Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ty się nie myjesz ???

U mnie na 3 osoby cwu zużywa się od 20 lat ok.250l na dobę,czyli jakieś 10kWh :)

Junior codziennie w wannie, jakieś 10-15cm wody, żona prysznic, ja 1-2 prysznice zalezy czy byłem na silownia/rower. Żony prysznic jak to u kobiety a moje krótkie, bo ja z tych co na kiblu gazet nie czytają a pod prysznicem się nie onanizują, szybko krótko i na temat, szkoda życia na pierdoły:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jaki duży musiałby to być bufor i jaka moc grzalek aby to miało sens ?

 

podobno około 1000L

 

 

co do kominka - PW? nie mogę tego rozszyfrować. Kominek to tak naprawdę koza, są zdjęcia wcześniej i ma być dekoracją i służyć atmosferze, nie będzie do tego żadnych podłączonych rur itp (nie da się i nie chcę)

 

 

różnica inwestycyjna pomiędzy kablami a buforem to około 1500 pln, ale przy buforze grzeję 100% w taniej i 100% wody w taniej taryfie. Z symulacji dla bufora zgrubnie wychodzi koszt niższy niż dla gazu. Miejsce nie gra roli, mam 5m2 kotłownię, z którą nie wiem co zrobić, Hmm, namieszał, oj namieszał :D

Edytowane przez Kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Junior codziennie w wannie, jakieś 10-15cm wody, żona prysznic, ja 1-2 prysznice zalezy czy byłem na silownia/rower. Żony prysznic jak to u kobiety a moje krótkie, bo ja z tych co na kiblu gazet nie czytają a pod prysznicem się nie onanizują, szybko krótko i na temat, szkoda życia na pierdoły:-)

No to pogadamy za parę lat,jak junior dorośnie a Ty wydoroślejesz i będziesz zamiast na wyjazdach to w domu ;)

Ja mam juniora,który ma 17 lat i wiem ile on potrafi zjeść wody,a że facet przy takim wieku juniora musi być w domu,dlatego piszę,że buduję na przyszłość a nie na już :)

podobno około 1000L

co do kominka - PW? nie mogę tego rozszyfrować.

No i pozytywnie,bufor 1000l,dajesz w niego grzałę 6-9kW i jedziesz z koksem :)

Jeśli jest bufor w domu to można pyknąć kominek z płaszczem wodnym(PW),który w momencie palenia w nim ładuje nam bufor w cenie przyjemności z ognia kominkowego :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie... jak by sie mialo wpiecie PCi pow-pow zaraz za centrala rekuperacyjna do sensownosci? Wiem, ze troche nie na temat..

 

Bartosz ma duze mozliwosci wyrownywania cisnien, rozne kombinacje z wentylatorami... da sie to spiac? Wtedy dolne zrodlo przed centrala, wszystko na tych samych przewodach...

Edytowane przez kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolt doradził mi coś jeszcze innego, czego tu na forum nie było. Wodną podłogówkę ale na buforze, a nie na piecu elektrycznym. Macie pojęcia jak to chodzi? Inwestycyjnie wychodzi niewiele więcej jak kable. Mam myślenice, jak się przekonam to zrobię projekt na taki system.

 

zobacz DB Piczmana - on ma wodna podłogówka , piec na wszystko + 1000l bufor , piec możesz mieć dowolny na gaz na prąd, na biomase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pytanie... jak by sie mialo wpiecie PCi pow-pow zaraz za centrala rekuperacyjna do sensownosci?

I tu Cię boli ;)

Wg mnie i innych mija się to z celem i nie zadziała dobrze.

Próbowałem kiedyś ruszyć temat DGP pod reku i raczej sceptyczne uwagi były co do tego pomysłu.

Można ale powietrze ciepłe jest lżejsze niż zimne i zostaje pod sufitem czyli z efektu grzania nie ma nic dla użytkowników.

Ciepłe powietrze musi być pchanę od dołu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Cię boli ;)

Wg mnie i innych mija się to z celem i nie zadziała dobrze.

Próbowałem kiedyś ruszyć temat DGP pod reku i raczej sceptyczne uwagi były co do tego pomysłu.

 

Nic mnie nie boli... mam troche luznej kasy, wiec jak by byl sens to moge wrzucic w system jeszcze do 10 tys.. poki jeszcze mi sie chce tym zajmowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nic mnie nie boli... mam troche luznej kasy, wiec jak by byl sens to moge wrzucic w system jeszcze z 10-20 tys.. poki jeszcze mi sie chce tym zajmowac ;)

To zrób jednak za 8 koła wylewkę z wodną podłogówką a za 12tys.zł powietrzną PCi i będziesz miał zero stresów w przyszłości :)

No i domek poniżej pasywnego jeśli chodzi o zużycie energii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie odnośnie kabli grzewczych.

 

Jaką grubą macie wylewkę i czym się sugerowaliscie w doborze grubości biorąc pod uwagę jej akumulacyjność.

