Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie żebym się czepiał, ale mam taki kabel i może jutro zaizoluję go styropianem i sprawdzę czy to prawda, bo wcześniej ktoś twierdził że potrafi rozpuścić styropian co by wskazywało na rozgrzewanie się kabla do wyższych temperatur.

 

Temperatura kabla zależy od jego mocy. Im większa moc metra kabla, tym większą musi uzyskać temperaturę.

IMHO jeśli kabel nagrzewałby się do nieograniczonych temperatur to jak to by się miało do deklarowanej przez producenta mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trza by żytkopodpytać bo on ma kable w warstwie kleju

 

sezon zaczniesz "popierdywaniami" i tak samo go zakończysz;)

 

dobrze jasiek pisze - będziesz popierdywał; jakby Ci to sprawiało ból, to mam namiary na dobrego gastrologa:P

 

a serio: pisałem kiedyś, że w ostatniej chwili zmieniłem decyzję co do umiejscowienia kabli z dołu wylewki na warstwę kleju; dziś zrobiłbym jeszcze raz dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusem wodnej podłogówki jest podobno to, że pompa obiegowa zużywa prąd. Zastanawiam się. ile prądu potrzebuje w sezonie grzewczym regulator temperatury np. taki:

http://www.euroster.com.pl/index.php?pokaz=pokaz&id_produktu=49

Według moich obliczeń wszystkie regulatory temperatury w domu przy ogrzewaniu kablami wciągną tyle co pompka obiegowa i wodnej podłogówce.

 

Pozdrawiam

Devireg 550 pobiera ok. 350mWh a maks. <500mW co przy 9szt. daje 27kWh za rok, czy to tak dużo?

po edycji: jak Wam za dużo to wyłaczcie po sezonie i będzie 14kWh

Masakra o czym tu się dyskutuje od xx stron.

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kable lub rurki płyciej, to można tym sterować niemal jak grzejnikiem. Jeżeli są np. 7cm pod podłogą to tylko większa moc jest tu potrzebna. Tą można osiągnąć i przy kablach i przy wodzie!!! Tylko po cholerę, no chyba że mamy jak to lubi pisać Arturo durszlak a nie dom.

Wybacz, ale ciezko mi sie z Toba rozmawia...pisalam niejednokrotnie po co, jezeli nie dotarlo to wiecej nie bede probowala i zakoncze wogole dyskusje z Toba.

eh piszesz dużo i piszesz i nic z tego nie wynika, nie mówiąc już o błędnych wnioskach i rzekomej blokadzie ludzi z WOP na tzw inne możliwości :)

zauważ kto zaczął dyskusję na temat szybszego grzania podłogi przez kable względem WOP przy tej samej mocy... a i kto stale pisze że kable są lepsze

i do tej osoby skieruj swoją uwagę o dziwnej walce i kontry do tej właśnie osoby. A wady kabli które są - to są i nie znikną (choćby niemożność zastosowania innego rozwiązania), chyba że w przyszłości wynajdą ekologiczne i domowe "elektrownie" lub inne generatory. WOP pewnie że ma pewne wady.. ale nie takie o które się ją posądza, a które i ty podawałaś :)

Pewnie ze nic nie wynika, jezeli nie czyta sie tego co pisze. Bledne wnioski - oczywiscie...., ale nikt rzeczowo sie nie wypowie w tej kwesti. Ja zaczelam ta dyskusje, ale nie po to by zachwalac kable, tylko sama bylam zdziwiona szybkoscia reakcji, to KBAB napisal, ze u niego ten proces trwa dluzej i tak sie zaczelo jakies dziesiat stron wsczesniej. I wady WOP - dla mnie brak mozliwosci (inaczej sensu robienia tego) sterowania to najwieksza wada - wiecej mnie nie interesi.

swiki

jak mam podłogówkę wodną i sterowniki dla każdego pomieszczenia, tylko, że jeszcze nie podłączone. Jeśli chcesz to mogę je podłączyć i sprawdzić coś dla Ciebie :) tylko musiałbym konkretnie wiedzieć co mam sprawdzać.

