Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

o ktorych mowisz? tych co Ty masz czy auratonach? Ja mam stala temp ustawiona a na zewnatrz rozne i nie musze poki co nic zmieniac.

 

 

usterka była w tych mojego typu ...

 

przy ustawieniu stałej temp. podłogi i korzystaniu tylko z czujnika podłogowego nie jesteś w stanie ogarnąć od jesieni do wiosny :p

przy ustawieniu dla np. +5 będzie za zimno w domu przy np. -15 i odwrotnie ...

równie dobrze można by sterownikiem zegarowym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a to jest takie coś? ja się nie spotkałem :p

Mi sie czaasem przytrafia.... na krotko, bo zaraz wiem co zrobic z tym nadmiarem ;)

usterka była w tych mojego typu ...

przy ustawieniu stałej temp. podłogi i korzystaniu tylko z czujnika podłogowego nie jesteś w stanie ogarnąć od jesieni do wiosny :p

przy ustawieniu dla np. +5 będzie za zimno w domu przy np. -15 i odwrotnie ...

równie dobrze można by sterownikiem zegarowym ...

A no to tak.

u mnie, w przeciwieństwie do budowlanego_laika, jest wódeczka, znajomi i mecz (wszystko w drogiej taryfie):p

sie tak nie chwal, tylko zapraszaj ekipe z forum na wodeczke, mecz sie skonczyl to tlyko(albo az) to nam pozostanie :p

Edytowane przez swiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
przy ustawieniu stałej temp. podłogi i korzystaniu tylko z czujnika podłogowego nie jesteś w stanie ogarnąć od jesieni do wiosny :p

przy ustawieniu dla np. +5 będzie za zimno w domu przy np. -15 i odwrotnie ...

równie dobrze można by sterownikiem zegarowym ...

A czy nie można sterować czujnikiem temperatury powietrza ?

Podłogowy jedynie jako zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Proste i skuteczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie można sterować czujnikiem temperatury powietrza ?

Podłogowy jedynie jako zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Proste i skuteczne :)

 

można a nawet trzeba...:p

nie wiem dlaczego co nie którzy próbują temperaturą płyty... ??

jeżeli masz znacznie przewymiarowane kable to trzeba też i podłogowy jako limit temperatury wylewki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żytko, ciekawi mnie Twoje rozwiązanie zatopienia kabli w kleju i ich działania głównie w II taryfie, bez potrzeby włączania się w I. Wygląda na to, że w Twoim przypadku akumulacja nie jest potrzebna. Jak jest zaizolowany Twój dom i jakie masz inne energooszczędne rozwiązania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem ciekawa tego zestawienia Marcina

 

A przy kablach w kleju chyba nie mowi sie typowo o 2 taryfie? A moze sie myle.. Ja sobie to wyobrazam tak, ze w drugiej taryfie nagrzewa sie pom do zadanych temp a w pierwszej podtrzymuje tylko jakas zadana temp - moze to byc w sumie niewiele drozsze w funkcjonowaniu przy tak zaizolowanych domach jak mamy, jak zatopienie kabli w wylwce- myslalam tez nad takim rozwiazaniem ,ale za bardzo zalezalo mi na cieplej pododze, a wydaje mi sie (byc moze sie znow myle) ze przy kablacj w kleju ciezko o ciagle ciepla podloge nie placac kolosalnych rachunkow.

Z tego co Zytko pisze to chyba zuzycia na podobynm poziomie? (nie wiem bo jeszcze nie podal w tym miesiacu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...