Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i właśnie dlatego ten wątek zejdzie na psy jak każdy inny. Umrze, zatęchnie nudą i pozostaną tematy o wyższości pompy nad kablami. Bo znajdzie się jakiś nawiedzony wielki sercem administrator co ma manię sprzątania. Może zróbmy słownik, jakich wyrazów nie należy używać? Już wiem, że "sosna" jest na czarnej liście. Ciekawe co za menda donosi do adminów.

 

Żadna menda i żaden nawiedzony admin - masz ochotę na cyrk i spamowanie, to idź do Hyde Parku. Wątki umierają, bo są pełne spamu, pyskówek i bredni o niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darvid mam 11 albo 12 kW mocy przydzielonej, bezpieczniki w skrzynce zewnętrznej wywaliły dopiero przy ok. 30 kW. pozdr adam

 

Doczytaj lepiej w umowie szczegoly dot. wykorzystania mocy - wiekszosc nowych licznikow odnotowuje maksymalna moc i czas jej uzycia. Tak zeby Ci nie dowalili jakiejs kary bo jak w umowie masz 12kW a wykorzystujesz 30kW to moga sie dowalic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek umiera śmiercią naturalną. Zostało już tu powiedziane wszystko i wystarczy go tylko przeczytać. Łatwizna.

 

faktem jest że cudów tu już nie będzie - tak jak piszesz cała wiedza juz tu jest - i jeśli tylko ktoś będzie chciał przebrnie przez te 400 stron

tylko gdyby to miały być same posty merytoryczne - to trzeba byłoby usunąć jeszcze z 300 stron i zostawić kwintesencje dotycząca grzania prądem

 

wątek na HP założony o identycznym tytule nie ma żadnych szans - to już nie to samo - może i wypowiedzi były czasem o dupie marny ale wszystko kręciło się koło prądu i dzięki temu powstało tu kilka bardzo ciekawych dyskusji, merytorycznych wypowiedzi które dla mnie "prądowego laika" były źródłem cennej wiedzy

 

należy tylko podziękować adminom takim jak joliska czy Jarek.P którzy podcięli gałąź na której wiele osób siedziało - może jedna czy 2 "grubsze" osoby (którym było za ciasno w 450 stronach) teraz się tu odnajdą - ale z tej gałęzi spadło kilka osób - osobą tym brakuje już chęci pisania

 

moim osobistym zdaniem takim miejscem do około prądowych i technologicznych rozważań może się stać wątek Jaska71 lub innych użytkowników

czas pokaże - sezon się kończy - wątek na pół roku przygaśnie ... ożyje zapewne jeszcze na chwilę początkiem maja gdy każdy podsumuje swój sezon

a znów ruszy w październiku

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna menda i żaden nawiedzony admin - masz ochotę na cyrk i spamowanie, to idź do Hyde Parku. Wątki umierają, bo są pełne spamu, pyskówek i bredni o niczym...

 

Każdy kto czyta moje posty wie, że nie spamuję do małp też się nie zaliczam więc cyrku nie robię. Czasem zdarza mi się napisać off-topic a to dlatego, że na wielu wątkach nie uzyskałem oczekiwanej odpowiedzi. Tutaj jest bardzo wielu ludzi z doświadczeniem w różnych dziedzinach budowania domu, właśnie dlatego, że grzanie prądem zmusiło ich do zgłebienia tej wiedzy. Czasem dzięki wsadzeniu kija w mrowisko pojawiał się właściwy temat i rozwijał na kilkanaście stron. Poza tym, spędzam tu czas codziennie. Polubiłem czytanie tego wątku i traktuję to jak serial (choć seriali nie lubię). Lubię występujące tu postacie i z zainteresowaniem czytam co tam u nich. Jeżeli sprowadzimy pisanie do codziennej pisaniny kto ile zużył prądu i jak ustawia auratony to nuda zabije temat. Nawet w najmądrzejszych książkach zdarzają się dygresje i wątki poboczne dla urozmaicenia tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy tylko podziękować adminom takim jak joliska czy Jarek.P którzy podcięli gałąź na której wiele osób siedziało - może jedna czy 2 "grubsze" osoby (którym było za ciasno w 450 stronach) teraz się tu odnajdą - ale z tej gałęzi spadło kilka osób - osobą tym brakuje już chęci pisania

 

zejdz na ziemię... tutaj nie takie dyskusje odchodziły i adminów nie widywano; pozniej pojawilo sie pare nowych twarzy i kogos zabolalo, ze jest za wesolo...

jakis k...s regularnie donosi i tyle;

 

p.s. dla tych zadnych konkretnej wiedzy - odhibernujcie sobie pana HenoKa, zaplaccie mu godziwa pensje i bedzie wam merytorycznie odpowiadal 24h/dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - to pobijmy trochę pianę. Dałem ten temat w lutym na 3-5 litrowym - był odzew, ale może z braku zajęć haha w tym wątku pomyślimy nad tym:

 

" Witam. Mam pytanie do bardziej obytych na tym forum. Ewentualnie speców od OZC tudzież praktycznych użytkowników domów energooszczędnych lub pasywnych. Zakładam, że mój dom będzie miał zapotrzebowanie na ciepło E = 23 kWh/m²/rok, czyli dom 2,3 litrowy. Cena 1kWh w moim zakładzie energetycznym ENEA w taryfie Ciepły Dom, to średnio 0,47 PLN brutto/kWh. Dom ma 125m2 powierzchni użytkowej.

