Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

30m2 to prawie cala sciana poludniowa :) opisywałeś swój patent gdzieś?jaki jest zysk z tego rozwiązania a jakie są wady?może to zastąpić GWC?

 

ja mam 100m2 ściany południowej, ale jak okiełznać taką moc ?

wadą jest że nie grzeje w nocy, podczas śnieżycy i deszczu...

no i możesz coś usmażyć w słoneczny dzień jak za dobrze zrobisz ;)

 

raczej razem z GWC może zastąpić rekuperator a jak się dobrze postarasz to sobie tak przy okazji także wody do kąpieli nagrzejesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ja mam jeszcze jedno pytanie o faktury (zanim podpisze umowe)

jesli dobrze pamietam PGE ma różna stawkę za odczyty licznika i fakturowanie na bierząco lub za wrożenie z fusów

 

jak WY macie ?

którą opcję wybrać by było optymalnie?

Ja wybrałem odczyt z licznika przez telefon co dwa miechy ale Vattenfall :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6zł to może nie pieniądz, ale rocznie to już 72zł, a to już jest całkiem sporo ...

 

no właśnie na to zwróciłem uwagę - jak lecisz na 6 miesięcznych symulacjach ala wróżenie z fusów to nic albo 1 zł liczą za rachunek

a jak inkasent to 6 zł - to mi dało do myślenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my nie rozgrzewaliśmy ...

w domu była cały czas taka sama temp., jak zaczynała spadać poniżej tych 21* załączała sie nagrzewnica ...

oczywiście pomagała też czerpnia pod południową połacią którą też widziałeś:yes:

tak żeby było ciekawiej to nawet w zimie w słoneczny dzień na czerpni jest ponad 35* i praktycznie taką samą temp. nawiewa do domu ...

 

Jasiek zdaje się, że Ty czerpiesz ciepło pomiędzy dachówką a membraną tak? A czy takie samo rozwiązanie można w parterówce z nieużytkowym strychem zrobić ciągnąc powietrze ze strychu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie na to zwróciłem uwagę - jak lecisz na 6 miesięcznych symulacjach ala wróżenie z fusów to nic albo 1 zł liczą za rachunek

a jak inkasent to 6 zł - to mi dało do myślenia ...

 

ja mam co 6 miesięcy ala wróżenie z fusów i mi pasuje ...

płacę średnio ok. 900 zł co dwa miesiące jak dla mnie git nie muszę kombinować jak tu w środku zimy naskrobać z 1 - 1,2k co miesiąc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie ma. Jak nieocieplony to przecież powietrze się nagrzewa od połaci. Różnica tylko taka że powietrze brane byłoby nie z nad membrany a spod niej. Przecież membrana nie zatrzymuje ciepła. Cały czas mi chodzi po głowie nagrzewnica do CO z powietrza strychowego. Podobno już to jest w innym wątku - poszperam jak znajdę więcej czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie ma. Jak nieocieplony to przecież powietrze się nagrzewa od połaci. Różnica tylko taka że powietrze brane byłoby nie z nad membrany a spod niej. Przecież membrana nie zatrzymuje ciepła.

 

czy wszystkie powierzchnie dachu masz od południa ?

co z tego że ta nasłoneczniona się zagrzeje skoro wszystkie inne są zimne, robiąc podciśnienie na strychu powietrze będzie nalatywało równomiernie wszystkimi nieszczelnościami...

włącz sobie w lecie jaki wentylator na strychu żeby z niego wyciągał na zewnątrz, po kilkunastu minutach będziesz miał taką samą temperaturę jak na zewnątrz...

to samo w zimie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jaka jest różnica pomiędzy tym co napisałeś a wyciąganiem powietrza spod połaci południowej? Przecież też po chwili się wyziębi. Nie mam pojęcia po jakim czasie wyziębi się strych, pewnie można to szybko policzyć ale nie pamiętam ciężaru właściwego powietrza itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jaka jest różnica pomiędzy tym co napisałeś a wyciąganiem powietrza spod połaci południowej? Przecież też po chwili się wyziębi. Nie mam pojęcia po jakim czasie wyziębi się strych, pewnie można to szybko policzyć ale nie pamiętam ciężaru właściwego powietrza itp.

 

licz, licz ...

ja takie zabawki mam w praktyce...

nie takie eksperymenty się robiło ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie każ mi koła wymyślać na nowo tylko wytłumacz dlaczego Twoje rozwiązanie jest inne niż moje. U Ciebie jedna połać dachu u mnie cały strych. Mówię oczywiście o wykorzystaniu ciepła w okresach letnich i ciepłych jesienno-wiosennych, np do wstępnego podgrzania wody do CO poprzez jakąś chłodnicę czy coś podobnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też inne pytanie do posiadaczy domów z silikatów. Ze względów "ciepłochronnych" chciałbym postawić ściany działowe już na posadzce a nie na chudziaku. Ściana z silki 12cm jednak sporo ważyć będzie. Posadzka ma być posadowiona na 20cm styropianu eps100 a na tym 10cm niezbrojonego (tak było planowane) betonu. Da radę tak postawić ściankę? Nie siądzie albo popęka posadzka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku użytkowników wodnej podłogówki z piecem elektrycznym udzieliło informacji nt zapotrzebowanej mocy od dostawcy. Drugie pytanie dotyczące zagadnienia - jakiej mocy piec sugerujecie? CO i CWU elektryczne, parterówka ok. 150m2 podłogówki wodnej (całość), 2-3 osoby dorosłe. Czy przewidywać 12-15kW, a może mniej lub więcej? Zwykły kominek o małej mocy (ok. 6kW) będzie jako rekreacyjno-rezerwowe źródło ciepła. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO i CWU elektryczne, parterówka ok. 150m2 podłogówki wodnej (całość), 2-3 osoby dorosłe. Czy przewidywać 12-15kW, a może mniej lub więcej? Zwykły kominek o małej mocy (ok. 6kW) będzie jako rekreacyjno-rezerwowe źródło ciepła.

Twój dom może mieć zapotrzebowanie 20-150kWh/m2 - bez policzenia tego trudno dopasować moc kotła. Spróbuj w moim arkuszu ze stopki, krótki opis jest tu

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172206-pr%C4%85d-gaz-olej-w%C4%99giel-inne&p=4974907&viewfull=1#post4974907

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...