Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Biedni Marcin Cetera i j-j, pewnie się teraz przewracają na swoich ciepłych posadzkach. Wątek jakby nie patrzeć 9-letni, i taka ujma, taki koniec. No ale skoro tak, to nie uważacie przypadkiem, że pompa ciepła jest the best? Żartowałem tylko, nie bijcie :p

 

Pewnie że jest the best, wadą CZASAMI może być jej cena;)

A kable są do d...:p

He, he...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym dziś myślałem... O domu można pisać do bólu, a tymczasem utrzymanie mojego niemłodego już auta, kosztuje ponad 2 razy tyle, co całkowite (CO+CWU+żarówki+kanaliza+śmieci itp.) koszty utrzymania domu.

 

kurt76, widziałeś te przypadki z siadniętym chudziakiem (fundamentem?) - co stało się dokładnie z rurkami podłogówki?

 

kumplowi i jego sasiadowi po zeszlej zimie podloga sie obsunela i rozszczelnilo instalacje na alupexach (chyba), po 6 latach mieszkania.

 

edit: zapomnialem powiedziec dlaczego.... teren zostal czesciowo zmeliorowany, dzialki usytuowane na gruntach rolnych... zmienily sie poziomy wod gruntowych.

Moja dzialka ma podobna historie, wiec troche sie "balem" podlogowki, to tylko moj kamyczek do ogrodka.... nie ktytykuje podlogowki, tylko zwracam uwage na pewne zagrozenia i to po dlugim czasie dzialania systemu.

Edytowane przez kurt76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurt, to sracz rozumiem wiaderkiem spłukujesz?

Współczuję, mi nic nie siadło

Mam wodę w kranach!!! Wiesz jaka to frajda:P

Edit:Wiesz kurt, ale ja jeszcze domu bez hydrauliki nie widziałem:) Pewnie masz wychodek. Dużo taniej Cię wyszło?

Bawią mnie takie teksty jak Twoje:P

 

nie rob szumu dzieciaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumplowi i jego sasiadowi po zeszlej zimie podloga sie obsunela i rozszczelnilo instalacje na alupexach (chyba), po 6 latach mieszkania.

 

edit: zapomnialem powiedziec dlaczego.... teren zostal czesciowo zmeliorowany, dzialki usytuowane na gruntach rolnych... zmienily sie poziomy wod gruntowych.

Moja dzialka ma podobna historie, wiec troche sie "balem" podlogowki, to tylko moj kamyczek do ogrodka.... nie ktytykuje podlogowki, tylko zwracam uwage na pewne zagrozenia i to po dlugim czasie dzialania systemu.

 

u mnie zeszłej zimy lokalny szambelan-man także meldował o kilku takich przypadkach - sytuacja identyczna, jak pisze kurt + grunty wysadzinowe; rekordziscie podłoga usiadla ponad 10cm... oczywiscie w kawałkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berluf miał taki kolektor powietrzny w ofercie ale jak zapytałem o cenę to usłyszałem że były jakieś problemy z wykraplaniem wilgoci i nie sprzedają.może ktoś jest bardziej doinformowany.

 

to sie robi tymi ręcami ...

co ci z kilku m2 gotowca, tu trzeba kilkanaście/ kilkadziesiąt m2...

to nie ma być jakieś niezależne pudełko przyczepione do ściany tylko ściana ma być izolacją i plecami tego ustrojstwa...

w moim przypadku 30m2 za 2,5-3 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: zapomnialem powiedziec dlaczego.... teren zostal czesciowo zmeliorowany, dzialki usytuowane na gruntach rolnych... zmienily sie poziomy wod gruntowych.

Moja dzialka ma podobna historie, wiec troche sie "balem" podlogowki, to tylko moj kamyczek do ogrodka.... nie ktytykuje podlogowki, tylko zwracam uwage na pewne zagrozenia i to po dlugim czasie dzialania systemu.

 

to zrób sobie dom na płycie fundamentowej to ci podłoga nie siądzie tylko cały dom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko policzyłem domek w OZC i w łazienkach u góry wychodzą straty 1000 W i nie mam takiego kabelka ale jak zaznaczę to pomieszczenie jako zwykły pokój z temp na 24 C to straty spadają do 300 W jak robiliście OZC to jak zaznaczaliście łazienki

jako łazienki, z pewnością wynik jest taki bo wymiana WM jest większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie robi tymi ręcami ...

co ci z kilku m2 gotowca, tu trzeba kilkanaście/ kilkadziesiąt m2...

to nie ma być jakieś niezależne pudełko przyczepione do ściany tylko ściana ma być izolacją i plecami tego ustrojstwa...

w moim przypadku 30m2 za 2,5-3 tys.

30m2 to prawie cala sciana poludniowa :) opisywałeś swój patent gdzieś?jaki jest zysk z tego rozwiązania a jakie są wady?może to zastąpić GWC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30m2 to prawie cala sciana poludniowa :) opisywałeś swój patent gdzieś?jaki jest zysk z tego rozwiązania a jakie są wady?może to zastąpić GWC?

Zysk zależny od natężenia promieniowania słonecznego. W miesiącach przejściowych, w słoneczne dni całkowicie ogrzeje dom. Zastąpi GWC w ciągu dnia z przebłyskami słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...