 

Czyli żeby ogrzać dom wg norm potrzebuje 125m2 x 23 kWh/m2 x 0,47 PLN = 1351 PLN brutto / ROK. Zatem całoroczny koszt na ogrzewanie domu ( bez CWU ) to 1351 PLN. Czy schemat obliczeń mam poprawny? Bo jeśli tak, to zastanawiam się, czy najbardziej ekonomicznie nie będzie powieszenie na ścianach grzejników konwekcyjnych na prąd za kilka tysięcy i cieszyć się z ciepła za 1351 PLN rocznie.

 

Czy popełniłem błąd? I gdzie?

 

Michał

 

"

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Bo jeśli tak, to zastanawiam się, czy najbardziej ekonomicznie nie będzie powieszenie na ścianach grzejników konwekcyjnych na prąd za kilka tysięcy i cieszyć się z ciepła za 1351 PLN rocznie.

Czy popełniłem błąd? I gdzie?

Michał

 

"

Pozdrawiam!

Nie popełniłeś błędu ale ja bym się głęboko zastanowił nad grzejnikami z tego samego powodu co nad kablami chociaż jedno i drugie rozwiązanie ma zwolenników jak i użytkowników :)

Ja bym się zastanowił co zrobię jeśli 1kWh podrożeje o 300% a chodzą takie słuchy i będzie zlikwidowana II taryfa,co też nie jest wymysłem z kosmosu.

Dla mnie PCi p-p odpada i jeśli dojdzie do tego to przy grzejnikach czy kablach będę w czarnej d..ie ;)

Ale to są moje przemyślania,które zastosowałem u siebie :)

Dodam tylko,że nie zamierzam sprzedawać domu w przyszłości ani generalnie remontować za kilka lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, czy mozesz zaproponowac co zrobia elektrownie z nadwyzkami mocy w nocy, kiedy jej tyle nie potrzeba?? Tania taryfa bedzie zawsze, i to w coraz to nowych odmianach wlacznie odsprzedaza mocy do elektrowni, chodz na to w naszym kraju jeszcze poczekamy, wiec nie demonizuj przesadnie :)

 

Policzyles moze ile wzrosnie Ci roczny koszt utrzymania domu, jesli 1 KWh tyle zdrozeje?? Czym prezdzej to nastapi tym trudniej bedzie Ci sie doczekac zwrotu kosztow poniesionych na kupno pompy, bo srodki ta podwyzka bardziej moze zabolec dom z trzema komputerami, niz taki prawie pasywny bez nich :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki

zakładać będą mi licznik za ok miesiąc

będzie to licznik nowego typu

 

czy orientujecie się czy mozna no 2x w roku zmieniac taryfę ?

z jakimi kosztami i procedurami się to wiąże?

czy można np podpisać taką umowę która z góry będzie zakładała że 1/2 roku taryfa X a 1/2 roku taryfa Y ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli tak, to zastanawiam się, czy najbardziej ekonomicznie nie będzie powieszenie na ścianach grzejników konwekcyjnych na prąd za kilka tysięcy i cieszyć się z ciepła za 1351 PLN rocznie.

 

Pozdrawiam!

 

Wszystko sie zgadza, mozesz do tego dolozyc klimatyzator w glownym pomieszczeniu (salon z kuchnia np) i bedziesz swoim COP mogl pokiwac palcem pompiarzom :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza, mozesz do tego dolozyc klimatyzator w glownym pomieszczeniu (salon z kuchnia np) i bedziesz swoim COP mogl pokiwac palcem pompiarzom :p

 

Pozdrawiam

 

Hej! Mógłbyś temat klimatyzatora w tej mojej sytuacji rozwinąć, bo wstyd przyznać, ale nie rozumiem co ma klimatyzator do COP w moim przypadku?

 

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
bedziesz swoim COP mogl pokiwac palcem pompiarzom :p

Pozdrawiam

Nie wszystkim ;)

4720kWh/2,5=1888kWh ;)

Arturo, czy mozesz zaproponowac co zrobia elektrownie z nadwyzkami mocy w nocy, kiedy jej tyle nie potrzeba?? Tania taryfa bedzie zawsze, i to w coraz to nowych odmianach wlacznie odsprzedaza mocy do elektrowni, chodz na to w naszym kraju jeszcze poczekamy, wiec nie demonizuj przesadnie :)

 

Policzyles moze ile wzrosnie Ci roczny koszt utrzymania domu, jesli 1 KWh tyle zdrozeje?? Czym prezdzej to nastapi tym trudniej bedzie Ci sie doczekac zwrotu kosztow poniesionych na kupno pompy, bo srodki ta podwyzka bardziej moze zabolec dom z trzema komputerami, niz taki prawie pasywny bez nich :)

 

Pozdrawiam

Grunt to pozytywne myślenie :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki

zakładać będą mi licznik za ok miesiąc

będzie to licznik nowego typu

 

czy orientujecie się czy mozna no 2x w roku zmieniac taryfę ?

z jakimi kosztami i procedurami się to wiąże?

czy można np podpisać taką umowę która z góry będzie zakładała że 1/2 roku taryfa X a 1/2 roku taryfa Y ?

 

Każdy by tak chciał:) Taryfę możesz zmienić raz na 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Hej! Mógłbyś temat klimatyzatora w tej mojej sytuacji rozwinąć, bo wstyd przyznać, ale nie rozumiem co ma klimatyzator do COP w moim przypadku?

 

Pozdrowionka!

miloszenko proponuje Ci pompę ciepła powietrze-powietrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak mi znajdziesz taka z motnazem w cenie klimy, czyli do 3,5 tys, co moze stac w salonie i nie zagluszy TV to poprosze :p W sumie to sa 2 bardzo podobne urzadzenia, nad taka pompa sie tez zastanawiam ale na dzien dzisiejszy nie ma takiej, ktora nie dzialalalaby inaczej niz 0 mocy/full mocy i kosztowalaby jak powyzej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...