Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja pierdzielę, masakra od godziny 13-tej chyba z 4 strony dopłodziliście, a ja potem zamiast w 15min, to dwie godziny nadrabiam zaległosci i biedaczysko w 10-ciu odsłonach odpowiadam. Do robo ty się weźcie, odśnieżcie przed domem a nie na kompach siedzicie:-P Do jutra:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja pierdzielę, masakra od godziny 13-tej chyba z 4 strony dopłodziliście, a ja potem zamiast w 15min, to dwie godziny nadrabiam zaległosci i biedaczysko w 10-ciu odsłonach odpowiadam. Do robo ty się weźcie, odśnieżcie przed domem a nie na kompach siedzicie:-P Do jutra:-)
mowilam, ze tu nikt nie pracuje na tym forum ;)

 

a co poniektorzy, to mogliby czase m sprawdzac, czy nie maja skrzynki zablokowanej, przepelnionej - bo pw nie da sie wyslac...

Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z ciekawosci tez sprawdze dzis stan na liczniku przy bramie - zuzycie od 20 stycznia -hm ciekawa jestem... choc ja duzo w I taryfie robie, jakos sie strasznie nie pilnuje zwlaszcza ze pralka z suszarka idzie 3-4 godziny....

 

A temp zewn rano -15, teraz - 13 wiec i zimmny wiatr, wiec jest zimniej niz wczoraj a temp w domu wyzsze...wiecie co - moj dom dziwny jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAm problemas maly:

dom do wynajecia, na ten moment 100m (parter z dosc niskim poddaszem) bedzie rozbudowywany i wtedy bedzie 170m, 3-4 samodzielne mieszkania + biuro, w sezonie (lato) moze byc jednoczesnie ponad 20 osob korzystajacych z wody itd.

remont totalny wlacznie ze zrywaniem podlogi do gruntu (brak chudziaka-podloga drewniana byla)

budynek srednio izolowany - na dach jest 15 welny (nie wiadomo jakiej) + 5 cm 0,31 (0,33?) isovera nie da sie wiecej.

sciany - jeszcze nie wiadomo, zalezy od tego czym bedzie dom ogrzewany

 

Pytanie: jaki sposob ogrzewania wybralibyscie do takiego domu?

Moje propozycje byly takie:

1. Gaz, ale wiadomo ze nikt nie bedzie pilnowal zuzycia - moze wyjsc drogo, kolejny problem woda- zwykly piec nie bedzie w stanie wyprodukowac takiej ilosci cieplej wody, musialby byc taki z wbudowanym zbiornikiem na wode (dosc wysoki koszt takiego pieca)

2. Ekogroszek - ale wtedy niezaleznie czy bedzie potrzeba czy nie (przez wekendy moze nikogo nie byc w tym budynku) trzeba bedzie jednak kontrolowac jego dzialanie wiec przychodzic tam

3. Moje rozwiazanie (nie wiem, wydaje mi sie najrozsadniejsze,ale...)

zwykly piec na wegiel a do tego piece akumulacyjne statyczne (z piecem na ekogroszek inwestycja bylaby zbyt droga) w tygodniu chlopaki pala sobie czym chca (wiec wychodzi im to tez taniej bo beda mieli co wrzucac) a przez wekedny piece ktore podtrzymuja temp na tyle by nie wyziebic domu??

4. Inna propozycja??

 

I kolejne pytanie - poniewaz jest taka mozliwosc, co bedzie tansze - zalozenie zwyklych grzejnikow czy zrobienie jednak podlogowki wodnej na parterze?

Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAm problemas maly:

dom do wynajecia, na ten moment 100m (parter z dosc niskim poddaszem) bedzie rozbudowywany i wtedy bedzie 170m, 3-4 samodzielne mieszkania + biuro, w sezonie (lato) moze byc jednoczesnie ponad 20 osob korzystajacych z wody itd.

remont totalny wlacznie ze zrywaniem podlogi do gruntu (brak chudziaka-podloga drewniana byla)

budynek srednio izolowany - na dach jest 15 welny (nie wiadomo jakiej) + 5 cm 0,31 (0,33?) isovera nie da sie wiecej.

sciany - jeszcze nie wiadomo, zalezy od tego czym bedzie dom ogrzewany

 

Pytanie: jaki sposob ogrzewania wybralibyscie do takiego domu?

