorem sie to odpala i widok jest super, no a latem idealnie przysłania słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asbe, jest tak jak piszesz, ale jednak najwięcej słońce nagrzewa pomieszczenia przez okna nie w południe, a po godzinie 15...16, gdy jest już stosunkowo nisko. Dlatego to właśnie elewacja zachodnia jest najbardziej nasłoneczniona i przez okna właśnie z tej strony najwięcej wpada słońca do domu (okapy nic nie pomagają z tej strony). Gdy miałem latem coś zrobić na zewnątrz po zachodniej stronie domu to w grę wchodziły tylko godziny 5...14, później czułem się jak mięsko na patelni ;)

 

Ja tam lubię takie ciepłe klimaty:)

Nie, no oczywiście, że w takie upały to i basen by się przydał przed domem, ale można te kilka dni w roku (i to niestety nie w każdym) wytrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilkę wrócę do tematu reku. Ja właśnie chciałem najmniejszego jangaza ale po podwyżce cen sam już nie wiem. Zależy mi na dobrym sterowaniu. Nie zaglądałem dawno do wątków o wentylacji bo już wiedziałem co chcę. Wiem że to off top ale jaką alternatywę mogę wziąć poz Luną pod uwagę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...