No ok - sprawdz jakie masz zuzycia teraz pradu, przy tych samych temp na zewnatrz ustaw kazde pomieszczenie z osobna na inna komfortowa temperature w roznych godzinach. Sprawdz:

1. Jaki jest czas zmiany temp w konkretnym pomieszczeniu

2. O ile zwiekszylo sie zuzycie pradu po podloczeniu sterownikow :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego w dalszym ciągu próbujesz zrobić ze mnie kretyna ?

przypomnę Ci od czego zaczęła się cała ta napier....ka ...

swiki stwierdziła że bezwładność podłogówki to mit...

ja mając odniesienie do własnych spostrzeżeń to potwierdziłem ...

Lobo... też potwierdził że dość szybko można podnieść temp. na żądanie ...

dla przypomnienia wszyscy mamy ogrzewanie kablami !

 

wpadło T.W.A. i się zaczęło...

 

dajcie się spokojnie dzielić doświadczeniami PLIZZZ....

nie widziałeś to nie bądź wyrocznią

Jasiek - nie dotrzesz, ktos musi byc madrzejszy.... wychodzi na to ze znow musisz byc to Ty, bo dyskusja naprawde zaczyna nie miec sensu.

Zauwazylam, ze niektore osoby maja sklonnosci do wyolbrzymiania problemu, ktorego nie ma...

Mylisz się i to grubo...

Polecam lekturę forum :)

oK ok ale podaj konkretnie (nie napisalam ze napewno nie ma, napisalam ze nie znam i ze nikt sie nie przyznal) ale prosilabym konkretnie kto takie cos ma - poczytam i skontaktuje sie z ciekawosci z ta osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale ciezko mi sie z Toba rozmawia...pisalam niejednokrotnie po co, jezeli nie dotarlo to wiecej nie bede probowala i zakoncze wogole dyskusje z Toba.

 

Mam nadzieję. Czytanie twoich głupot już dawno mnie znudziło. Klapki na oczach i nic więcej. Chcesz sterowalny system? Kup grzejnik za 50zł i postaw w pokoju dzieci. Dzieci szybko rosną i za kilka lat te sterowanie do niczego ci nie będzie potrzebne. Teraz napisz kolejnego długiego posta, którego i tak większość nawet nie przeczyta.

Sorry za cięty język, ale nudzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devireg 550 pobiera ok. 350mWh a maks. <500mW co przy 9szt. daje 27kWh za rok, czy to tak dużo?

po edycji: jak Wam za dużo to wyłaczcie po sezonie i będzie 14kWh

Masakra o czym tu się dyskutuje od xx stron.

 

Regulator bardzo mi się podoba:cool: Małe zużycie prądu jest pewnie zasługą zastosowania zamiast przekaźnika jakiegoś układu tyrystorowego do załączania obwodu mocy. Cewka przekaźnika monostabilnego potrzebuje niestety kilka watów na załączenie.

 

Morał z tego taki, że każdą instalację można skopać.

 

Nie chcę wywołać kolejnej pyskówki na xx stron, ale pamiętam, że argumentem przeciwko wodnej podłogówce było dodatkowe zużycie prądu przez pompkę obiegową, a sami korzystają z regulatora EUROSTER, który podałem w linku. Każdy kij ma dwa końce i każdy system ogrzewania a swoje wady i zalety, a dla jednego wada może być zaletą dla drugiego.

 

U siebie na 99% założę wodną podłogówkę, ze względu na możliwość wyboru źródła ciepła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję. Czytanie twoich głupot już dawno mnie znudziło. Klapki na oczach i nic więcej. Chcesz sterowalny system? Kup grzejnik za 50zł i postaw w pokoju dzieci. Dzieci szybko rosną i za kilka lat te sterowanie do niczego ci nie będzie potrzebne. Teraz napisz kolejnego długiego posta, którego i tak większość nawet nie przeczyta.

Sorry za cięty język, ale nudzisz.

