Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Macie dla mnie jakieś sugestie?

Grzanie prądem ale z COP3 ;)

Nawet jak zejdziesz do 40-50kWh/m2/rok to i tak rachunki przy 200m2 będą spore przy grzaniu z COP1.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem czy dobrze Cie rozumiem, ale sugerujesz PCi? Inwestycyjnie to samobójstwo, nigdy mi się nie zwróci. No chyba, że są jakieś inne wynalazki z COP na poziomie 3 nie będące PCi.

 

Jestem przekonany, że zejdę sporo poniżej 40kw/m2/rok. Już w tej chwili w projekcie mam koło 40-50, przy czym 50 jest tam gdzie nei wiadomo czemu projektant ogrzewania podał temperaturę pomieszczeń jako 24 stopnie. Ja bym tego nie wytrzymał, 20 mam teraz w mieszkaniu i tak mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie wiem czy dobrze Cie rozumiem, ale sugerujesz PCi? Inwestycyjnie to samobójstwo, nigdy mi się nie zwróci. No chyba, że są jakieś inne wynalazki z COP na poziomie 3 nie będące PCi.

Sugeruję PCi :)

Samobójstwo ? Chciałeś gaz ? Dobry kondensat+komin+roczne stałe opłaty = pompa ciepła 10-11kW ze średniorocznym COP3 ;)

Normalnie gazowy kamikadze się znalazł :D

Zrób OZC a potem zastanawiaj się a z ceramiką daleko nie zajedziesz ;)

Stawiam na ponad 50kWh/m2/rok po modyfikacjach.

Elektryka przy takiej powierzchni i źle policzonym zapotrzebowaniu to dopiero może być samobójstwo a tym bardziej kable.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jednak nie jest do końca prawda. Kondensat 1f mogę kupić za 7 koła już z zasobnikiem. Kocioł jest 19 kW więc komin to metrowa rura w ścianie kosztująca 700pln. Kotłownia i pompy przy PCi są identyczne. Przyłącz gazu 4 koła. Pompa ciepła z odwiertami (mam glinę) to minimum 30 koła. Liczyłem to i sprawdzałem wielokrotnie,. PC u mnei nie ma żadnego sensu.

 

Poproszę o radę jak z tym OZC. Robić samemu? Skąd wziąć program?

A może komuś zlecić - komu i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na ponad 50kWh/m2/rok po modyfikacjach.

Skoro stawiasz ponad 50kWh, to chyba OZC często nie używasz. Spokojnie, po tym co opisał kol. Kubaman, na oko widać że to max 40kWh/m2/rok, i stawiam dobre whisky jeśli się mylę, arturo wchodzisz?

No ale, jak by nie było wartobyłoby zrobić dobre wyliczenia w OZC, no i wtedy dopiero podyskutować, bo tak to zaraz zacznie się gdybanie. Ja mam kable, ale w domu 200m2 to trzeba 2x przemysleć, choć nie ma co skreślać. kol Kurt ma dom 165m2 i jak widać wyniki bardzo dobre, a dopiero przed świętami się wprowadził. To czy drogo czy tanio, to również zależy ide dla Ciebie to jest dużo za sezon grzewczy. Jak widać dom jest przemyślany, pod względem konstrukcji i technologii, więc nie spodziewam się po Tobie pochopnych decyzji. Nie wiemy też ile masz czasu na podjęcie decyzji. Co do PCi to ja jestem sceptyczny.Więc moim zdaniem najlepiej zrobić tak:

1. Oliczenia OZC, z tego co wiem kol asolt, może zrobisz to szybko, dobrze i za rozsądne pieniądze.

2. Dopiero zacząć dyskusję. Bo na razie bedzie wróżenie z fusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o radę jak z tym OZC. Robić samemu? Skąd wziąć program?

A może komuś zlecić - komu i za ile?

 

Program jest dość skomplikowany, jesli nie masz dużo czasu i nie chcesz na swoim domu się uczyć obliczeń to daj niech ktoś Ci to zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No to jednak nie jest do końca prawda. Kondensat 1f mogę kupić za 7 koła już z zasobnikiem. Kocioł jest 19 kW więc komin to metrowa rura w ścianie kosztująca 700pln. Kotłownia i pompy przy PCi są identyczne. Przyłącz gazu 4 koła. Pompa ciepła z odwiertami (mam glinę) to minimum 30 koła. Liczyłem to i sprawdzałem wielokrotnie,. PC u mnei nie ma żadnego sensu.

