Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pod dachem będzie czerpnia do WM to jakoś później zepmieny odpowiednimi sterownikami

 

na ścianie kolektor do WM i CWU - kolektor do WM dla mnie jasna sprawa

nadmiar ciepla polecaliście wykożystać do CWU

bede mial 140 galmeta ... jak to spiąc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Radzę Ci jednak strzec się firmy GREE, chińszczyzna pierwszej wody, szybciej się spieprzą niż się zwrócą.

Dostałem już cynk,także Gree odpada :)

Narazie nie zastanawiam się poważnie nad PCi,jak się trafi okazja dobrej PCi do 15tys.zł to łyknę,podstawa to Kospel :)

Z uwagi na planowane duże zużycie cwu(tylko wanna) muszę coś myśleć :)

 

Głupio by było żeby cwu wychodziło drożej od c.o a o tym tutaj każdy zapomina :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod dachem będzie czerpnia do WM to jakoś później zepmieny odpowiednimi sterownikami

 

na ścianie kolektor do WM i CWU - kolektor do WM dla mnie jasna sprawa

nadmiar ciepla polecaliście wykożystać do CWU

bede mial 140 galmeta ... jak to spiąc ??

tak jak na schemacie w moim dzienniku (potrzebny dodatkowy zbiornik )wymiennik jak najbliżej kolektora bo rura doprowadzająca bardzo dużo traci nawet w ociepleniu

co to za pomieszczenie masz na piętrze na prawo prosto ze schodów, nad kuchnią ?

pasowało by gdzieś w nim w kącie dać wymiennik

 

ile cm niżej wieszasz sufity na dole ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak na schemacie w moim dzienniku (potrzebny dodatkowy zbiornik )wymiennik jak najbliżej kolektora bo rura doprowadzająca bardzo dużo traci nawet w ociepleniu

co to za pomieszczenie masz na piętrze na prawo prosto ze schodów, nad kuchnią ?

pasowało by gdzieś w nim w kącie dać wymiennik

 

ile cm niżej wieszasz sufity na dole ?

 

sufit 20-30 cm podwieszany

pomieszczenie nad kuchnia jakis schowek - docelowo moze jakas garderoba + pierdolnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem już cynk,także Gree odpada :)

Narazie nie zastanawiam się poważnie nad PCi,jak się trafi okazja dobrej PCi do 15tys.zł to łyknę,podstawa to Kospel :)

Z uwagi na planowane duże zużycie cwu(tylko wanna) muszę coś myśleć :)

 

Masz tu pompę znanego producenta - napiszesz czy odszranianie działa, i temperatury -15 niegroźne temu ustrojstwu:

 

Panasonic Aquarea 7kW - 13800 zl - j.zewn. WH-UD07CE5-A, wewn. WH-SDF07C3E5

 

choc duzo lepsze parametry ma model WH-MXF09D3E5 (dwa w jednym) za 18400 zl o stałej mocy 9kW do -15 st C, jest to o tyle ważne, że przy tych 9 kW zmiescisz sie z palcem w taniej taryfie przy -20 na CO (jesli bedzie nadal dzialac) i zagrzejesz 400l wody do kąpieli w wannie, w tym modelu 7kW może zabraknąć mocy.

 

Ilosc pobranego pradu i oddanego dla tych modeli i temperatur zewnetrznych:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, -15 st,,,,,,,,,,,,,, -7st,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 2st,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 7st wynosi odpowiednio

model 7kW - ,,,,,,,,2kW/4,6kW,,,,1,94kW/5,15kW,,,,,,,,1,98kW/6,55kW,,,,1,59kW/7kW

model 9kW T-cap 3,54kW/9kW,,,,3,2kW/9kW,,,,,,,,,,,,,2,55kW/9kW,,,,,,,,,,,,,1,9kW/ 9kW

 

dane przy dT wody 5 st, nagrzewana do 35stC, powrot o temp 30stC

widac, że przy -15st pompa 7kW daje dwukrotnie mniejsza moc grzewcza.

 

przy dT 15 st - czyli nagrzewamy wode do 45 st Celsjusza dane tak sie mają:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,-15 st,,,,,,,,-7st, ,,,,,,,,, 2st,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 7st

model 7kW - ,,,,2,12/7,,,,2,64/6,6,,,,,,2,38/5,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,2,42/4,6

model 9kW - ,,,,2,5/9,,,,,,3,09/9,,,,,,,3,96/8,7(szacunek),,,,,,,,,,3,06/7,6(szacunek)

 

sie napisalem a wystarczylo zrobic zrzut z danych panasonica...

 

Aha, te pompy sprzedaje firma ze Szczecina, wystawia je także na allegro (ceny nie tylko dla wtajemniczonych), wystarczy wpisac w wyszukiwarce panasonic aquarea- dla 7kw, i panasonic monoblok - dla 9kW

 

szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa. U mnie PGE zrobiło sobie tak sprytnie że prąd mają tani za to przesył drogi. Nie mam na co zmienić. ENEA jest nieznacznie tańsza - ale to tylko jakieś 100 zł/rok

 

He, he. Jak temat o zmniejszaniu zapotrzebowania domów, to wszyscy inwestują i kombinują by zejść jak najniżej, jak wystarczy podpisać nową umowę by płacić mniej to już się macha ręką:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się ładnie rynek poukładał że nie z kim podpisać umowy żeby znacząco zaoszczędzić. 100 zł/rok to mała zachęta. Na razie nastoło nowe i PGE pruszków wprowadziło taryfę G 12W. To se zmieniłem . We wtorek wpadną elektrycy przeprogramowć licznik.

Ale nie w każdym przypadku tak jest - jeśli przesył jest tani w twoim zakładzie energetycznym (przesył płacisz zawsze w swoim zakładzie) wtedy opłaca prąd się kupować od kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serio, lubisz się kompać w wannie? Dla mnie to strata czasu, obrzydzenie ze siedze w moich wymoczynach itd. Jak jestem na wyjazdach to zawsze mam dostep do wanny i nie place za wode mimo tego wole prysznic, on orzeźwia jest zdrowszy.

 

Zależy - ja lubie sobie polezeć i poczytać dolewając gorącą wodę od czasu do czasu. Często też biorę przed wanną prysznic celem niezalegania w "wymoczynach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...