A bo mnie zdenerwowała...:)

Ktore z nas pisze wieksze glupoty?? Ja ktora uzytkuje system i pisze o czym co sprawdzam i uzytkuje czy Ty, ktory nie masz zielonego pojecia (poza tym co napisala ale czego i tak ine czytasz) o moim systemie i ktory usilnie krytykujesz i probujesz mi wmowic ze nie ma tak jak jest.... I hm...skoro Cie znudzilo to po co jeszcze czytasz? Jest takie cos jak ignore i mozesz nawet nie widziec wogole moich wypowiedzi :p

..no i prosze Cie, moje dzieci jeszcze jakies 10 lat beda potrzebowaly sterowalnosci... dla mnie to szmat czasu a mi wlasnie teraz zalezy na komforcie...

Pozatym kazdy z nas ma inne priorytety - dlaczego nie potrafisz tego uszanowac...

nie wmawiaj mi czego nie napisałem - postaraj się czytać ze zrozumieniem, u siebie jak chcę szybko ponieść temperaturę to o 2-4* potrafię to zrobić w pokoju do 10min.

postaram sie znalesc Twoj post, byc moze rzeczywiscie cos zle przeczytalam - tas samo jak chaotycznie pisze, to tak samo czytam (np wlansie w tym momencie skacze po mnie mlody) NIe probuje Ci nic wmawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator bardzo mi się podoba:cool: Małe zużycie prądu jest pewnie zasługą zastosowania zamiast przekaźnika jakiegoś układu tyrystorowego do załączania obwodu mocy. Cewka przekaźnika monostabilnego potrzebuje niestety kilka watów na załączenie.

 

Nie chcę wywołać kolejnej pyskówki na xx stron, ale pamiętam, że argumentem przeciwko wodnej podłogówce było dodatkowe zużycie prądu przez pompkę obiegową, a sami korzystają z regulatora EUROSTER, który podałem w linku. Każdy kij ma dwa końce i każdy system ogrzewania a swoje wady i zalety, a dla jednego wada może być zaletą dla drugiego.

Pozdrawiam

 

90% kablarzy którzy montowali swoje urządzenie 2-3 lata temu i 99% montujących teraz własnie z takich sterowników korzystają albo z auratonów o zużyciu na takim samym poziomie. dlatego argument o wysokim zużyciu sterowników jako wada kabli był nietrafiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę trochę do OZC. Co mnie zdziwiło to spore zyski ze słońca 5 tys kWh w całym domu rocznie. Ciekawe jest to, że 22% strat mam przez ściany i tyle samo przez porządne okna. Jak sobie przypomnę tych budowlańców co mi wbijali do głowy, że montowanie styropianu powyżej 10cm nie ma sensu i okna wystarczą tanie 2 szybowe to bym ich teraz ... ech. Wbiłem swój projekt i sprawdziłem jakie zapotrzebowanie mają pokoje. I na pierwszy rzut oka to, że pokój mniejszy o 25% od przylegającego ma zapotrzebowanie prawie 50% mniej. Pokój ten jest od północy i spodziewałem się większych strat a ten drugi w północno wschodnim narożniku i pewnie dlatego położenie wschodnie mu nie pomogło a narożnikowe zaszkodziło.

Rozumiem, że teraz Pan Kaziu od podłogówki powinien wcisnąć proporcjonalnie tyle metrów rury ile wynika z zapotrzebowania pomieszczeń? Czyli jeżeli zapotrzebowanie dwa razy większe to dwa razy więcej metrów rury w podłogówce? Na zdjęciach projekt domu i wyniki (zamieniłem funcje pomieszczeń 6 i 9).

Rozkład ogrzewania.jpg

m95rzut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przemyśleć montaż tanich pomp ciepła .Mają one różne konstrukcje .

Czerpią ciepło z powietrza i grzeją wodę i powietrze.

Mogą to być klimatyzatory .Niektóre działają nawet do -25 C.Pozwalają na znaczne oszczędności.

W brew pozorom to też ogrzewanie prądem.

Ogrzewanie cwu też można tak zorganizować taka pompa ciepła kosztuje np 3500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...