Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ten temat wygląda mi na jakiś randkowy... Ale...

 

W jaki sposób liczyć zapotrzebowanie na moc kabli grzewczych dla pomieszczeń ponieważ sam już mam mętlik? Otóż dla mojego domu (bardzo energooszczędnego - U ścian, podłogi i stropu to 0,1 a okien to 0,6) wg projektu wynosi ok 44W/m2 a sprzedawca wciska mi min 300% więcej i twierdzi, że inaczej to "d...pa zimna"!

Jak trzeba to mogę wrzucić rysunek pomieszczeń.

 

Czy aby na pewno masz okna o wsp. U=0.6, jezeli tak to szyby musiałyby miec wsp. 0,3 czyli wypełnienie ksenonem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ten temat wygląda mi na jakiś randkowy... Ale...

 

W jaki sposób liczyć zapotrzebowanie na moc kabli grzewczych dla pomieszczeń ponieważ sam już mam mętlik? Otóż dla mojego domu (bardzo energooszczędnego - U ścian, podłogi i stropu to 0,1 a okien to 0,6) wg projektu wynosi ok 44W/m2 a sprzedawca wciska mi min 300% więcej i twierdzi, że inaczej to "d...pa zimna"!

Jak trzeba to mogę wrzucić rysunek pomieszczeń.

pokaż rzut domu, powierzchnie pomieszczeń zapotrzebowanie każdego z pomieszczeń a moze coś z tego wyjdzie. W domach energooszczednych czasami zawyżenie mocy kabla wynika z min rozstawu który nie powinien byc wiekszy niż 20cm. U mnie niektóre pomieszczenia z tego własnie powodu sa 3x przewymiarowane, ale nie chciałem dawać kabli 10W/mb. No ale po tym sezonie i zmianie sterowania na czujni pokojowe a nie tylko temp posadzki (rev. Jasiek), tak zawyżona moc nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz reku itd? Jaka wentylacja? U mnie zapotrzebowanie bylo cos duzo ponizej 4000W (nie pamietam juz dokladnie, cos mi sie 3700 kojarzy) ale poniewaz zrezygnowalam z reku roslo do prawie 6000W a ja dygus jestem wiec zrobilismy w sumie prawie 9000W, ale gosc z devi mowil, ze duzo przewymiarowywuje - ze spokojnie te 6-7 tys W by wystarczylo na caly dom. Wiem ze mial racje, ale koszt kabli jest stosunkowo tak niewielki ze wolalam miec ten zapas jednak.

Choc przy ogrzewaniu sciennym bedzie inny rozklad temp wiec i zapotrzebowanie bedzie pewnie stosunkowo wieksze - nie wiem, tu nie znam sie kompletnie, to moje takie przemyslenia...

 

kurcze, jaka fachowa nawijka... jakbym był świeżakiem, to nawet bym uwierzył :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajesz maty czy kable??

Marcin gdzie wyczytałeś ze rozstaw nie większy niż 20 cm bo u mnie wychodzą przy wsp 1,3 30 cm

DTR-ki devi i elektry u nich jest napisane że dla prawidłowej pracy ogrzewania rozstaw nie wiekszy niz 20cm. u mnie tez w pokojach z wyliczeń rozstaw powinien być większy, ale nawet jesli tak było dawałem taki kabel żeby był max 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra pozorow - niezla jestem w te klocki :p

 

 

jak pokasujesz pierwsze trzy setki swoich postów, to - naciągajac - przyznam Ci rację

 

przy ukladzie kabli w kleju chyba nie ma mowy o II taryfie wiec kolega przyjmuje ze bedzie korzystal z obu

 

na jakiej podstawie twierdzisz, ze sie nie da w II taryfie?

Edytowane przez kszh.uint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajesz maty czy kable??

Marcin gdzie wyczytałeś ze rozstaw nie większy niż 20 cm bo u mnie wychodzą przy wsp 1,3 30 cm

 

w dziurawych chałupach rozstaw może miał znaczenie bo moc kabla była duża, teraz to max 1000w na pomieszczenie albo i mniej ...

kupujesz takiego 10w/m w odpowiedniej długości i układasz równo jak wyjdzie...

przegrzać nie przegrzejesz, cieplejszych miejsc też nie narobisz bo wylewka ma raptem 1-2* wyższą temperaturę od pomieszczenia i to podczas silnych mrozów

 

ja u siebie mam coś koło 70w/m2 w domu ponad 6-cio litrowym i starcza bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieńcie jedną rzecz, która was najbardziej wk... u kobiety.

