Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam do ciebie pytanie kobietko. Ile spada u ciebie temperatura w ciągu powiedzmy 10h?

No prosze jak slodko sie zrobilo :p

OK postaram sie jeszcze raz - powoli - pytaj o co chcesz bede starala sie w 2 zdaniach odp.

ODP 1: W ciagu 10h spada o okolo 0,5-1 stopnia, ale OTWIERAM OKNA BY OBNIZYC TEMP i przewietrzyc przed spaniem

ba - ja powiem więcej - u mnie 2stC w 20 min i to bezgłośnie :)

A Ty sio z Twoimi kabelkami w kleju... :p

Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proponuję przemyśleć montaż tanich pomp ciepła .Mają one różne konstrukcje .

Czerpią ciepło z powietrza i grzeją wodę i powietrze.

Mogą to być klimatyzatory .Niektóre działają nawet do -25 C.Pozwalają na znaczne oszczędności.

W brew pozorom to też ogrzewanie prądem.

Ogrzewanie cwu też można tak zorganizować taka pompa ciepła kosztuje np 3500 zł

 

Hydrauli jeżeli to do mnie to już przemyślałem i nie zamontuję. Na razie piec Kospela i dogrzewanie kominkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczekałem się na innym wątku odpowiedzi a tu specjaliści od izolacji również to zapytam jak Wy macie. Konstrukcja dachu z wiązarów. Wstępnie chciałem ułożyć wełnę między belkami stropowymi oraz na nich od góry, w sumie 40cm ale!!! Przecież wiązary to kratownica, belki stropowe są powiązane z tą kratownicą co 2 m, czyli każda belka ma styczność na całej długości domu kilka razy z zimną deską, która idzie przez nieogrzewany strych, takich belek jest ok 15 na całym stropie. Zakładam, że to może być niezły mostek termiczny czy się mylę? Chyba lepiej będzie ułożyć 30cm wełny pomiędzy belkami i nad nimi a z 10 dać pomiędzy na stelaż do płyt GK, zresztą to drugie rozwiązanie chyba też lepiej wytłumi ewentualne dźwięki pomiędzy pomieszczeniami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie konkretnie modele tanich pomp działają przy -25 st. C?

Montowałem Klimatyzator Mitsu z jednostką MUZ-FD25VABH zobacz parametry.

A tak naprawdę to w niższych też pracuję ,tylko małe cop.

Nie posiada grzałek.

A pojęcie tania -ja dałem chyba 6500 zł.

Ale to nie musi być taka rakieta można taniej kupić taką która pracuje do -15 C ,będzie ze dwa razy tańsza .To chyba już tania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo łapie jak działa klimatyzator jako pompa ciepła. Jak następuje wymiana ciepła z wodą? Jakiś dodatkowy wymiennik?

Klimatyzator to pompa ciepła powietrze/powietrze nie ma styku z wodą. Do wody cwu jest pc pw (powietrze/woda), taka może również wspomagać wodne ogrzewanie, najlepiej niskotemperaturowe podłogowe.

W ubiegłym roku zakupiłem za niecałe 1kzł klimatyzator inwerterowy EK-09SHEK, przy mrozach poniżej -20* podgrzewał powietrze maksymalnie nawet do ponad 50*, cop nie był powalający ale działał bez grzałki. Testowałem go krótko, po ok 30min do godziny, nie wiem jak sprawowałby się przy pracy ciągłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej będzie ułożyć 30cm wełny pomiędzy belkami i nad nimi a z 10 dać pomiędzy na stelaż do płyt GK, zresztą to drugie rozwiązanie chyba też lepiej wytłumi ewentualne dźwięki pomiędzy pomieszczeniami?

 

Moim zdaniem to jest właściwsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest właściwsze rozwiązanie.

 

No to decyzja podjęta. Dobrze, żę na tym etapie - trza będzie podnieść dom o 10cm żeby sufity nie wypadły za nisko (teraz mam 276 od posadzdki do płyty a od płyty 20 cm do stropu więc główne rurociągi nie wejdą. Myślicie, że mimo wszystko warto dawać flexy jeszcze owinięte każdy swoją wełną 5cm? Roboty kupa a nie wiem czy potrzeba. Niby pójdą w grubej masie ocieplenia ale jednak od domu te 10cm będzie osłabiać ich ogrzewanie a te 30 od góry nie wiem czy wystarczy do nie wychłodzenia. No i sprawa dźwiękoszczelności. Jednak konstrukcja będzie wyglądała tak, że będzie od dołu płyta potem 10 wełny, powiedzmy 20 cm pustki w której będą mieszkały rury wiszącej nad tą wełną i potem kolejne 30 cm pomiędzy i nad belkami stropowymi. Czyli cała (albo jej większość) instalacji będzie w tej pustce pomiędzy wełnami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo łapie jak działa klimatyzator jako pompa ciepła. Jak następuje wymiana ciepła z wodą? Jakiś dodatkowy wymiennik?

Napisałem ,że mają różne konstrukcje .Mogą grzać powietrze i wodę .Nie koniecznie jednocześnie.

Chodziło o różne formu dostarczania energii cieplnej do budynku.

Jak nadmuchasz ciepłego powietrza to nie musisz grzać kablami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jednak konstrukcja będzie wyglądała tak, że będzie od dołu płyta potem 10 wełny, powiedzmy 20 cm pustki w której będą mieszkały rury wiszącej nad tą wełną i potem kolejne 30 cm pomiędzy i nad belkami stropowymi. Czyli cała (albo jej większość) instalacji będzie w tej pustce pomiędzy wełnami.
Nie potrafie sobie do konca wyobrazic tego jak to ma wygladac, ale nie podoba mi sie to rozwiazanie - 10 cm welny potem 20 pustki i dopiero 30 welny - to chyba nie do konca ma sens. Bedziesz grzal ta przestrzen 20cm... Ja mam 5+20 welny i dopiero pustke i jeszcze juz nie pamietam chyba 15 cm miedzy belkami.

