Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

PS: tak naprawdę nie ogrzewasz ponad komfort, bo ciepło z nocy gdzieś się rozchodzi "po kościach". Różnica temp rano-wieczorem to mniej niż 1 stopień.

 

Kurcze właśnie to mnie tak zastanawia czy tak faktycznie będzie tylko tak mały skok temperatury skoro w akumulacyjnym dajemy ok. 3 x więcej mocy i to w 1/3 czasu dnia, hmm. Przecież jeśli damy tak samo z kotła większą moc to nam się zrobi upał w domu i chyba przy akumulacyjnym powinno być podobnnie.

 

pzdr

 

w kotłe są inne temperatury i w podłodze też inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

PS: tak naprawdę nie ogrzewasz ponad komfort, bo ciepło z nocy gdzieś się rozchodzi "po kościach". Różnica temp rano-wieczorem to mniej niż 1 stopień.

 

Kurcze właśnie to mnie tak zastanawia czy tak faktycznie będzie tylko tak mały skok temperatury skoro w akumulacyjnym dajemy ok. 3 x więcej mocy i to w 1/3 czasu dnia, hmm. Przecież jeśli damy tak samo z kotła większą moc to nam się zrobi upał w domu i chyba przy akumulacyjnym powinno być podobnnie.

 

pzdr

 

w kotłe są inne temperatury i w podłodze też inne

 

Ale ilość ciepła ta sama musi być dostarczona i gdy masz podłogówkę to też możesz ją zasilać z kotła więc różnicy nie ma, źródło jest nie ważne, ważne ile ciepła daje i w jaki sposób. I z kotła i z kabli grzejnych można w podłogówkę dac więcej mocy tyle że w wodnym bezpośrednim nie ma takiej konieczności a w akumulacyjnym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie .

Czy ktokolwiek z szanownych forumowiczów miał przyjemność bądź nieprzyjemność współpracy z firmę "Tanie grzanie" ( Pan Świderek) z ul Bartyckiej - pawilon 114 Warszawa , która oferuje usługi rekuperacji i ogrzewania podłogowego ( kable Elektra , lub maty grzejne).

Mam wyliczenia tej firmy dla mojego domku , w byciu wydają się sympatyczni , ale...

No właśnie jacy to fachowcy?

Uprzejmie proszę o opinie .

PS

Terminy mają pozajmowane , jeżdżą po Polsce , więc pewnie u kogoś działali.

Z góry dziękuję.

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha i sezon grzewczy prawie, prawie za nami. Kochani zapraszam do dzielenia się wynikami finansowymi tej zimy. Piszcie, bo warto wiedzieć, o jakich sumach w przypadku ogrzewania elektrycznego, dyskutujemy.

 

mi wyjdzie około 3000 zł za zime - 180 m2

z tym, że ostatni miesiąc grzałem już pompą ciepła a nie kotłem elektrycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się fotograf, ale w tym temacie aż tak obszernie o tym nie piszemy a ta nasza wyszukiwarka często pokazuję więcej niż potrezba i trudno wyszukać to co nas interesuje. No ale OK.

 

 

wystarczy umiejętnie wyszukiwać, zaznaczać pokazywanie postów a nie tematów - mi znalezienie tego zajęło 30 sekund...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się fotograf, ale w tym temacie aż tak obszernie o tym nie piszemy a ta nasza wyszukiwarka często pokazuję więcej niż potrezba i trudno wyszukać to co nas interesuje. No ale OK.

 

 

wystarczy umiejętnie wyszukiwać, zaznaczać pokazywanie postów a nie tematów - mi znalezienie tego zajęło 30 sekund...

 

Nom ok, szukałem nieumiejętnie tematów- prawda. A teraz, ok- wypróbuję te 30 sek ;) .

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZW
...

Kurcze właśnie to mnie tak zastanawia czy tak faktycznie będzie tylko tak mały skok temperatury skoro w akumulacyjnym dajemy ok. 3 x więcej mocy i to w 1/3 czasu dnia, hmm. Przecież jeśli damy tak samo z kotła większą moc to nam się zrobi upał w domu i chyba przy akumulacyjnym powinno być podobnnie.

 

pzdr

 

Nie wiem dlaczego tak jest ale tak się naprawdę dzieje. A nie mam ocieplenia jakiegoś super ani rekuperatora.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotograf, te 3000 zł to liczysz od kiedy zimię ? jaką miałeś średnią temperaturę w domu ?

zime licze od sierpnia bo wtedy już sporadycznie trza było grzać

temperatura 22 -23 stopnie - spaliłem też w kominku drewna za 300 zł - głownie w weekendy i jak były mrozy (akurat w święta) - teraz zainstalowałem Pompe Ciepła i za miesiąc od 13 marca do 13 kwietnia PC zużyła prądu za 120 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Kurcze właśnie to mnie tak zastanawia czy tak faktycznie będzie tylko tak mały skok temperatury skoro w akumulacyjnym dajemy ok. 3 x więcej mocy i to w 1/3 czasu dnia, hmm. Przecież jeśli damy tak samo z kotła większą moc to nam się zrobi upał w domu i chyba przy akumulacyjnym powinno być podobnnie.