Mnie to, że za trzecim, czwartym razem dopiero mogę się do niej dodzwonić! Bo albo nie słyszy komórki w torebce, albo ma ją tak głęboko, że zanim znajdzie to mi się bateria wyczerpuje:P (mam baterię która trzyma miesiąc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest jeszcze jedna opcja - ma caly czas zajete (u mnie jedyna - nie mam wielkiej torebki - albo kieszen albo maly plecaczek w ktorym portfel, tel i klucze, ew zima pomadka do ust bezbarwna)

 

Bo ty jeszcze młoda siksa jesteś więc torebek nie nosisz. Moja coraz bardziej zbliża się wiekiem do węgla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej podstawie twierdzisz, ze sie nie da w II taryfie?

Zeby zakumulowac cieplo trzeba by posadzke grzac dłużej a to spowoduje że temp powierzchni bedzie zbyt wysoka i komfort mały, chyba ze ktos lubi jak swiki grilowac na kaflach. poza tym masz spore wahania temp posadzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rano miałem w domu temp. 18,8*. Chyba sezon mam za sobą;)

 

noo...

taki numer to u mnie nie przejdzie ...

u mnie nie ma czegoś takiego jak koniec sezonu grzewczego bo sterowniki są włączone cały czas

nawet jak w środku chłodnego i deszczowego lata temp. chce spaść poniżej 21* w dzień, czy 22* w nocy to ogrzewanie się załączy w danym pomieszczeniu...

 

jakoś nie dziwi mnie to niskie zużycie energii na ogrzewanie w twoim domu, zakładacie pompy a potem jeszcze jak tylko możecie ograniczacie temperaturę...

to nie jest żaden wyścig..., ma być wygodnie i komfortowo

to czy zapłacę sto czy dwieście zł. więcej za ogrzewanie w danym sezonie nie ma większego znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zytko: chocby stad tak wnioskuje ze bedzie ciezko w II taryfie przy takim doborze kabli:

 

 

wiem, ze Cetera jest dla wiekszosci z was bogiem, bo przeczytal ZE ZROZUMIENIEM dtrki devi i elektry i chwała mu za to, niemniej mysle, ze czesto sie wzajemnie nakrecacie i zapedzacie sie w rejony znane dla was wciąż tylko w teorii :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo...

taki numer to u mnie nie przejdzie ...

u mnie nie ma czegoś takiego jak koniec sezonu grzewczego bo sterowniki są włączone cały czas

nawet jak w środku chłodnego i deszczowego lata temp. chce spaść poniżej 21* w dzień, czy 22* w nocy to ogrzewanie się załączy w danym pomieszczeniu...

 

jakoś nie dziwi mnie to niskie zużycie energii na ogrzewanie w twoim domu, zakładacie pompy a potem jeszcze jak tylko możecie ograniczacie temperaturę...

to nie jest żaden wyścig..., ma być wygodnie i komfortowo

to czy zapłacę sto czy dwieście zł. więcej za ogrzewanie w danym sezonie nie ma większego znaczenia...

 

Czy ty przeczytałeś moje wyjaśnienia w następnym poście dlaczego tak się stało?

Teraz mam 21,2 , CO wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby zakumulowac cieplo trzeba by posadzke grzac dłużej a to spowoduje że temp powierzchni bedzie zbyt wysoka i komfort mały, chyba ze ktos lubi jak swiki grilowac na kaflach. poza tym masz spore wahania temp posadzki.

 

nie masz racji; ja w swoim wiadernym domu nie grilluję stóp i rocznie zuzywam 3500kWh w drogiej i 11000kWh w taniej; na Twojej fakturze widnieje 2900kWh drogiej i 6800kWh taniej.. takze zakładając, że myjemy się podobnie, dowodzi to tego, że jednak nie masz racji; temperatury: 22stCnoc, 21stC dzien (nie jak u Liwko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...