Pomysl czy nie da sie zrobic by najpierw byla jakas wieksza ilosc welny na plytach ew zmniejsz ta 30 a daj 10cm ale 0,31.

Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał dać więcej musiałbym opuścić bardziej sufit podwieszany. Problem polega na umocowaniu wełny pomiędzy stelażem a stropem drewnianym. Jak to zrobić? no najlepiej wciskając na stelaż. Jeżeli dam wełnę od stelaża do stropu i wypełnię wszystko to rury od wentylacji będę musiał prowadzić w warstwie tej izolacji czyli tam gdzie będzie rura, warstwa będzie cieńsza. Jak puszczę rury nad tym to zobacz, ocieplona rura 20cm ma średnicę 30cm, czyli masz od stropu 30cm rury+20 cm wełny+ 10 cm stelaża krzyżowego i płyty gipsowej razem od stropu 50cm! Masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ,że mają różne konstrukcje .Mogą grzać powietrze i wodę .Nie koniecznie jednocześnie.

Chodziło o różne formu dostarczania energii cieplnej do budynku.

Jak nadmuchasz ciepłego powietrza to nie musisz grzać kablami

 

Dlaczego nikt nie wytłumaczy swiki, że głupotą (drogo) jest takie codzienne obniżanie i podwyższanie temperatury podłogi? Czy nie lepiej (taniej) to robić inną metodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał dać więcej musiałbym opuścić bardziej sufit podwieszany. Problem polega na umocowaniu wełny pomiędzy stelażem a stropem drewnianym. Jak to zrobić? no najlepiej wciskając na stelaż. Jeżeli dam wełnę od stelaża do stropu i wypełnię wszystko to rury od wentylacji będę musiał prowadzić w warstwie tej izolacji czyli tam gdzie będzie rura, warstwa będzie cieńsza. Jak puszczę rury nad tym to zobacz, ocieplona rura 20cm ma średnicę 30cm, czyli masz od stropu 30cm rury+20 cm wełny+ 10 cm stelaża krzyżowego i płyty gipsowej razem od stropu 50cm! Masakra.

Ja - dawalam miedzy stelaze od k-g 5cm welny ( tu mozesz dac 0,31 lub 0,33) i w stelaze tez byla wciskana welna. Potem na to dalabym ta 10 ale tez 0,31 i polozylabym rury... ok zasadnicze pytanie - rozumie ze w ta przestrzen wejsc sie nie da?? Jak odp to dokoncze.

 

 

Dlaczego nikt nie wytłumaczy swiki, że głupotą (drogo) jest takie codzienne obniżanie i podwyższanie temperatury podłogi? Czy nie lepiej (taniej) to robić inną metodą?

Dlaczego nikt nie wytlumaczy Liwko, ze nie zawsze chodzi o pieniadze ...A pozatym to moje drogo w super niskie temp kosztowalo mnie na ogrzanie calego domu jakies 500-600 zl, a teraz wychodzi mi zuzycie ok 30 kW czyli jakies 250-300 zl. Biorac pod uwage, ze do tej pory za mieszkanie 57 m placilam 240 zl przez caly rok (bez przerw) no to rzeczywiscie masakrycznie przeplacam....Prosze Cie Liwko - zrozum ze czasem komfort jest ponad pieniadze zwlaszcza jezeli beda to kwoty rzedu kilkudziesieciu (albo raczej kilkunastu) zl miesiecznie roznicy. Wiecej na waciki wydaje to nie bede na zdrowiu dzieci oszczedzala (dobrnales do konca?? ;) )

Ok a inna metoda - ja nie znam takowej, ktora nie wymagalaby odemnie dodatkowych grzejnikow itp a pozatym chce miec ciepla podloge o czym pisalam niejednokrotnie (i co mam moze nie az tak ciepla jak bym chciaa ale jest ciepla ;))

Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Wybudowałaś 90m2 i szastasz pieniędzmi. Wolność Tomku w swoim domku.

Cale 95 ;) Za grubo ponizej 200 tys na gotowo ze wszystkim w dosc niezlm standardzie mam wrazenie :p A czy ktokowliek powiedzial ze nie stac mnie na wiecej ;) Jakbys czytal moje posty to bys moze wiedzial czym kieruje sie w zyciu podejmujac pewne decyzje - nie czytasz Twoja strata, potem nie rozumiesz ... :p No i moglbys zapoznac sie z ciekawym i odmiennym podejsciem do zycia, ale lepiej byc tak zapatrzonym we wlasne ja i swoje racje ze... otworz sie Liwko i poczytaj czasem co pisze min do Ciebie, moze przydlugawo, moze chaotycznie, moze czasem nie na temat, moze i nudnawo niekoniecznie glupio :p Ale jezeli ktos zaglebilby sie w to co pisze, moglby odkryc w tym wszystkim jakis sens i drugie dno tego wszystkiego i nauczyc sie zupelnie innego spojrzenia na pewne kwestie. Nie zawsze kazdy mowi wszystko wprost, nie zawsz trzeba byc prostym i malo skomplikowanym czlowiekiem (hehe teraz juz napewno nie dotarles do konca mej wypowiedzi - no zaluj ;))

A nadmuchowej nie chce - alergia (do znudzenia bede to pisala ale nie dociera mam wrazenie) - milej niedzieli zycze, w tak sloneczny prawie ze wiosenny (poranek haha)

Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...