Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

za lat parę druga taryfa zrobi się na tyle nieprzewidywalna

Nie szkodzi, przecież sterownik będzie włączał ogrzewanie w taniej, a nie Ty, najwyżej będzie sprzężony z elektrownią. Moja pc ma takie wejście: "blokada zakładu energetycznego" - wtedy z niego skorzystam. Cena zrobi swoje, prawie 2x tańszy prąd jest wart zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
doszkol się trochę w ogrzewaniu nadmuchowym...

kolega 1Igor1 (jakoś tak ) ci w tym pomoże ...

Jakoś tak wymijająco odpowiadacie na pytania ;)

Dlaczego połączenie reku i DGP jest złe wg fachowców od kominków i wentylacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację jasku, tylko pamiętaj, ze tego typu rozwiązania to do tych domów, w których bedziecie mieszkać do śmierci - bo w przypadku jego sprzedaży z takim "contentem" to... oszczędności poczynione na prądzie oddacie kupującemu w formie rabatu, byleby tylko wziął ten dom...

 

to po co się w ogóle męczyć z budową ?

stawiać byle co, byle jak, jakoś będzie...

 

lepiej od razu obłożyć się dożywotnim kredytem i zainwestować we wszystko co najlepsze bo może będzie łatwiej sprzedać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi, przecież sterownik będzie włączał ogrzewanie w taniej, a nie Ty, najwyżej będzie sprzężony z elektrownią. Moja pc ma takie wejście: "blokada zakładu energetycznego" - wtedy z niego skorzystam. Cena zrobi swoje, prawie 2x tańszy prąd jest wart zachodu.

 

masz rację, tylko proces ładowania wylewki będzie nieprzewidywalnie "rwany"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co się w ogóle męczyć z budową ?

stawiać byle co, byle jak, jakoś będzie...

 

lepiej od razu obłożyć się dożywotnim kredytem i zainwestować we wszystko co najlepsze bo może będzie łatwiej sprzedać ...

 

 

nie rozumiesz mnie -> gwarantuję Ci, że para dobrze sytuowanych Niemców np. na Mazurach /oj lubią, je, lubią/ chętniej zakupi domek z wysprzątanym poddaszem nieużytkowym, niż z jakimś baniakiem i plątaniną kabli, rurek i wentilatorium...

 

a dzisiejsze najdroższe meble czy plazma za 20 lat będą budzić co najwyżej politowanie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi, przecież sterownik będzie włączał ogrzewanie w taniej, a nie Ty, najwyżej będzie sprzężony z elektrownią.

To nie elektrownia dyktuje nam, tylko przemysł/produkcja dyktuje elektrowniom. To nie oni ida nam na rękę tylko my im. Bo nadmiaru mocy w kieszenie nie schowają a wygaszanie kotłów jest tak samo sterowalne i opłacalne jak ogrzewanie akumulacyjne;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Bo DGP słuzy do grzania a WM do wentylacji, najprostsza odpowiedź, po drugie dT jest za wysokie.

Temperatura podobna jak w pow-pow :)

Ciepłe powietrze jest cięższe od zimnego i schodzi na dół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie szkodzi, przy bezwładności podłogówki liczy się suma dobowa.

 

dołóz do tego równania pażdziernik i marzec - czyli + 10stC w dzień i -5 w nocy - moim zdaniem zbyt dużo niewiadomych... dlatego napisałem, że pewnie machniesz ręką, nastawisz na 22stC i nie będziesz tam zaglądać... a że łyknie parę kWh z drogiej - to co z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie elektrownia dyktuje nam, tylko przemysł/produkcja dyktuje elektrowniom. To nie oni ida nam na rękę tylko my im.

Oczywiście, że tak, ale dla nas na jedno to wychodzi. Teraz mamy tanie godziny - sprawę załatwia timer. Jeśli będą godziny szarpane wg. zapotrzebowania przemysłu, to dystrybutor będzie nam podawał sygnał kiedy mamy tanio ssać. My magazynować energię możemy, oni nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak, ale dla nas na jedno to wychodzi. Teraz mamy tanie godziny - sprawę załatwia timer. Jeśli będą godziny szarpane wg. zapotrzebowania przemysłu, to dystrybutor będzie nam podawał sygnał kiedy mamy tanio ssać. My magazynować energię możemy, oni nie.

A kto to Oni? jacys obcy? bo sie pogubiłem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak, ale dla nas na jedno to wychodzi. Teraz mamy tanie godziny - sprawę załatwia timer. Jeśli będą godziny szarpane wg. zapotrzebowania przemysłu, to dystrybutor będzie nam podawał sygnał kiedy mamy tanio ssać. My magazynować energię możemy, oni nie.

 

jakoś nie widzę tego magazynowania na zapas, bo przecież nie wiadomo kiedy i na jak długo znowu będzie taniej...

teoretycznie mógłbym włączyć ogrzewanie na pięć godzin aby załadować te 50 kwh (wystarcza przy 0*/22* ), ale huśtawka temp. była by niezła ...

z drugiej strony skąd wiem że włączą mi tyle ile potrzebuję przy -15* ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołóz do tego równania pażdziernik i marzec - czyli + 10stC w dzień i -5 w nocy - moim zdaniem zbyt dużo niewiadomych...

Teraz też tak mam i poza zmianą czasu nie zaglądam. Sterownik pokojowy (zwykły Auraton) się martwi, a nie ja. Przy "szarpankach" nie będę miał obowiązku, tylko prawo korzystania z taniej taryfy, więc w październiku i marcu będę korzystał mniej. Auraton sobie poradzi, najwyżej dostanie nowe baterie ;-) Mój dom ma dużą bezwładność, więc mogę grzać lub nie grzać kilka godzin i nic specjalnego się nie dzieje, gdybym grzał szkieletora lub powietrzem, to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...