Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po przejściu na G12 taką będę miał. Z resztą nie mam nigdy spadków w ciągu dnia o więcej niż 1*, raczej jest to mniej. Jeżeli jest taka potrzeba grzeję w drogiej taryfie co dalej jest dla mnie tanie.

a jaki spadek na tygodniu?, skoro bedziesz miał g12 to bedziesz miał niższe temp, bo przecież bez weekendu nie jesteś w stanie dogrzac do odpowiedniej temp w II taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki spadek na tygodniu?, skoro bedziesz miał g12 to bedziesz miał niższe temp, bo przecież bez weekendu nie jesteś w stanie dogrzac do odpowiedniej temp w II taryfie.

 

Mi brakuje tej jednej dodatkowej na dobę, czyli dwóch w dzień i ośmiu w nocy, zamiast 9 w nocy. W ciągu tygodnia będzie stabilniej. Kilka razy przesadziłem niepotrzebnie z tym podbijaniem w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałką??? Bo chyba większość użytkowników kabli tak chyba grzeje? O czym ty jasiek gadasz? Twoje zabawki się sprawdzają, no i bardzo dobrze, tylko dlaczego nikt z grzejących kablami ich nie ma??? A czy one były za darmo? Sam je zrobiłeś, czy ktoś ci je montował (jakaś firma)? Nie pisz takich tekstów, bo ja jak i inni przed budową nawet o tych zabawkach nie wiedziałem!!! Nawet jakbym wiedział to musiał bym zapłacić za firmę, która by mi to założyła, bo się kompletnie na tym nie znam!

 

A jak byś zapłacił za to firmie to by się nie zwróciło nigdy:P Pompa może się zwróci. Osobiście wolę słowo może od nigdy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mniejsze to nie wiem ;)

od 1.10 do dzisiaj mam 68,7% w taniej taryfie

winny luty - od 1.02 do dzisiaj mam tylko 50% w taniej

to wina pompy dobranej na styk, ale uczyniłem to świadomie...

 

przecież mi nie chodzi o procent wykorzystania taniej taryfy tylko o spadek temperatury w domu od 6:00 do 22:00 jeżeli ładujemy tylko w taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie o tym...

w kablach jest inaczej...

jeżeli jakiś obwód ma 2kw to będzie tyle pakował w podłogę aż uzyska temp. nastawioną , możesz izolować tą podłogę a i tak wpakuje te 2kw ...

 

W wodnej tez tak moze byc. Wisi mi w kotlowni awaryjnie kospel 12kW - moge mu zadac temperature w obiegu 90stC i sterowac wylacznie sterownikiem pokojowym (wlacz/wylacz). Wtedy ustawiam sobie na sterowniku pokojowym 30stC w pokoju i on bedzie grzal z pelna moca 12kW az osiagnie 30stC w pokoju. Wylaczy sie tez kiedy osiagnie temperature wody w obiegu na poziomie 90stC ale przy takiej temperaturze moc podlogowki jest tak gigantyczna ze taka sytuacja nigdy nie nastapi. Wiec pisanie ze kable szybciej oddaja cieplo jest bezsensu - oddaja z taka sama szybkoscia, jezeli moc kabli jest rowna mocy kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wodnej tez tak moze byc. Wisi mi w kotlowni awaryjnie kospel 12kW - moge mu zadac temperature w obiegu 90stC i sterowac wylacznie sterownikiem pokojowym (wlacz/wylacz). Wtedy ustawiam sobie na sterowniku pokojowym 30stC w pokoju i on bedzie grzal z pelna moca 12kW az osiagnie 30stC w pokoju. Wylaczy sie tez kiedy osiagnie temperature wody w obiegu na poziomie 90stC ale przy takiej temperaturze moc podlogowki jest tak gigantyczna ze taka sytuacja nigdy nie nastapi. Wiec pisanie ze kable szybciej oddaja cieplo jest bezsensu - oddaja z taka sama szybkoscia, jezeli moc kabli jest rowna mocy kotla.

 

a dlaczego musisz coś dziwacznie poustawiać aby to osiągnąć ?

żeby tylko udowodnić że się da... ?

w kablach nic nie przestawiasz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek71, widzę, że dalej nie ogarniasz... Kolega pisze (jako trzecia już osoba!), że kocioł może pracować pełną mocą, ale wcale nie musi, gdy nie ma takiej potrzeby.

 

Jeśli potrzeba (temperatura posadzki jest odpowiednio niska), to on chodzi pełną mocą (tyle czasu ile potrzeba) - zależy to od temp. zasilania i powrotu, a ta od temp. posadzki (piszę to już trzeci raz dziś!). Nic nie musisz zmieniać, zadana jest tylko temp. zasilania (albo sam dobiera jak jest ze sterowaniem pogodowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego musisz coś dziwacznie poustawiać aby to osiągnąć ?

żeby tylko udowodnić że się da... ?

w kablach nic nie przestawiasz ...

 

Czemu dziwacznie? Kociol ma normalne wejscie ze sterownika pokojowego. Nic nie robisz "dziwacznie". Na piecu np. z ekogroszku tez ustawiasz temperature 60-70stC a na podlogi puszczasz tyle ile kaze pogodowka lub pokojowka. To najzwyklejsze sterowanie, nic na sile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek71, widzę, że dalej nie ogarniasz... Kolega pisze (jako trzecia już osoba!), że kocioł może pracować pełną mocą, ale wcale nie musi, gdy nie ma takiej potrzeby.

 

Jeśli potrzeba (temperatura posadzki jest odpowiednio niska), to on chodzi pełną mocą (tyle czasu ile potrzeba) - zależy to od temp. zasilania i powrotu, a ta od temp. posadzki (piszę to już trzeci raz dziś!). Nic nie musisz zmieniać, zadana jest tylko temp. zasilania (albo sam dobiera jak jest ze sterowaniem pogodowym).

 

ja doskonale ogarniam...

tylko po co to dalej wałkujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz piec 12 kw to więcej z niego nie wyciśniesz więc jaka to gigantyczna moc ?

 

Moglem kupic 20, 25kW - cena ta sama, ograniczeniem jednak jest moc przylacza w domu - mam 17kW i wiecej mi nie potrzeba. Masz kolejna wade kabli - drozszy przylacz (~140 pln za kazdy 1kW).

 

PS. Majac 20kW w kablach tez nic wiecej z nich nie wycisniesz. NIGDY. Ja sobie moglbym powiesic drugi kociolek obok, a nawet trzeci. Moge miec ile chce - ograniczeniem jest tylko moc przylacza w domu. Ty musialbys najpierw skuc wszystkie wylewki i zatopic wieksza ilosc kabli. Co argument to chybiony :)

Edytowane przez Daga&Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...