Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
mam to w dupie

przy kablach nie muszę się wysilać...

wybuduj ten swój dom to wtedy podyskutujemy ...

To nie pisz herezji...

Masz przykłady powyżej od gości,którzy mają wodną podłogówkę,panele,kafle,wykładziny i inne gady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 300m2 na trzech poziomach, z panelami, wykladzinami, plytkami. PC mam dobrana "na styk" i korzystam 75% w taniej taryfie, nic nie reguluje bo wszystko jest dokladnie tak jak chcialem. Nie trzeba powodzenia zeby regulacja miala sens. Powodzenia trzeba raczej zyczyc Tobie bo masz tylko regulacje w postaci "on/off", a wodniacy maja regulacje full analogowa, a wiec z zasady - dokladniejsza i bardziej komfortowa :)

 

proste pytanie

mieszkałeś w domu z kablami z oddzielnym sterowaniem każdego pomieszczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w części domu mając panele w innej wykładziny a jeszcze innej płytki...

w łazience chcę mieć ciepło i ciepłą podłogę wieczorem, w holu ciepłą podłogę wieczorem i rano...

w większości chcę korzystać z taniej taryfy...

powodzenia w regulacji

 

No to zaskocz mnie jak to zrobisz nie mając dwóch godzin taniej taryfy w dzień? Przy wodnej możesz zastosować bufor i trochę tego ciepła zmagazynować na np. łazienki, a jak to uczynisz kablami?

Ja mam i płytki i wykładziny różnej grubości, ustawione mam temperatury raz na zawsze dla każdego pomieszczenia. Jeżeli nie wiem czy akurat następnego dnia nie będę z któregoś korzystał to po co mieszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaskocz mnie jak to zrobisz nie mając dwóch godzin taniej taryfy w dzień? Przy wodnej możesz zastosować bufor i trochę tego ciepła zmagazynować na np. łazienki, a jak to uczynisz kablami?

Ja mam i płytki i wykładziny różnej grubości, ustawione mam temperatury raz na zawsze dla każdego pomieszczenia. Jeżeli nie wiem czy akurat następnego dnia nie będę z któregoś korzystał to po co mieszać?

powiedz dlaczego ja mam łazienkę wiązać z drugą taryfą ?

to samo dotyczy holu ...

mam leźć się kąpać do chłodnej łazienki z zimną podłogą ?

ogrzewanie w danych pomieszczeniach chodzi w tedy kiedy jest taka potrzeba ...

co mi z ciepłej łazienki rano jak wszyscy spier... do pracy, szkoły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste pytanie

mieszkałeś w domu z kablami z oddzielnym sterowaniem każdego pomieszczenia ?

 

Nie. Pytanie zasadnicze - dlaczego sadzisz ze sterowanie kazdego pomieszczenia oddzielnie mozna zrobic tylko na kablach ? :) Do wodnej tez mozna zastosowac termostat pokojowy + zawor odcinajacy petle. Jak zaczynalem myslec o budowie bylem podjarany ze tez tak bede mial ale bardzo dobrze ze sie rozmyslilem bo zeby sterowac dobowo / indywidualnie to trzeba miec dom nisko-akumulacyjny, u mnie po wylaczeniu ogrzewania temperatura spada przy -20stC o 1,5-2stC w ciagu doby! Przy 0stC spada maksymalnie o 1stC. Wiec takie sterowanie nie ma sensu. Mam na stale ustawione chlodniej w sypialniach, cieplej w lazienkach, srednio w salonie i juz - po co mialbym to zmieniac ? :) Najwiekszym komfortem jest tu bezobslugowosc kazdego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz dlaczego ja mam łazienkę wiązać z drugą taryfą ?

to samo dotyczy holu ...

mam leźć się kąpać do chłodnej łazienki z zimną podłogą ?

ogrzewanie w danych pomieszczeniach chodzi w tedy kiedy jest taka potrzeba ...

co mi z ciepłej łazienki rano jak wszyscy spier... do pracy, szkoły...

 

Aaaa, czyli nie da się tylko w taniej? A widzisz, a z wodną można to zrobić. Postawić bufor, ładować w taniej taryfie, zrobić osobną pętle i puszczać sam bufor kiedy jest taka potrzeba. Można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Pytanie zasadnicze - dlaczego sadzisz ze sterowanie kazdego pomieszczenia oddzielnie mozna zrobic tylko na kablach ? :) Do wodnej tez mozna zastosowac termostat pokojowy + zawor odcinajacy petle. Jak zaczynalem myslec o budowie bylem podjarany ze tez tak bede mial ale bardzo dobrze ze sie rozmyslilem bo zeby sterowac dobowo / indywidualnie to trzeba miec dom nisko-akumulacyjny, u mnie po wylaczeniu ogrzewania temperatura spada przy -20stC o 1,5-2stC w ciagu doby! Przy 0stC spada maksymalnie o 1stC. Wiec takie sterowanie nie ma sensu. Mam na stale ustawione chlodniej w sypialniach, cieplej w lazienkach, srednio w salonie i juz - po co mialbym to zmieniac ? :) Najwiekszym komfortem jest tu bezobslugowosc kazdego systemu.

na to pytanie to sobie sam odpowiedziałeś ...

zobacz jaki mam dom, jak bardzo akumulacyjny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
na to pytanie to sobie sam odpowiedziałeś ...

zobacz jaki mam dom, jak bardzo akumulacyjny ...

:)

ta sterowalność przy normalnej eksploatacji nie jest potrzebna, a bez wystarczającej akumulacji "żegnaj tańsza taryfo"

Zdecyduj się na coś zanim zaczniesz doradzać komukolwiek,bo możesz komuś mniej lotnemu zrobić kuku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...