 

Czy jest jakis wzor na to aby poprawnie dobrac jej grubosc i zeby praktycznie jechac tylko na 2 taryfie. jak to obliczyc?

 

Jestem przed wyborem ogrzewania do domu i nastawiam sie tez na kable grzewcze. nie wiem tylko czy podlogowka uciągnie zapotzrebowanie na cieplo mojego domu.

 

Mam domek poniemiecki do remontu 138m2. Chcę go w miarę dobrze ocieplic, tzn. podloga 10-15cm styro, sciany 12 cm styro 0,031, strop 20-25 cm wełny, okna 2-szybowe. Planuję tez rekuperację.

 

Jesli ktos moglby sie wypowiedziec co mysli na ten temat to bylbym wdzieczny. Nie wiem w zasadzie jakie bede mial zapotzrebowanie na cieplo i czy mi sie oplaci ten dom pędzic prądem (myslalem tez o piecach akum.). W innym przypadku pozostanie piec na drewno i wegiel bo gazu w okolicy nie ma (domek na wsi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie odnośnie kabli grzewczych.

 

Jaką grubą macie wylewkę i czym się sugerowaliscie w doborze grubości biorąc pod uwagę jej akumulacyjność.

 

Czy jest jakis wzor na to aby poprawnie dobrac jej grubosc i zeby praktycznie jechac tylko na 2 taryfie. jak to obliczyc?

 

Jestem przed wyborem ogrzewania do domu i nastawiam sie tez na kable grzewcze. nie wiem tylko czy podlogowka uciągnie zapotzrebowanie na cieplo mojego domu.

 

Mam domek poniemiecki do remontu 138m2. Chcę go w miarę dobrze ocieplic, tzn. podloga 10-15cm styro, sciany 12 cm styro 0,031, strop 20-25 cm wełny, okna 2-szybowe. Planuję tez rekuperację.

 

Jesli ktos moglby sie wypowiedziec co mysli na ten temat to bylbym wdzieczny. Nie wiem w zasadzie jakie bede mial zapotzrebowanie na cieplo i czy mi sie oplaci ten dom pędzic prądem (myslalem tez o piecach akum.). W innym przypadku pozostanie piec na drewno i wegiel bo gazu w okolicy nie ma (domek na wsi).

 

Liczysz zdolnosc akumulacyjna wylewki (pojemnosc cieplna materialu * masa) i zestawiasz to ze stratami bryly budynku (OZC), w uproszczeniu na dobe powinno to sie bilansowac przy zadanej sredniej temp w sez grzewczym i temp. wewnatrz budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
10-20 przesada.... do 10 ;)

Jeśli do 10 to zrób wodną podłogówkę :)

W przyszłości odwdzięczy Ci się bo zamiast ciepłego powietrza i huraganu w domu będziesz pchał ciepłą wodę w podłogę,komfort grzania i użytkowania bez porównania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Daj spokoj, przeciez ja juz mieszkam, dom mam skonczony. Ewentualnie zastanawiam sie nad drobnym upgrade i to wszystko...

No cóż,na przyszłość pozostaje jedynie przygotować się do konieczości przesyłu ciepłego powietrza jedynie od dołu...ale Ty już mieszkasz także nie widzę dobrego rozwiązania ;)

Ani bufor,ani podłoga akumulacyjna z wodą nie wchodzą w grę.

To są skutki myslenia na teraz a nie na jutro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mnie nie boli... mam troche luznej kasy, wiec jak by byl sens to moge wrzucic w system jeszcze do 10 tys.. poki jeszcze mi sie chce tym zajmowac ;)

 

to się chyba nazywa syndrom poinwestycyjny. Mój kolega tez to ma. Dom zrobił, wprowadził się a usiedzieć nie może i męczy go wyraźnie, że nie musi codziennie 5 koła wydać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do Was odnośnie kabli grzewczych.

Mam domek poniemiecki do remontu 138m2. Chcę go w miarę dobrze ocieplic, tzn. podloga 10-15cm styro, sciany 12 cm styro 0,031, strop 20-25 cm wełny, okna 2-szybowe. Planuję tez rekuperację.

i).

Moim zdaniem zbyt male ocieplenie budynku.

Na pewno palisz w kominku. Tłumaczenie że nie masz mnie nie przekonuje.

PIszcie do kogo sie zwracacie, bo przez moment myslalam ze do mnie

Przynajmniej nie będziesz skazany w przyszłości na pompę ciepła pow-pow jak inni kablarze ;)

Dlaczego skazany w przyszlosci - w przyszlosci nie wiadomo jakie beda zrodla ciepla a moim zdaniem o pompach juz nikt nie bedzie slyszal ..

No i pozytywnie,bufor 1000l,dajesz w niego grzałę 6-9kW i jedziesz z koksem :)

Jeśli jest bufor w domu to można pyknąć kominek z płaszczem wodnym(PW),który w momencie palenia w nim ładuje nam bufor w cenie przyjemności z ognia kominkowego :)

Nie bedzie za mala moc na taki bufor? Przeciez wazne jest tez by nagrzalo sie to w odpowiednim tempie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...