Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mówisz i masz:)

Jakie mi przyniosą oszczędności rocznie na CWU np. jaśka71 wynalazki? Ja tego moimi ręcami nie zrobię. Ile oszczędzę? 100 czy 1000 zł rocznie? Ile kosztuje taka inwestycja?

czytaj ze zrozumieniem, nim zaczniesz pieprzyć głupoty i obrażać ludzi. To po pierwsze.

W którym poscie jasiek proponował do domu kubaman swoje wynalazji? jak byś czytał uważnie a nie wyrywał z kontekstu wiedziałbyś że nie było to adresowane do niego.

nadal czekam na twoja propozycje ogrzewania do domu kubaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz:)

Jakie mi przyniosą oszczędności rocznie na CWU np. jaśka71 wynalazki? Ja tego moimi ręcami nie zrobię. Ile oszczędzę? 100 czy 1000 zł rocznie? Ile kosztuje taka inwestycja?

 

zależy co masz na myśli

ty może i nie zrobisz ale są tacy co lubią sobie majsterkować ...

są też tacy co za sezonowy podgrzewacz do wody płacą naście tys. i niby ma być za darmo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja uchylę wam rąbka tajemnicy, że testuję na samym poddaszu reku typu rura w rurze wg pomysłu z elektrody i teraz - przy -14stC za oknem - nawiewam +14stC do wewnątrz przy wydajności ok 20m3/h

 

koszt: ok 500pln :p

To może ja tym sposobem zrobiłbym sobie WC, a raczej SWC - strychowy wymiennik ciepła:-) Powietrzem wywiewanym wstepnie ogrzewał te nawiewane? Pokaż jakieś foty, albo likna do elektrody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja uchylę wam rąbka tajemnicy, że testuję na samym poddaszu reku typu rura w rurze wg pomysłu z elektrody i teraz - przy -14stC za oknem - nawiewam +14stC do wewnątrz przy wydajności ok 20m3/h

 

koszt: ok 500pln :p

 

normalnie jakieś 185w na godz. oszczędności robisz ;)

ile z tego zabierają wiatraki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWC - kupuję nazwę :p

 

pewnie wiesz, jak wygląda ISOMAX - podejrzyj foty w necie a zatrybisz

Coś w stylu kominów do kondensatów? To by było dla mnie cos pieknego, miejsca mam na strychu wpiz..i ciutciut. No od jutra coś pokminie, choc znając życie jasiek już ma gotowy projekt i mnie rano uraczy;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie jakieś 185w na godz. oszczędności robisz ;)

ile z tego zabierają wiatraki ?

 

9W baby :) ale nic więcej nie powiem:) dodam, że mam sterowanie nawiewem w kazdym z 4 pomieszczeń poddasza i to niezależnie :p

 

p.s. żeby Ci dać do myślenia, to wiatraków jest... 6 :p jeden w czerpni, jeden w wyrzutni + 4 w każdym z kanałów :p

 

To może ja tym sposobem zrobiłbym sobie WC, a raczej SWC - strychowy wymiennik ciepła:-) Powietrzem wywiewanym wstepnie ogrzewał te nawiewane? Pokaż jakieś foty, albo likna do elektrody

 

tutaj zobacz

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrmak, zapomniałbym:

Zamieniam sie w słuch, co ty radzisz w tym przypadku?

 

Nadal czekam na twoja propozycje ogrzewania do domu kubaman.

 

Cos długo się zastanawiasz, jak do pyskówek to posty z rękawa wyciagasz jeden za drugim. no a jak wiedza trzeba błysnąć to mozolnie Ci to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile ci teraz wylata wyrzutnią z reku ?

a ile masz na czerpni ?

 

na czerpni -12 a na wylocie 8-9stC

wyrzucam 22stC /lazienka/

 

testuję to od 2 miesięcy, bangla całodobowo, jest to eksperyment w skali mikro /co widać po wydajności/; dodam jeszcze, że powierzchnia wymiany wynosi 1,9m2 /aluminium/

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę mała sprawność ok.40%

 

zabawka z pozostałości śmieci pobudowlanych... niech sobie dmucha :p

 

72% wg wzoru adiqq powziętego z innego forum:) ale ponoć jest zły....

 

Wzór na sprawnośc rekuperacji wynosi

n=(Tn-Tz)*100%/(Tw-Tz)

 

Tn-temperatura nawiewu

Tz-temperatura zewnętrzna

Tw-temperatura wewnętrzna

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...