 

Poproszę o radę jak z tym OZC. Robić samemu? Skąd wziąć program?

A może komuś zlecić - komu i za ile?

A słyszał coś takiego jak pompy ciepła powetrze-woda ? malux20 ostanio nabył 10kW z pełnym montażem i wyposażeniem kotłowni za 17tys.zł,pompa taka pracuje nawet pon.-20st.C :)

Dalej nie ma sensu ?

OZC pogadaj z asolt-em :

http://forum.muratordom.pl/member.php?113586-asolt

na oko widać że to max 40kWh/m2/rok, i stawiam dobre whisky jeśli się mylę, arturo wchodzisz?

Nie,już jedną wiszę komuś ;)

Ale dalej twierdzę,że przy dokładnych wyliczeniach będzie pow.50kWh/m2/rok :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam wg stawek za 2011rok 1kWh w pzreliczneiu z gazu to coś około 25gr, a przy ogrzewaniu prądem 30-35gr, zalezy od dostawcy. Więc z jednej strony to mała różnica, z drugiej jednak jakaś to jest. Więc jak będziemy znali zapotrzebowanie z OZC, będziemy mogli zobaczyć jak to wychodzi. Może się okazać, że kable bedą zbyt ryzykowne, więc wtedy można dać podłogówkę wodną i na razie piec elektryczny, a za 5-10lat może wtsawisz cudowny wynalazek o cop 14,34:-). No ale jak widzisz bez OZC, jest za dużo gdybania,a za mało konkretów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo, a jakie masz COP dla tych -20 stopni ;) a ile dla -10 (teraz właśnie tyle mamy w Kraku). Tu wiem, że na pewno to nie dla mnie.

Przy -10st.C masz COP2,5 a na kablach COP1.Cięzko dyskutować jak nie znasz cen tego i tego ;) A cwu jak będziesz grzał ? Jakie zużycie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam wg stawek za 2011rok 1kWh w pzreliczneiu z gazu to coś około 25gr, a przy ogrzewaniu prądem 30-35gr, zalezy od dostawcy. Więc z jednej strony to mała różnica, z drugiej jednak jakaś to jest. Więc jak będziemy znali zapotrzebowanie z OZC, będziemy mogli zobaczyć jak to wychodzi. Może się okazać, że kable bedą zbyt ryzykowne, więc wtedy można dać podłogówkę wodną i na razie piec elektryczny, a za 5-10lat może wtsawisz cudowny wynalazek o cop 14,34:-). No ale jak widzisz bez OZC, jest za dużo gdybania,a za mało konkretów.

 

A taka wodna podłogówka i piec elektryczny też może być "akumulacyjna" ??? Po prostu zamiast kabli rurki do podłogówki, wylewka min 10 cm... Pytam bo też przechodzi mi takie rozwiązanie przez głowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy -10st.C masz COP2,5 a na kablach COP1.Cięzko dyskutować jak nie znasz cen tego i tego ;) A cwu jak będziesz grzał ? Jakie zużycie ?

2,5? Skąd to wziąłeś z ulotki? jak się nie myle jest jeden kol. który ma PCi powietrzna Mitsubishi, może czyta i podzieli się jaki teraz ma COP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A taka wodna podłogówka i piec elektryczny też może być "akumulacyjna" ??? Po prostu zamiast kabli rurki do podłogówki, wylewka min 10 cm... Pytam bo też przechodzi mi takie rozwiązanie przez głowę...

Jak najbardziej :)

Praktyczniejsze rozwiązanie niż kable,przy 1kWh za 1-2zł nie będziesz się zastanawiał czy zrywać podłogę czy robić huragan w domu z pompy ciepła powietrze-powietrze ;)

 

2,5? Skąd to wziąłeś z ulotki? jak się nie myle jest jeden kol. który ma PCi powietrzna Mitsubishi, może czyta i podzieli się jaki teraz ma COP.

eeeeee.JPG

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka wodna podłogówka i piec elektryczny też może być "akumulacyjna" ??? Po prostu zamiast kabli rurki do podłogówki, wylewka min 10 cm... Pytam bo też przechodzi mi takie rozwiązanie przez głowę...