 

pzdr

 

Nie wiem dlaczego tak jest ale tak się naprawdę dzieje. A nie mam ocieplenia jakiegoś super ani rekuperatora.

 

pozdrawiam

 

To nie jest pozytywne co napisałeś, hmm :roll:, a masz podlogówkę czy grzejniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem specjalnie książkę:

elektryczne akumulacyjne ogrzewanie pomieszczeń

 

i nic nie dobrałem, przy takim malym zapotrzebowaniu jak ja będe mial żadne wykresy doboru mnie nie obejmują :(.

 

Caly czas męczę się co zrobić. Albo akumulacyjne z pogodówką (jak pisał HenoK), za ok 9000 zł, i podłoga nie będzie ciepła albo .... może całkowicie inaczej:

2 ładne konwektorki: jeden w części dziennej, drugi w części nocnej, + drabinka w łazience. Koszt duuuuużo niższy i ciekawe czy daloby radę z tymi konwektorkami żyć na taryfie tańszej, hmm, programatorki czasowo- temperaturowe i jazda.

Dużo szybciej nagrzeję powietrze w domu a dom będzie się chłodził bez grzania tak samo jak przy akumulacyjnym przecież, tak myślę.

 

Ktoś tak ma, robi, jak myślicie?

 

 

pzdr

 

No to doszedłeś do tych samych wnosków co ja :D

Już pisałem wcześniej o moich rozterkach, ostatecznie podłogówka odpadła ze wzgledu na:

1. koszt wykonania

2. bezwładność i niemozność sterowania (precyzyjnego) temperaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem specjalnie książkę:

elektryczne akumulacyjne ogrzewanie pomieszczeń

 

i nic nie dobrałem, przy takim malym zapotrzebowaniu jak ja będe mial żadne wykresy doboru mnie nie obejmują :(.

 

Caly czas męczę się co zrobić. Albo akumulacyjne z pogodówką (jak pisał HenoK), za ok 9000 zł, i podłoga nie będzie ciepła albo .... może całkowicie inaczej:

2 ładne konwektorki: jeden w części dziennej, drugi w części nocnej, + drabinka w łazience. Koszt duuuuużo niższy i ciekawe czy daloby radę z tymi konwektorkami żyć na taryfie tańszej, hmm, programatorki czasowo- temperaturowe i jazda.

Dużo szybciej nagrzeję powietrze w domu a dom będzie się chłodził bez grzania tak samo jak przy akumulacyjnym przecież, tak myślę.

 

Ktoś tak ma, robi, jak myślicie?

 

 

pzdr

 

No to doszedłeś do tych samych wnosków co ja :D

Już pisałem wcześniej o moich rozterkach, ostatecznie podłogówka odpadła ze wzgledu na:

1. koszt wykonania

2. bezwładność i niemozność sterowania (precyzyjnego) temperaturą.

 

Ja teraz podumałem coś takiego:

 

Zamiast wydawać 6-7 tys na kable i automatykę do akumulacyjnego zrobić:

 

1. Zamiast 8 obiegów ktore planowałem mieć, czyli 8 kabli (koszt ok. 3,5 tys.) zrobić 2 obiegi, czyli 2 kable (koszt ok 1500 zł), w kablach nie placi się za moc ale za same kable, dlatego taka różnica.

2. Dać dwa proste czasowe reguatory za ok. 500 zł (zamiast regulatorów ładowania i sterowania za 3,5 tys) i jechać z nimi na taryfie II, sam może "wyuczę się" swojego domu.

 

Całkowity koszt ok. 2 tys.

 

Te dwa obiegi to obiegi: dzienny i nocny tak jak przy częściach domu.

Zrobiłbym nawet przy tym obniżenie nocne jeśli bym chciał bo mogę więcej wygrzać w nocy część dzienną (kabli wystarczy, tak przewymiarowałem, aby rozstaw byl sensowny) i ciepło sie rozejdze z czasem po całym domu.

 

To o czym myślę wyżej byłoby efektem stwierdzenia dużej bezwładności domu, gdzie nie będzie mozliwości regulacji temperatury, będzie raczej wszędzie taka sama.

Ale dojrzewam z tym pomyslem bo wtedy 3 sypialnie, łązienka i przedpokój w części nocnej będą jednym kablem "złapane"- jakoś tak dziwnie :). Część dzienna jest cała połączona więc w tej części z rozwiązaniem nie dojrzewam :).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Dać dwa proste czasowe reguatory za ok. 500 zł (zamiast regulatorów ładowania i sterowania za 3,5 tys) i jechać z nimi na taryfie II, sam może "wyuczę się" swojego domu.

 

nie szkoda prąda na Uczenie się? Myślę że dałoby sie to zrobić pod warunkiem że przez całą zimę warunki zewnętrzne = const. Obawiam się ze albo przegrzejesz albo nie dogrzejesz. I całe oszczędności z drugiej taryfy psu w ..... w..... buty. Swoją droga planujesz dom "prawie pasywny" lub pasywny. Po kij zabawiać się akumulowanie ciepła? Ile twoja chałupoa zużyje kWh ciepła w ciągu sezonu? l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...