Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jak już jesteśmy przy wrażeniach...

jakie największe z użycie energii zaobserwowaliście w te obecne mrozy ?

mój dom pobił rekord kilka dni temu jak było -29*

124 kwh na wszystko razem, tyle nie widziałem odkąd mieszkam ...

dzień wcześniej paliłem w kominku...

 

-29,5stC pokazalo auto rano; poszlo z dymem 124kWh :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No jeżeli koszty ogrzewania nie robią na tobie wrażenia to nie było tematu:)

Byl - napisales mi ze cos da sie zrobic - potem ze jednak sie nie da, i stwierdziles ze sie na czyms nie znam (o czym natabene mam jakies pojecie...) hm.....

iprobujesz (wczesniej podwazajac jakies moje umiejetnosci czy wiedze) stwierdzic ze sprawy nie bylo....

POdpadles Liwko.....

 

 

Moje najwieksze zuzycie na ogrzewanie 81 KW (rozpisane bylo wczesniej ) a caly dom to nie wiem - pewnie duzo bo my jestesmy antypradooszczedni - plazma, halogeny (12 wlasnie sie teraz swieci x50w = 600w/h) komputer ;) sprzet w akwarium, bojler (on tylko w taniej idzie) u mnie to straszne pozeracze pradu, w mieszkaniu placilam za prad 250-300 zl miesiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało spytam.... tylko w taniej taryfie? czy całodobowo?

 

3/4 w taniej; przeliczasz na pieniążki? ułatwię Ci: np. półlitrowy Ballantine's + paczka fajek

 

U mnie przy minus 25 w nocy ogrzewanie zeżarło 73 kwh/dobę (powstrzymałem się i nie paliłem w kominku).

 

saute? :p

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamten nik byl zbyt meski i tu juz wszyscy wiedza, ale gdzie nie pisze, to kazdy mysli ze z facetem rozmawia ;)

 

Liwko: dlatego bogaty buduje dom do 200 tys ;) I przeciez jade glownie na 2 taryfie, pierwsza to pokoje dzieci(ale chodza dopiero przy takich mrozach w pierwszej) i tu chocbym miala majatek placic to na dzieciahc nie bde oszczedzala, no i moja niewiedza o sterowaniu o ktorym sie ucze ;)

I wyobraz sobie, ze zalezy mi na akumulacji, ale jest jeszcze cos jak komfort - a oszczednosc - to cos pozornego, musisz zalozyc wiecej swetrow jak ci zimno, wiec wiecej prania a proszek dorgi itd itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plaga z tą zmianą nicków. Liwko ma podobno zmienić na Ecopol i wreszcie wykupić płatny profil.

 

wmnich to male piwko...

 

a czy wiecie, ze Heno'k porzucił rozwiązania energooszczedne i zatracił się w muzyce?

 

tadam! nowa płyta! co prawda EPka, ale zawsze... no i darmowa do zassania!

http://www.henokmusic.com/henokMyspaceFlyer.jpg

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamten nik byl zbyt meski i tu juz wszyscy wiedza, ale gdzie nie pisze, to kazdy mysli ze z facetem rozmawia ;)

 

Liwko: dlatego bogaty buduje dom do 200 tys ;) I przeciez jade glownie na 2 taryfie, pierwsza to pokoje dzieci(ale chodza dopiero przy takich mrozach w pierwszej) i tu chocbym miala majatek placic to na dzieciahc nie bde oszczedzala, no i moja niewiedza o sterowaniu o ktorym sie ucze ;)

I wyobraz sobie, ze zalezy mi na akumulacji, ale jest jeszcze cos jak komfort - a oszczednosc - to cos pozornego, musisz zalozyc wiecej swetrow jak ci zimno, wiec wiecej prania a proszek dorgi itd itp ;)

 

Komfort cieplny to bardzo dyskusyjna sprawa. Ja chodzę po domu w T-shircie, czasami w gaciach, a moja w swetrze i potrafi spać w skarpetkach, fuuuj.

Nawiasem mówiąc, nie przegrzej dzieci, to gorsze od zmarznięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...