Tak bo to wylewka akumuluje a nie kable/rurki. One tylko dostarczają energię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej :)

Praktyczniejsze rozwiązanie niż kable,przy 1kWh za 1-2zł nie będziesz się zastanawiał czy zrywać podłogę czy robić huragan w domu z pompy ciepła powietrze-powietrze ;)

Jaki znowu huragan ??!! Arturo do mnie masz nie daleko więc zapraszam do siebie, mam PC powietrze-powietrze, mitsubishi, i żadnych huraganów nie mam, fakt że jak stoisz koło kratki do dmucha, ale spod anemostatu z WM też przecież dmucha. Co do COP to ciężko stwierdzić, nie mam tak opomiarowanej pompy, ale zeszłej zimy jak było poniżej -20 to ogrzewała mój dom, przy COP 1 dałaby około 3 kW więc to na moją chałupę byłoby chaba za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej :)

Praktyczniejsze rozwiązanie niż kable,przy 1kWh za 1-2zł nie będziesz się zastanawiał czy zrywać podłogę czy robić huragan w domu z pompy ciepła powietrze-powietrze ;)

[ATTACH=CONFIG]97792[/ATTACH]

 

dla mnie to Ty Kaczyński masz na drugie. Każda dyskusja z toba kończy się tak samo prąd za 1zł, teraz widze posunąłeś się dalej 2zł. Żenada

 

Widzę, że nic się nie uczysz, dalej swoją wiedzę opierasz na ulotkach! zauważ że szybko z -20, przeszedłeś do -10, a teraz nawet -7. No i to są dane producenta, które są tak samo miarodajne jak dane producentów samochodów o ich spalaniu. Daruj sobie takie posty, bo to SPAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, doskonale wiem co ile kosztuje, nie jestem naiwną "blondynką" bez wiedzy. Drążę temat od roku, mam oferty, wiem ile mnie kosztowało to co już kupiłem. Poza tym jestem inżynierem budownictwa. Nie chce drążyć tego tematu bo to zupełnie niepotrzebne, powietrzna pompa ciepła zarówno jak i ogólnie PCi to najgorsze rozwiązanie przy tak dobrze zaizolowanym domu. Mam znajomego z powietrzną pompą ciepła, który płaci koszmarne pieniądze, bo ulotkowe COP okazało się być podanym dla +7 stopni, a nie -15.

 

Skontaktowałem się z asoltem, wrócę do dyskusji jak będę miał dane.

Prądu obawiam sie z jednego powodu: braku możliwości ucieczki w inny system jeśli coś w przyszłości z prądem pójdzie nie tak. Prąd umożliwia dokładną aplikację energii w konkretnych pomieszczeniach. Da się to zrobić dla wody i gazu, ale mam wycenę takiego systemu na sterowniku Honeywella na 6 koła. Uwzględniając koszty podłączenia, instalacji kotłowni i wodnego podłogowego oraz wymianę kotła po 15 latach jestem na kablach w stanie zaoszczędzić koło 25-30 tysięcy w przeciągu 30 lat. To jakieś 15-20 lat grzania jeśli relacja cen się nie zmieni.. tak to kombinuję,

Edytowane przez Kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jaki znowu huragan ??!! Arturo do mnie masz nie daleko więc zapraszam do siebie, mam PC powietrze-powietrze, mitsubishi, i żadnych huraganów nie mam,

Jaki masz przepływ powietrza ? Z reku jest z reguły od 100-300m3/h,porównamy ;)

Mam znajomego z powietraną pompa ciepła, który płaci koszmarne pieniądze, bo ulotkowe COP okazało się być podanym dla +7 stopni, a nie -15.

.

Podaj firmę,zebym się nie nadział w przyszłości.

dla mnie to Ty Kaczyński masz na drugie. Każda dyskusja z toba kończy się tak samo prąd za 1zł, teraz widze posunąłeś się dalej 2zł. Żenada

Ja biorę podczas budowy wszystkie okoliczności,którę mogą wystąpić w przyszłości bo zamierzam domek mieć do końca życia ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...