Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zytko: rachunki zle nie beda to moge sie bawic, byle tylkow koncu to opanowac, a jak juz pisalam, zagaduja mnie ludziska wieczorami pelno pw wysylaja, a ze ja kulturalna jestem to odpisuje no i to kurcze nie ma nawet jak skupic sie na tym sterowaniu :p

 

pewnie każdy chce poznać Twoje "złote" ustawienia auratonów, by otrzymać taki efekt - bo nikomu poza Tobą nie udało ich się tak ustawić, żeby uzyskać równie zaskakujący efekt przy ogrzewaniu :p toteż piszą i piszą...

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pewnie każdy chce poznać Twoje "złote" ustawienia auratonów, by otrzymać taki efekt - bo nikomu poza Tobą nie udało ich się tak ustawić, żeby uzyskać równie zaskakujący efekt przy ogrzewaniu :p toteż piszą i piszą...

buhaha och kasasz kasasz od rana ;) uwazaj bo sie jeszcze odgryze ;)

wiesz, ja nie mam faceta w domu ktory mi doradzi, bo moj wogole sie tym nie interesi nawet nie wie ile kabli mamy - nic, to wszystko ja ustalalam u nas, no i teraz tez ja steruje jak mi sie podoba a on - w sumie nie mowi czy mu zimno czy cieplo - to jemu chyba ok, kazdy kto przychodzi mowi ze goraco u nas, ale jak siedzi sie w domu caly dzien to tez inaczej.

Narazie przy Twoich ustawieniach niestety w dzien zalaczalo sie troche, ale teraz nabija temp widze dosc wysoka, bo juz prawie 24 stopnie sie zrobilo to moze do wieczora wystarczy - zobaczymy.

Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buhaha och kasasz kasasz od rana ;) uwazaj bo sie jeszcze odgryze ;) wiesz, ja nie mam faceta w domu ktory mi doradzi, bo moj wogole sie tym nie interesi nawet nie wie ile kabli mamy - nic, to wszystko ja ustalalam u nas, no i teraz tez ja steruje jak mi sie podoba a on - w sumie nie mowi czy mu zimno czy cieplo - to jemu chyba ok, kazdy kto przychodzi mowi ze goraco u nas, ale jak siedzi sie w domu caly dzien to tez inaczej.

 

masz całe mnóstwo najdobrych, dobrych, mniej dobrych i niedobrych dusz na forum:P do wyboru, do koloru :p

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ma rację

 

 

"umiarkowanie ciepło" rzekłbym

 

jeśli taka różnica jest w dłuższym czasie to coś jest nie tak z systemem grzewczym

 

mówiłem, że elektryk odwrotnie podłączył kabel i zamiast grzać chłodzi... auraton nie pokazuje minusowych temperatur, więc te 35stC to tak naprawdę w podłodze jest -35stC (pewnie stąd tez ten lód na zdjęciu) :p

 

jedyny plus tego błedu, że pobierając ciepło z pomieszczenia i chłodząc kablem w zimie zwracasz prąd do elektrowni, więc dlatego rachunek mieści się w granicach normy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób jak napisałem...;)

no chyba że wymiękasz i już nie chcesz tych 25* ?:p

ps. takie ustawienia najlepiej zrobić po 22:00 bo pierwsza noc będzie na max-a

Nie no nie wymiekam, zrobie tak, ale jutro bo dzis probuje jeszcze cos innego. Dzieki za pomoc.

i ma rację

jeśli taka różnica jest w dłuższym czasie to coś jest nie tak z systemem grzewczym

Sprobuje jeszcze pozamykac te okna i robic jak Zytko pisal tzn wietrzyc kilka razy dziennie ale okna na szczelno.

masz całe mnóstwo najdobrych, dobrych, mniej dobrych i niedobrych dusz na forum:P do wyboru, do koloru :p

do ktorej grupy sdusz Ty nalezysz?? Zreszta, ja myslalam ze tu tylko najdobre i dobre dusze ;)

"umiarkowanie ciepło" rzekłbym

mówiłem, że elektryk odwrotnie podłączył kabel i zamiast grzać chłodzi... auraton nie pokazuje minusowych temperatur, więc te 35stC to tak naprawdę w podłodze jest -35stC (pewnie stąd tez ten lód na zdjęciu) :p

jedyny plus tego błedu, że pobierając ciepło z pomieszczenia i chłodząc kablem w zimie zwracasz prąd do elektrowni, więc dlatego rachunek mieści się w granicach normy...

Ty zawsze na przekor - nagrabisz sobie ....;)

lód na zdjęciu jest od zimnego stalowego progu (pewnie pusty w środku i hula w nim mroźne powietrze - może wystarczyłoby wypełnić go pianką), też mam taki, ale nawciskałem do niego styropianu i nic się nie szroni.