Moje propozycje byly takie:

1. Gaz, ale wiadomo ze nikt nie bedzie pilnowal zuzycia - moze wyjsc drogo, kolejny problem woda- zwykly piec nie bedzie w stanie wyprodukowac takiej ilosci cieplej wody, musialby byc taki z wbudowanym zbiornikiem na wode (dosc wysoki koszt takiego pieca)

2. Ekogroszek - ale wtedy niezaleznie czy bedzie potrzeba czy nie (przez wekendy moze nikogo nie byc w tym budynku) trzeba bedzie jednak kontrolowac jego dzialanie wiec przychodzic tam

3. Moje rozwiazanie (nie wiem, wydaje mi sie najrozsadniejsze,ale...)

zwykly piec na wegiel a do tego piece akumulacyjne statyczne (z piecem na ekogroszek inwestycja bylaby zbyt droga) w tygodniu chlopaki pala sobie czym chca (wiec wychodzi im to tez taniej bo beda mieli co wrzucac) a przez wekedny piece ktore podtrzymuja temp na tyle by nie wyziebic domu??

4. Inna propozycja??

 

I kolejne pytanie - poniewaz jest taka mozliwosc, co bedzie tansze - zalozenie zwyklych grzejnikow czy zrobienie jednak podlogowki wodnej na parterze?

 

skoro jest możliwość założenia podłogowego ...

to tylko PC !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlogowe mozna tylko na parterze 0 PC nie pomyslalam wogole, wydaje mi sie ze bedzie to wymagalo dosc duzego nakladu finansowego?? No i czy wejdzie na dzialke - pewnie sa jakies warunki okreslajace odleglosci pompy od granic domu, sasiada itd a idzalka jest waska i mala.

 

zapomnialam dodac, ze inwestcja ma byc jak najtansza w wykonaniu i eksploatacji (wiem znow wymagam niemozliwego)

Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz tanio to będzie drogie w eksploatacji. Kto miałby tam palić ? palacz czy wynajmujący ?

wynajmujacy to ekipa budowlana majaca non stop pelno drewna (jakies szalunki itp) wiec mieliby czym palic i palili by sobie sami, ale na wekend zjezdzaja do domu. Do tego bylyby jakies studentki, ale nikt nie zmusi jej by chodzila wunglem palic...wiec musi byc cos, co bedzie dzialalo wekednami a nie bedzie wymagalo obslugi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynajmujacy to ekipa budowlana majaca non stop pelno drewna (jakies szalunki itp) wiec mieliby czym palic i palili by sobie sami, ale na wekend zjezdzaja do domu. Do tego bylyby jakies studentki, ale nikt nie zmusi jej by chodzila wunglem palic...wiec musi byc cos, co bedzie dzialalo wekednami a nie bedzie wymagalo obslugi...

 

piec na wszystko, PPC i bufor;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek: no ale co przez weekedny?? ppc bedzie tylko do wody??, zima chyba nie da rady ogrzac 170 m, bo jezeli studentki zostana na wekedn to choc w tych 2 3 3 pokojach bedzie musial byc z 20 stopni no i jaki jest koszt calej instalacji z buforem pod ppc ?? Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gorali i studentki ogarnales...faceci - typowe ...

Post jest dlugi bo nie chcialoa mi sie potem odpowiadac i kazdemu z osobna dopisywac - moge napisac w 2 zdaniach:

dom do wynajecia - jaki system ogrzewania pow 100/170 m?? ;) odp :p

 

No, teraz to ja rozumiem:)

Może warto by było pomyśleć o jakiejś niedrogiej pompie powietrze-woda. Latem ma dużą sprawność, więc z CWU nie będzie problemu (chociaż na 20 osób to będzie potrzeba ze dwa-trzy duże zbiorniki CWU). Zimą bezobsługowo i przy tym ociepleniu nie za drogo. Ewentualnie tak jak pisał Jasiek do tego dostawić kocioł na drewno albo kominek. Trochę to komplikuje system ale powinno zdać egzamin.

 

A jak nie zadziała to gorale ze studentkami już sobie poradzą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - w jaki sposob polaczyc te zbiorniki CWU? szeregowo? to chyba bedzie problem by dogrzac ten drugi zbironik? jako dwa osobne zbiorniki z osobnymi podpieciami... hm.. jak z odbioem wody? bedzie problem. chyba sie nie da nie?

Ja myslalam by jako glowne zrobic zwykly piec na wegiel (cokolwiek) i tym grzac o dodatkowo ew cos jeszcze, samo ppw zima bedzie drogo wychodzic...

I teraz wlasnie jak polaczyc te systemy razem jakby cos? Nie wiem jaka jest temp wody przy ppc - wiem ze polaczenie ekogroszku i gazu jest troche skomplikowanym systemem i podraza koszt wyposazenie kotlowni o nawet 2 tys zl . Jak przy takim polaczeinu by to wygladalo? No i jaki jest koszt ppc?

Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...