Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bo fakt silka jest zimna

[wewnętrzne mam ze silki ]

idealnie byłoby położyć wełnę

 

mi pewien kierownik budowy tłumaczył że zrobiłem wielką głupotę z grubością styropianu - punkt rosy w styro będzie- nie wiem co mam myśleć

namejlu mam takie info od atlantica.

 

Jak w salonie zrobisz saune to pewnie ten punkt rosy kiedys sie gdzies pokaze :) A czy ceramika to ciepla w dotyku jest ?? Juz tu na forum sie koledzy polecali zeby im sciagnac styro i pokazac ten punkt rosy a w razie jego braku za to wszystko zaplacic, ale sie odwazny nie znalazl ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

defakto moze pod warukniem ze zrobisz sobie sam swiadectwo albo dopilnujesz - powiedz ile placisz to powiem Ci na ile dokladnie bedziesz mial je zrobione :p

i ze swiadectwa jestes w stanie wiele wyczytac - pod warunkiem ze masz dostep do wszystkich obliczen a nie tlyko samego swiadectwa.

 

Sądze ze kolega woo-cash chociaż sam zrobi sobie świadectwo to wartości obliczone na tym swiadectwie nie bedą wiarygodne, tym bardzie ze jeszcze nigdy go nie robił, chyba ze jest tak zdolny ze nie są mu potrzebne do tego: studia kierunkowe, podyplomowe, kursy doszkalające i egzamin panstwowy (niepotrzebne skreslic).

Z kosztu wykonania swiadectwa naprawdę niewiele mozna wywnioskowac na temat jego jakości , oczywiscie pomijam swiadectwa z alledrogo za 70 zł.

Na rynku jest duza konkurencja, swiadectwa w tej samej cenie mogą się róznic bardzo znacznie. Najwazniejsza jest dokładność i rzetelność wykonującego i jego znajomość tematu, a o tym cena nam nie powie.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procentowy szok, czy ściana jest z silikatu?

Tak silikat 18cm, ale uwierz że BK niewiele zmienia ;-) no może przy styropianie równym zero

 

dodaj do tabeli koszt zwykłego styropianu dla poszczególnych grubości i czas zwrotu

Już mi się nie chce ;-)

 

To się zgadza tylko przy założeniu - brak ocieplenia vs jakieś ocieplenie i przy tym założeniu więcej niż naście cm styro jest szaleństwem.

 

Jednak jeśli decydujemy się na ocieplenie to trzeba porównywać od tych nastu w górę. Dlatego też grubość ocieplenia w funkcji wsp. U pokazuje, że przy każdym zwiększeniu grubości do ok 30cm, wsp. wciąż maleje o duży procent.

 

Ja bym jednak nie nazwał tych kilku procent pomiędzy 20 a 25 "dużym procentem". Wydaje mi się, że powyżej 20 to już zaczyna być mocno dyskusyjne, zwłaszcza przy małym domu. Obawiam się, że więcej ucieknie w praktyce przez otwieranie drzwi do domu i wychodzenie na fajkę przez taras niż te 5cm styro. Bije się z myślami ale coraz częściej jestem za wersją 20cm. Zwłaszcza, że nie policzyłem zysków z kominka a lubię palić w kominku więc pewnie zwrot moooocno się wydłuży. W załozeniu przyszłościowym jest też jednak PCi powietrzna jak cena zejdzie do kilku tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że powyżej 20 to już zaczyna być mocno dyskusyjne, zwłaszcza przy małym domu. Obawiam się, że więcej ucieknie w praktyce przez otwieranie drzwi do domu i wychodzenie na fajkę przez taras niż te 5cm styro. Bije się z myślami ale coraz częściej jestem za wersją 20cm. Zwłaszcza, że nie policzyłem zysków z kominka a lubię palić w kominku więc pewnie zwrot moooocno się wydłuży. W załozeniu przyszłościowym jest też jednak PCi powietrzna jak cena zejdzie do kilku tys zł.

 

I tu jest sedno sprawy. Otwieranie drzwi i okien. Więcej styropianu nie zrekompensuje tych strat.

Dodatkowo trzeba pamiętać, że nieużywany kominek jest mostkiem termicznym, szczególnie jak wieje na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mówimy o centrum miasta położonego w głębi lądu i na jednakowej wys. to takich średnich różnic nigdy się nie zaobserwuje na jego obszarze - w danym dniu nie przekroczą one 2*C a w całym roku i tego nie będzie.

W tym temacie nie jestem teoretykiem, dzisiaj o godz 19,40 jak wyjeżdżałem z domu było 8*, na placu Grunwaldzkim było już 12*, na moście 13, na Dominikańskim 14* - tyle było w Centrum, jak wracałem temperatura spadała, teraz na zewnątrz jest 6,7*. Jak zamieszkasz w nowym domu to sam ocenisz różnice, może wówczas zmienisz zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kosztu wykonania swiadectwa mozna cos wywynioskowac - jezeli placi 100 zl...to moze sobie to swiadectwo tylko oddac do nadzoru ityle, ale jezeli placi kilka stowek to sa szanse, ze rzeczywiscie ktos sie do tego przylozy - najlepiej poprosic o obliczenia i przyjrzec sie im - jezeli wyniki sa jakies logiczne to sa szanse ze ktos sie do tego przylozyl. I jeszcze cos - jak juz robic swiadectwo to u kogos, kto jednak nie ma uprawnien - takim osobym mozliwosc wykonywania swiadectw zostaly nadane "z urzedu" ew dopytac czy byl ten ktos na kursie a najlepiej jeszcze isc do kogos kto ma cos wspolnego z budownictwem i zrobil kurs.

I jeszcze - na jakim programie ktos robi - jak przyjmuje mostki (w sumie najtrudniejsza rzecz na ktorej mozna sie wylozyc)

 

Jezeli kazdy ma sprawdzać poprawnośc wykonania zamówionych obliczeń i świadectwa, to po co ma je zamawiać , przecież sam może je wykonać.

Jezeli się chce sprawdzac czyjąś prace trzeba sie na tym znac w stopniu co najmniej rownym co wykonujący te obliczenia.

Ale w Polsce kazdy zna sie na wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak spytam ...

bez tej całej wyliczanki to już domu postawić się nie da ?

stawiam ściany z czego mi pasuje ...

ocieplam ze 20cm styropianem ...

pod dach daję z 40cm ...

na gruncie ze 20 cm ...

wsadzam trzy szybowe okna ...

instaluję kable o mocy 60w/m2 ...

dokręcam do tego WM ...

 

nie będzie tanio w eksploatacji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...