PIanka napewno jest wypelniony przynajnmniej w jakiejs czesci bo sama napelnialam.... ale co dalej zrobili to juz nie wiem i ta beda odrywac to poprawia jak cos.

A lod jest stad, ze wilgoc ktora jestw domu w duzej ilosci skrapla sie na drzwiach splywa to w dol a spotyka sie z mrozem -20 stopni ktory wpada przez ten brak uszczelki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ktorej grupy sdusz Ty nalezysz?? Zreszta, ja myslalam ze tu tylko najdobre i dobre dusze ;)

nie mieszczę się w żadnej z tych kategorii niestety

Nie no nie wymiekam, zrobie tak, ale jutro bo dzis probuje jeszcze cos innego. Dzieki za pomoc.

 

dzis bedzie grzane kuchenką gazową :p

 

A lod jest stad, ze wilgoc ktora jestw domu w duzej ilosci skrapla sie na drzwiach splywa to w dol a spotyka sie z mrozem -20 stopni ktory wpada przez ten brak uszczelki...

 

diagnoza trafna; pacjent zmarł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 metrów kwadratowych okien, to ja mam od południa w jadalni i salonie. Cały dom ma z połaciówkami 40m2 okien i nie wyobrażam sobie tego inaczej. I tak od północy okien prawie nie ma, od wschodu jest mało i małe, więc gimnastykowałem się, by nie dawać więcej i po złej stronie. Inaczej dom będzie ciemny, i mieszkanie w nim będzie po prostu niefajne, po co komu taki dom? Poza tym są normy oświetlenia pomieszczeń, i te wymagania wcale nie są takie małe. Oszczędzajmy dając jak najlepsze okna a nie żyjąc w bunkrach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mieszczę się w żadnej z tych kategorii niestety

 

dzis bedzie grzane kuchenką gazową :p

 

diagnoza trafna; pacjent zmarł...

No to zaczynam sie obawiac...

Nie mam gazu - skonczyl sie - pozostaje mi indukcja a tym raczej nie pogrzeje, ale...mam suszarke - podobno niezle grzeje ;)

ostanie: podpadasz dzisiaj oj podpadasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie temperatury zewnętrzne są do tego zużycia ?

 

chcesz mieć gorąco w domu to się nie dziw ...;)

eno dzis tylko -11 bylo (przynajmniej tak pokazywalo na term przy drodze)

Zazwyczaj bylo troche mniej.

 

Jasiiek ja sie nie dziwie, na szybko wyliczylam, ze przy takim zuzyciu byloby 900 zl na miesiac, to nie jest zle jak na takie temp na zewnatrz i jak na takie temp wewnatrz, choc wolalabym by bylo mniej ;) Czytalam ile placa za gaz - dziennie powyzej 10-15 m a metr cos kole 2,2 wiec wychodzi im i tak wiecej niz mi na prad - niezle nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

h..hm...no Jasiek, ale tej praktyki tez tu nie widze nigdzie rozpisanej ;) A mialo byc ;)

Zmienilam ustawienia - podloga kuchnia i salon cala noc temp ustawiona 35 salon blokada podlogi dopiero na 38 stopni.

Jakaś masakra 38*C temp blokady, u mnie jest 25*C i nie mogę sobie wyobrazić tych twoich 38.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: podloga idzie od okolo 20 (tak mi pstryknelo) mamy ponad 3 godziny grzania - temp powietrza tylko 23 w salonie, podloga niezbyt ciepla a pokazuje ze niby ma 34 stopnie, napewno tyle nie ma, bo w lazience mam nastawione na 29 stopni i przy tych 29 jest naprawde cieplutka podloga...Cos nie halo z tym sterownikiem jest...

Zmierz powierzchnię podłogi pirometrem, takim dla dzieci, pisałaś że masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużych oknach pozostaje kwestia komfortu cieplnego bo w pobliżu szyby zawsze będzie zimniej. Więc jeśli planujesz okno 6 m2 od podłogi do sufitu bez grzejnika kanałowego i dodatkowo postawisz przy tej wnęce okiennej stół i krzesła, to siedzenie przy stole nie będzie należało do przyjemności. Bierzcie to pod uwagę planując duże przeszklenia. Są fajne ale trzeba to robić z głową. Sam zrobiłem to nie najlepiej i teraz muszę to polubić.

Przy dobrych oknach to moim zdaniem nie problem, ja mam w salonie dwa ona 3m szerokie 80cm od okien toi sofa, teraz na niej siedzę, plecami do okna, na dworze -27*C (sam nie wierzę że jest tak zimno, maakra jakaś) i nic a nic nie czuje zimna na plecach. w strefach przyokiennych mam kable co 10cm, reszta salonu co 15-20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...